10. Affiliate konference | VIVnetworks.com
+420 734 447 050 (po–pá: 8:30–17:30)
VIVnetworksVIVnetworks

10. Affiliate konference

img_6050

Na začátku dubna proběhla jubilejní 10. Affiliate konference, na které se znovu setkala špička českého a slovenského affiliate. Na akci, která probíhala na Národní třídě v prostorách Café Louvre, dorazilo skoro 150 účastníků.

Program zahájila Magdaléna Vojtová z VIVnetworks se svým workshopem pro inzerenty, kteří uvažují o vstupu do affiliate sítě. Prvním prezentujícím publisherem byl Petr Jurča. Ten se zaměřil na přidanou hodnotu affiliate projektů, což ukázal na příkladech českých i zahraničních webů. Téma přidané hodnoty affiliate webů se během akce objevilo ještě několikrát. Poté Robert Studený z VIVnetworks probral efektivní spolupráci mezi partnery a inzerenty. Dále vyzdvihl Network Quality, která zajišťuje, aby partneři neporušovali pravidla a také uvedl nejnovější projekt VIVnetworks, tedy soutěž Affiliate projekt roku. „Tato soutěž je reakcí na nedostatečnou informovanost o affiliate, cílem je zvýšit povědomí a ukázat přidanou hodnotu affiliate. Existuje mnoho kvalitních projektů a proto chceme v nezávislé soutěži ocenit ty nejlepší,” říká Studený. Zahraniční řečník Jules Bazley (CJ.com) z Velké Británie představil práci v affiliate s velkými retailery a ukázal několik případových studií, o tom jak pracovat s partnery.

Po obědě zahájil druhou část programu Jiří Spolek, který mluvil o podnikání v oblasti levných letenek. „V poslední době začínáme cítit pokusy létat nízkonákladově i na delších trasách. V budoucnu se také bude měnit systém objednávání letenek, kdy bude vše šité zákazníkovi na míru.” Nejlépe hodnocenou přednášku měl Milan Pichlík, který velice technicky rozebral tvorbu affiliate katalogů. Nově spuštěný affiliate program lékarny Dr.Max představil Jiří Navrátil. „Hlavním rozdílem je legislativa, která reklamu na léčiva, doplňky stravy, ale třeba i kosmetiku upravuje. Velmi málo lidí v online světě o těchto parametrech a omezeních přemýšlí.” Účastníci konference se dozvěděli ty nejdůležitější omezení při propagaci léčiv.

Po coffee break představil svou affiliate cestu mezi top partnery Andrej Panák, který vytvořil úspěšný web v segmentu fashion, který je velice konkurenční. “Velmi důležitá je schopnost adaptace, fashion segment je velmi dynamické prostředí, které se mění a úspěšný web na to musí umět reagovat.” Další velice technická přednáška byla zaměřena na využití Google Analytics. Lucie Kuželíková prakticky ukázala jak pracovat s Google Analytics pro potřeby affiliate, aby data ze CJ korespondovala s těmi z GA. Poslední částí programu byla panelová diskuze s odborníky z affiliate na téma “co je důležité v affiliate projektech, jaká je správná cesta a s čím se potýkají inzerenti a partneři při vzájemné spolupráci.” Zakončením konference byl již tradiční networking a after party.

 

Prezentace naleznete na webu konference: www.affiliatekonference.cz

Fotogalerie zde.

The website is operated by webon.cz