Shrnutí roku 2017 | VIVnetworks.com
+420 734 447 050 (po–pá: 8:30–17:30)
VIVnetworks

Shrnutí roku 2017

2017_ve_vivnetworks

Co se za celý rok 2017 událo?

Nejen několik úspěšných akcí, spuštění mnoha zajímavých affiliate programů a výrazná expanze na zahraniční trhy, ale i vítězství v mezinárodní soutěži. To byl rok 2017 ve VIVnetworks. Pojďte se s námi podívat na přehled toho nejdůležitějšího, co se událo v uplynulém roce.

Akce

Na jaře jsme si pro vás přichystali jubilejní 10. Affiliate konferenci, na které se znovu sešla špička českého affiliate. Na 150 účastníků si poslechlo 8 zajímavých přednášek. Témata byla rozmanitá, od využíti Google Analytics pro affiliate, přes tvorbu katalogů, až po specifika affiliate reklamy na léčiva. Mezi přednášejícími byli zástupci inzerentů, úspěšní affiliate partneři i zahraniční řečník z Velké Británie. Celý report si můžete přečíst zde.

Na jarní konferenci jsme také vyhlásili první ročník soutěže Affiliate projekt roku. Tuto soutěž jsem vytvořili, abychom ukázali, že affiliate má svou přidanou hodnotu a že na tomto principu fungují originální, zajímavé, kvalitně zpracované a profesionálně spravované projekty. Do soutěže se přihlásilo 24 zajímavých a především kvalitních projektů. Pečlivě vybraná porota složená ze zástupců významných inzerentů, kteří mají bohaté zkušenosti s affiliate marketingem, vybrala ty nejlepší projekty. Jak celé vyhlášení vítězů proběhlo se můžete dočíst zde. A přihlašování do dalšího ročníku soutěže je již v plném proudu.

V druhé polovině roku proběhla konference v Bratislavě, 11. Affiliate konference v Praze i série affiliate workshopů s inzerenty. Nový školní rok jsme nastartovali s Affiliate konferencí v Bratislavě, kde si účastníci poslechli přednášky o affiliate marketingu v segmentu módy ze strany inzerenta i partnera, o tvorbě obsahu a dalších zajímavých tématech.

Na začátku listopadu proběhla podzimní 11. Affiliate konference, která se trochu více zaměřila na využití sociálních médii v affiliate marketingu. Dalšími probranými tématy bylo mimo jiné i UX, brandbuilding a velmi aktuální téma GDPR. Na našem blogu můžete najít krátké shrnutí této akce.

Po konferenci jsme spustili sérii workshopů s našimi inzerenty, kdy si partneři mohli přijít poslechnout zajímavé informace přímo od zástupců e-shopů, které jim pomohly v rozvinutí affiliate projektů. První workshop proběhl s inzerentem Firmy.cz, další workshopy vedli zástupci firem Conrad, Vemzu, Adrop, Decodoma a další. Tento rok pokračujeme s dalšími workshopy nejen u nás, ale i na Slovensku. O minulých i chystaných workshopech se dozvíte více zde.

Vítězství IPMA 2017

Největším oceněním roku 2017 se stalo naše vítězství v mezinárodní soutěži Performance Marketing Awards, která každoročně oceňuje ty nejlepší sítě, agentury, programy a kampaně na poli performance marketingu. S kampaní pro Zoot.cz jsme zvítězili kategorii Nejlépe řízený affiliate program ve východní Evropě. Vyjáděření marketingového ředitele Zootu si můžete přečíst v našem článku.

Noví inzerenti

Během roku jsme spustili mnoho zajímavých programů velkých českých i zahraničních e-shopů. Posílili jsme zejména v segmentu zdraví, kdy u nás svůj affiliate program uvedly lékárny Dr.Max a Benu. Pro kategorii dům a zahrada jsme spustili známé značky Asko nábytek, Siko koupelny a kuchyně a mezi jinými i Scanquilt a Bonami. Mezi dalšími nově otevřenými programy jsou i Gant, Alpinepro nebo Bambule. V tomto roce spustíme mnoho dalších zajímavých inzerentů, v nejbližší době to budou například parfumerie Sephora a Marionaud. V Polsku jsme na konci roku spustili program jedné z největších nákupních galerií Mall.pl a také jsme podepsali smlouvu o partnerství s největším polským srovnávačem cen Ceneo.

Expanze

Během roku 2017 jsme ještě více expandovali na zahraniční trhy, především východní Evropy. Nyní máme v naší síti 68 zahraničních inzerentů. Mezi země, ve kterých fungují naše affiliate programy patří Německo, Francie, USA, Velká Británie, Španělsko, Portugalsko, Polsko, Maďarsko, Rumunsko, Ukrajina, Bělorusko, Srbsko, Chorvatsko a Řecko. S čímž samozřejmě souvisí posílení týmu o rodilé mluvčí. Přijali jsme kolegy pro polský, maďarsky, rumunský a řecký trh. Díky našemu zahraničnímu týmu můžeme inzerentům zaručit prvotřídní správu na všech trzích, kde jsme spustili affiliate programy. Mezi naše největší úspěchy v zahraničí určitě patří zvýšení obratu v Polsku o celých 100% na krásných 12 milionů eur. Nepovedlo se nám zrealizovat vstup na Střední východ. Zpracovali jsme si důkladnou analýzu na jejímž základě jsme usoudili s expanzí tímto směrem počkat. Nově se zaměřujeme na Itálii a Dánsko. Seriózně uvažujeme o vstupu do Jižní Ameriky, Ruska a Číny.

2017 v číslech

Rok 2017 byl pro nás velmi úspěšný. Od začátku roku se CZ a SK tým Celková hodnota objednávek, které jsme zprostředkovali vzrostla o 57%. Jako každý rok, nejsilnějšími měsíci byl listopad a prosinec. Objem objednávek mezi říjnem a listopadem se zdvojnásobil. Také průměrná hodnota jedné objednávky byla největší v těchto měsících, a to 1 788 Kč. Naopak nejslabším měsícem byl únor. Provize pro partnery nejvíce rostly v segmentu elektro, kdy se od minulého roku průměrná provize z 1 objednávky zvedla o 27%. Nejprodávanější kategorií po celý rok zůstaly nákupní galerie, po nich následuje krása, na třetím místě je móda a za nimi elektro. Ta nejdůležitější čísla uplynulého roku jsme shrnuli do infografiky níže.

Děkujeme všem našim inzerentům a partnerům za přízeň v roce 2017! A přejem všem ještě úspěšnější rok 2018.

Tým VIVnetworks.com

The website is operated by webon.cz