10. Affiliate konference

Na začátku dubna proběhla jubilejní 10. Affiliate konference, na které se znovu setkala špička českého a slovenského affiliate.

       

Na začátku dubna proběhla jubilejní 10. Affiliate konference, na které se znovu setkala špička českého a slovenského affiliate. Na akci, která probíhala na Národní třídě v prostorách Café Louvre, dorazilo skoro 150 účastníků.

Program zahájila Magdaléna Vojtová z VIVnetworks se svým workshopem pro inzerenty, kteří uvažují o vstupu do affiliate sítě. Prvním prezentujícím publisherem byl Petr Jurča. Ten se zaměřil na přidanou hodnotu affiliate projektů, což ukázal na příkladech českých i zahraničních webů. Téma přidané hodnoty affiliate webů se během akce objevilo ještě několikrát. Poté Robert Studený z VIVnetworks probral efektivní spolupráci mezi partnery a inzerenty. Dále vyzdvihl Network Quality, která zajišťuje, aby partneři neporušovali pravidla a také uvedl nejnovější projekt VIVnetworks, tedy soutěž Affiliate projekt roku. „Tato soutěž je reakcí na nedostatečnou informovanost o affiliate, cílem je zvýšit povědomí a ukázat přidanou hodnotu affiliate. Existuje mnoho kvalitních projektů a proto chceme v nezávislé soutěži ocenit ty nejlepší,” říká Studený. Zahraniční řečník Jules Bazley (CJ.com) z Velké Británie představil práci v affiliate s velkými retailery a ukázal několik případových studií, o tom jak pracovat s partnery.

Po obědě zahájil druhou část programu Jiří Spolek, který mluvil o podnikání v oblasti levných letenek. „V poslední době začínáme cítit pokusy létat nízkonákladově i na delších trasách. V budoucnu se také bude měnit systém objednávání letenek, kdy bude vše šité zákazníkovi na míru.” Nejlépe hodnocenou přednášku měl Milan Pichlík, který velice technicky rozebral tvorbu affiliate katalogů. Nově spuštěný affiliate program lékarny Dr.Max představil Jiří Navrátil. „Hlavním rozdílem je legislativa, která reklamu na léčiva, doplňky stravy, ale třeba i kosmetiku upravuje. Velmi málo lidí v online světě o těchto parametrech a omezeních přemýšlí.” Účastníci konference se dozvěděli ty nejdůležitější omezení při propagaci léčiv.

Po coffee break představil svou affiliate cestu mezi top partnery Andrej Panák, který vytvořil úspěšný web v segmentu fashion, který je velice konkurenční. “Velmi důležitá je schopnost adaptace, fashion segment je velmi dynamické prostředí, které se mění a úspěšný web na to musí umět reagovat.” Další velice technická přednáška byla zaměřena na využití Google Analytics. Lucie Kuželíková prakticky ukázala jak pracovat s Google Analytics pro potřeby affiliate, aby data ze CJ korespondovala s těmi z GA. Poslední částí programu byla panelová diskuze s odborníky z affiliate na téma “co je důležité v affiliate projektech, jaká je správná cesta a s čím se potýkají inzerenti a partneři při vzájemné spolupráci.” Zakončením konference byl již tradiční networking a after party.

 

Prezentace naleznete na webu konference: www.affiliatekonference.cz

Fotogalerie zde.

       

Affiliate blog VIVnetworks.com

3 tipy, jak účinně využívat CJ ke zvyšování výkonu affiliate programu

Umíte analyzovat své affiliate programy v CJ? Víte, kolik času vám ušetří plánování kampaní přes nový nástroj CJ Placements nebo proč je důležité mít promyšlenou provizní strategii? Tyto otázky probíráme s našimi inzerenty v rámci Affiliate workshopu Jak naplno využívat potenciál CJ, na kterém představujeme nové nástroje technologie CJ a možnosti, jak s jejich pomocí výrazně zlepšit výkon affiliate programů. Workshop v současnosti pravidelně opakujeme, ale pokud se ho nemůžete zúčastnit osobně, přinášíme vám v článku alespoň 3 základní tipy pro úspěšnou práci se CJ nástroji pro inzerenty.

Celý článek
Proč se vyplatilo být na Reshoperu 2019?

Ať už vlastníte e-shop a chcete, aby rostl, nebo podnikáte v e-commerce a zajímají vás možnosti spolupráce, tahle akce vás pohltí. My vystavovatelé pro to každoročně děláme maximum a letos jsme se navíc opět předvědčili, že osobní setkání i v online businessu nadále přináší obrovské výhody, zejména pak příležitost zabývat se důležitými oborovými tématy do hloubky. Za námi je Reshoper 2019, den plný inspirace, kvalitního networkingu a zajímavých (nejen) marketingových projektů. Jaké to bylo být jedním z vystavovatelů? A proč se vyplatilo zastavit se tu za týmem VIVnetworks.com?

Celý článek
Všechny články z blogu