Marketing v oboru léčiv osvětlí Jiří Navrátil z Dr.Max na 10. Affiliate konferenci | VIVnetworks.com
+420 734 447 050 (po–pá: 8:30–17:30)
VIVnetworksVIVnetworks

Marketing v oboru léčiv osvětlí Jiří Navrátil z Dr.Max na 10. Affiliate konferenci

jirkanavratil

O novém affiliate programu Dr.Max a mnohem více o segmentu léčiv.

Jiří Navrátil z Dr.Max na 10. Affiliate konferenci vysvětlí všechny výhody i úskalí marketingu v oboru léčiv a zároveň představí affiliate program Dr.Max, spuštěný v únoru.

 

Jak velký očekáváte podíl na celkovém obratu vašeho eshopu od affiliate marketingu?

Letos očekávám obrat na úrovni 5-7% obratu, potenciál je podle mého názoru kolem 10-12%

Čím se obecně liší online marketing v oboru léčiv a doplňků stravy od marketingu na elektro?

Hlavním rozdílem je legislativa, která reklamu na léčiva, doplňky stravy, ale třeba i kosmetiku upravuje.  Velmi málo lidí v online světě o těchto parametrech a omezeních přemýšlí. Hodně online reklam v eFarmacii je vlastně nelegálních.

Jaky obrat měl DrMax v r. 2016?

DrMAX jako firma kolem 16 mld. korun a v onlinu několik stomiliónů. Tyto čísla jsou ovšem pouze za ČR. DrMAX je značka, kterou najdete také v Polsku, Slovensku a v budoucnu určitě i v dalších zemích. Našim cílem je 2.000 lékáren v regionu s významným multichannel efektem.

Máte letos před sebou hodně úkolů, jak budete řešit komunikaci s affiliate partnery, která je asi nejnáročnější na začátku? Počítáte s tím? Jak to máte naplánované?

Mno, nejsložitější určitě bude vysvětlit legislativu. Žádný přesný plán ale nemáme připravený. Affilate zatím vidíme jako doplněk našich standardních marketingových kanálů, který letos testujeme a „hrajeme si“. Přesný plán a pravidla bych raději nastavoval až na příští rok.

Co se stane, když partner bude propagovat produkt, který má legislativní omezení jak ho propagovat. Muže se to stát i nevědomky. Jak to budete řešit?

Vzdělávat, ukazovat, omezovat … a to přesně v tomto pořadí …  Co se může stát? Kromě poškození našeho jména jako odborníka na Farmacii můžeme dostat od příslušných kontrolních orgánů nemalou finanční pokutu.

Dr.Max je s Pentou už velká společnost. Jakou má eShop interní podporu od managementu a jak se vám pracuje v tak velké firmě?

Musím napsat, že úplně SUPER. Jak říkám – a to v dobrém –  DrMAX je takový přerostlý start-up. Nadšení je prorostlé od managementu až po posledního brigádníka na eShopu. Lidé tady dělají to o co je požádáte a nečekají na příkaz. Přiznám se, že jsem něco takového od tak velké firmy původně nečekal.

 

Více na http://www.affiliatekonference.cz/

The website is operated by webon.cz