Jak přivést zákazníky na váš web a zvýšit prodeje během Black Friday | VIVnetworks.com
+420 734 447 050 (po–pá: 8:30–17:30)
Aktuální články, VIVnetworks

Jak přivést zákazníky na váš web a zvýšit prodeje během Black Friday

CZ Blog _ Jak přivést zákazníky na váš web a zvýšit prodeje během Black Friday

Black Friday, známý též jako „černý pátek“, je jedním z oblíbených svátků v roce. V České republice se tradice Black Friday stala velmi populární, a to díky rostoucímu trendu online nakupování. CJ | VIVnetworks zaznamenal minulý rok 2022 obrat 133 764 998 během Black Friday víkendu. Tento obrat ve srovnání s výsledky prodloužených víkendů v říjnu a listopadu vzrostl o 156 %. Za tyto víkendy byl průměrný obrat 52 971 373 Kč.

Black Friday_výsledky za rok 2022

Letos Black Friday připadá na 24.listopad a to je skvělá příležitost pro partnery, jak sdílet informace o těch nejlepších akčních nabídkách a zároveň slevách pro své uživatele. 

Černý pátek je klíčovým okamžikem i pro e-shopy (inzerenty), kteří se aktivně zapojují a připravují svým zákazníkům zajímavé možností slev na různý sortiment produktů. Tímto způsobem vybízejí zákazníka ke koupi cenově zvýhodněného produktu na svém e-shopu. 

Affiliate marketing v tom výrazně může pomoct

Jeden ze způsobů, který zvýší tržby během Black Friday je využít affiliate program, který vám pomůže přilákat nové zákazníky na váš eshop a tím zvýšíte konverzní poměr. Díky affiliate marketingu se můžete zintenzivnit spolupráci s partnery jako jsou recenzní weby, blogeři, webové stránky s kupony a slevami, což vám dodatečně zvýší obrat e-shopu. Pomocí affiliate marketingu můžete zapojit i influencery, kteří přirozenou cestou přivedou na váš web další zákazníky, a to díky osobnímu spojení s komunitou. 

Důležité:

S přípravou kampaní na BF je nutné začít minimálně na začátku října, protože i affiliate partneři chystají své strategie a je nutné abyste jim s předstihem poskytli obsah, který budete chtít při BF sdílet. Vše je možné komunikovat přes svého Affiliate managera, kterého máte v síti přiděleného.

Co je potřeba udělat na straně e-shopu, aby byl atraktivní jak pro koncového uživatele tak pro affiliate partnery a tím mohli obě strany zvýšit konverze? Máme pro vás pár účinných tipů, jak toho dosáhnout:

Vytvořte s předstihem kampaň s Black Friday nabídkou

1. Cíl a strategie

Než se pustíte do BlackFriday kampaně, je třeba si ujasnit, jaká bude vaše strategie a čeho chcete dosáhnout během dní BlackFriday. Možností je více např. získat nové zákazníky, posílit svoji značku, vyprodat zásoby atd. Je důležité, abyste měli jasnou vizi, která vám zajistí úspěch. Příklady kampaní, které se vyplatí nabídnout affiliate partnerům nejen při Black Friday: 

  1. poskytnutí kuponu na dopravu zdarma
  2. poskytnutí exkluzivních slevových kuponů 
  3. obratové bonusy
  4. poskytnutí zboží do soutěží, které pořádají affiliate partneři
  5. bonus pro partnera při odběru zákazníků do newsletteru nebo připojení věrnostního programu (obohatíte si databázi před Vánoci a můžete nové zákazníky motivovat  k opakovanému nákupu). 

2. Kdo jsou vaši zákazníci

Cílové skupiny mohou být různé. Můžete se zaměřit na vaše věrné zákazníky, na zákazníky hledající slevy nebo také na zákazníky, kteří hledají dárky na Vánoce. Nesmíte opomenout, jaké jsou jejich preference a jejich nákupní chování. Podle těchto kritérií snadno stanovíte exkluzivní akční nabídky. Využijte sílu e-mailového marketingu a oslovte své zákazníky ve vaši databázi pomocí pesonovaných nabídek na Black Friday. Vytvořte personalizovaný poutavý obsah, kde informujte o svých akčních nabídkách při Black Friday. Stejně tak můžete oslovit další potenciální affiliate partnery, které v newsletteru vybídnete ke spolupráci. Takto oslovení partneři jsou vaši zákazníci, kteří s Vámi mají pozitivní zkušenost a je pro ně přirozené Vám pomoci s affiliate marketingem.

3. V čem jste lepší než konkurence

Odpovězte si na otázku, v čem jste lepší od konkurence? Je to váš zákaznický servis? Exkluzivní sleva nebo váš sortiment produktů? Můžete se zapojit i do odpovědné marketingové kampaně, která bere ohled na životní prostředí nebo můžete vytvářet jiné dobročinné aktivity. Vše doporučujeme sdílet se svými affiliate partnery, kteří Vaši misi pomohou dále šířit.

4. Vizualizace webu a grafika

Používejte kreativy jako jsou obrázky, gify nebo videa pro Black Friday kampaň v nejvyšší kvalitě. Grafiku nezapomínejte optimalizovat i pro uživatele na mobilních telefonech. Čím atraktivnější vizuální prvky budete mít, tím je větší pravděpodobnost, že vzbudíte zájem o váš web. Jestli chcete, aby se váš web zobrazoval organicky, nezapomínej na popisky u obrázků pro SEO optimalizaci.

5. Retargeting na Black Friday

Získejte zpět ztracené prodeje, připomeňte se pomocí znovu zacílených reklam a připomeňte nákupních košík svým potenciálním zákazníkům, kteří dříve projevili zájem o vaše produkty, ale z nějakého důvodu nedokončili nákup. V naší síti disponujeme s řadou partnerů, kteří používají retargeting ve prospěch zapojeného e-shopu.

6. Aktivně komunikujte přes sociální sítě

Nezapomínejte aktivně komunikovat s vaší komunitou, spusťte Black Friday soutěž nebo edukativní živý přenos o vašich produktech. Sociální sítě jsou skvělou příležitostí, jak můžete komunikovat i se svými potenciálními zákazníky. Vytvářejte zajímavý a poutavý obsah, který bude na Black Friday odkazovat na váš web. Vytvořte zajímavé provize nebo pobídky pro influencery, kteří se ztotožní s Vašimi produkty a pomohou Vám propagovat zboží přes affiliate program na svých sociálních sítích.

7. Aplikace

Spusťte atraktivní nabídky i ve Vaší aplikaci! Nezapomeňte aplikaci zapojit i do affiliate programu, partneři Vám pomohou přivést nové zákazníky do aplikace nebo pomohou probudit ty spící. Provize v aplikacích se mohou samozřejmě lišit oproti provizím na webu.

Ještě nemáte affiliate kanál? Připojte se do největší affiliate sítě na světě!

The website is operated by webon.cz