Affiliate kampaně zprostředkovaly e-shopům během Black Friday 2019 nákupy za téměř 160 milionů Kč | VIVnetworks.com
+420 734 447 050 (po–pá: 8:30–17:30)
VIVnetworksVIVnetworks

Affiliate kampaně zprostředkovaly e-shopům během Black Friday 2019 nákupy za téměř 160 milionů Kč

unsplash_cropped_2

Předvánoční mánie jménem Black Friday se u nás v posledních letech pomalu stává tradicí, stejně jako online nakupování. Využitím správných online marketingových nástrojů mohou e-shopy znatelně navýšit své tržby. Jedním z těchto nástrojů je affiliate marketing – připravili jsme pro vás proto výsledky letošních Black Friday kampaní e-shopů, které jsou zapojeny v největší affiliate síti v CZ a SK.

Affiliate marketing je skvělým podpůrným nástrojem vašich Black Friday kampaní. “V posledních letech zaznamenáváme neustálý celkový meziroční nárůst tržeb. Letos přes affiliate zákazníci nakoupili zboží v hodnotě 157 994 581 Kč, což je částka o 10% vyšší než v předchozím roce. Tak jako loni lidé nejvíce nakupovali v pátek a v neděli,” říká COO affiliate sítě VIVnetworks.com Robert Studený.

Stále platí, že jsou lidé zvyklí nakupovat po celý týden ještě před Black Friday. Nákupní horečka sice v pátek vyvrcholí, pokračuje pak ale až do neděle, kde plynule přechází do Cyber Monday, mezinárodní události, která umožňuje zákazníkům dohnat nákupy po Black Friday. Stávající E-shopy letos zaznamenaly na Cyber Monday třetí nejvyšší počet objednávek přes affiliate hned po Black Friday a po něm následující neděli.

Meziroční srovnání počtu objednávek týdne Black Friday v affiliate síti VIVnetworks.com.

Nejnakupovanější kategorií byla Krása

Podle analýz byly kategorie s nejnakupovanějším zbožím Krása a Móda, hned za nimi Zdraví a wellness a pak Dům a zahrada. Zboží z kategorie Krása bylo nejnakupovanějším i v roce 2018 a lze předpokládat, že tento trend vytrvá. Mezi dalšími nejžádanějšími kategoriemi figurovaly Sport a Fitness, Knihy a Média a Rodina.

Z Black Friday se postupně vyvinula 8-denní mánie, kterou e-shopy mohou pomocí správné marketingové strategie snadno povzbudit, a získat tak ještě více zákazníků. Velmi oblíbené jsou právě affiliate marketingové kampaně, které pomáhají e-shopům generovat objednávky z mnoha různých zdrojů. Určitě je vhodné tyto kampaně připravovat s ohledem na celý týden před Black Friday, a využít tak naplno jeho potenciál. V síti VIVnetworks.com vám se správnou strategií navíc pomohou affiliate manažeři.

Spolehlivý partner pro vaše rostoucí Black Friday kampaně

Důvodů, proč si pro Black Friday kampaně zvolit za svého partnera VIVnetworks.com, je víc. Díky robustní affiliate technologii CJ.com, kterou využívá, zaručuje stoprocentní spolehlivost a odolnost i ve vytížených a nárazových obdobích (Black Friday, Vánoce, Valentýn…). Snese tak jakoukoliv zátěž a e-shop se nemusí bát výpadků a s nimi spojenými ztrátami.

Tržby e-shopů plynoucí z affiliate marketingu na letošní Black Friday oproti loňsku rostly o 10% a ukazují na rostoucí meziroční trend. Počet objednávek přes affiliate vyrostl o 7%, celkový nárůst objednávek v týdnu Black Friday překonal rok 2018 o více jak 4%. Velkou příležitost mohou e-shopy vidět také v Cyber Monday, které po Black Friday následuje a který představuje další důležitý zdroj nákupů online. Nejvýrazněji se na objednávkách dlouhodobě podílí zboží z kategorií Krása a Móda. Mnohé e-shopy využívají potenciálu Black Friday naplno, a plánují proto affiliate kampaně na celý týden – z dostupných analýz je zřejmé, že zákazníci často na Black Friday nečekají a nakupují už od pondělí.

Lokální hráč se světově nejlepší technologií

Pokud se e-shop rozhodne příležitosti jako je Black Friday využít a naplánuje si pečlivě své online kampaně, je pro něj neméně důležité zvolit si affiliate síť, která mu poskytne kvalitní podporu při plánování i realizaci kampaní a zaručí spolehlivost a odolnost vůči výpadkům. Síť VIVnetworks.com tuto roli úspěšně zastává už 10 let, a je permanentním  poskytovatelem affiliate marketingu číslo jedna nejen v CZ a SK, ale i v celém regionu CEE.

The website is operated by webon.cz