Petr Baloun poradí jak nastartovat nový affiliate program | VIVnetworks.com
+420 734 447 050 (po–pá: 8:30–17:30)

Petr Baloun poradí jak nastartovat nový affiliate program

[:cs]Na Affiliate konferenci vystoupí tentokrát také jeden z nejvýkonnějších affiliate partnerů, který má jako jeden z mála lidí náhled na věc z obou stran – jako partner i jako inzerent. Jak se dostal k affilu a co zajímavého nám o sobě prozradil?

Jak jste se dostal k affilu? Jaké byly Vaše první kroky?

V roce 2008 jsem provozoval projekt s velkou návštěvností, který jsem potřeboval monetizovat. Hledal jsem další možnosti k AdSense a zalíbil se mi affiliate, kde se mi po pár pokusech s různými affiliate programy podařilo najít ten, který na daném webu vydělával a byl spolehlivý. V té době byly na českém trhu jen nižší desítky affiliate programů, většinou bez údržby a málokdo věděl, jak se o affiliate program starat a jaké promo materiály nabídnout.

Kolik lidí máte nyní kolem sebe? Kolik lidí Vám s Vaším byznysem pomáhá?

V současné době pracuji na NakupniRadce.cz sám a mám jednoho programátora, zde na affiliate vydělávám jako partner. Jako inzerent se o e-shop VelkeSamolepky.cz starám sám, a snažím se využít při vedení affiliate programu zkušenosti, které jsem nabral jako partner za předchozích skoro 7 let. Mohu dát svým partnerům podporu a pomoc, kterou nabídne málokdo.

Co Vás na affilu baví/trápí a proč?

U affiliate je jasně vidět, kdo si na sebe vydělá díky tomu, že je vše přesně měřeno, a to je jeho kouzlo. Bohužel, aby se stal někdo úspěšným affilákem, musí mít velké množství informací z různých oblastní on-line marketingu a musí se neustále vzdělávat. Nelze být specialista pouze na jednu oblast. Doufám, že do budoucna se objeví více dobře vedených affiliate programů a také, že více schopných lidí bude na affiliate schopno úspěšně vydělávat.

Na Affiliate konferenci ve čtvrtek 15.5.2014 Vám Petr pomůže zjistit, jak hned od začátku nastavit affiliate program, tak abyste z něj získali maximum.[:]