Jan Tichý se na Affiliate konferenci podělí o své zkušenosti | VIVnetworks.com
+420 734 447 050 (po–pá: 8:30–17:30)
VIVnetworks

Jan Tichý se na Affiliate konferenci podělí o své zkušenosti

[:cs]

Již zítra na Affiliate konferenci vystoupí lektor různých školení z oblasti internetového marketingu, webové analytiky a vývoje aplikací, šéf analytické, konzultační a vývojářské společnosti Medio Interactive a školicí agentury Medio Akademie.

Co Vás vedlo k založení Vaší společnosti Medio?

V minulosti jsem několik let pracoval jako vývojář ve firmě Jyxo, pak několik let jako konzultant internetového marketingu a webové analytiky v H1, vedle toho jsem hodně školil a přednášel. Medio Interactive jsem založil, abych v něm mohl zkombinovat a zúročit všechny tyto obory a své zkušenosti. To se už myslím teď velice úspěšně daří, i když cesta k tomu byla zpočátku dost trnitá – ostatně své zkušenosti z té doby jsem nedávno shrnul ve své přednášce „15 důvodů, proč si nezakládat vývojářskou firmu“ (https://www.youtube.com/watch?v=eh7YQwX1-b0).

Jaké máte zkušenosti z affiliate marketingem a do jaké míry se s ním ve své práci setkáváte?

Určitě nejsem specialista na affiliate a upřímně mě to nikdy nelákalo natolik, aby se z toho pro mě stal středobod mých činnosti. Samozřejmě se ale při své práci i s tímto světem často potkávám. Ať už u konzultačních klientů, kteří provozují nějaký partnerský program, nebo u konkrétních affiláků, pro které řešíme jejich webovou analytiku. A vlastně už i my sami jako agentura se výkonovými odměnami, které máme s některými svými klienty nastavené, tak trochu světu lead generation a affiliate marketingu přibližujeme.

Máte nějaké zajímavé profesní plány do budoucna? Co byste rád dělal a na co se nejvíce těšíte?

Medio je živá firma, neustále se vyvíjí a šlape dopředu. V čase se samozřejmě vyvíjí naše směřování a budoucí plány. Od loňského roku jsme výrazně otočili kormidlem a začali se silně specializovat na webovou analytiku. Během tohoto roku myslím budeme reálně mezi třemi nejvýznamnějšími českými firmami v oblasti webové analytiky. A těším se samozřejmě na to, až budeme číslo jedna :).

Jakým způsobem je podle Vás nejlepší pracovat s návštěvností z partnerských odkazů pomocí analytických nástrojů? Je vhodné nastavit UTM parametry pro partnerské odkazy a případně jakým způsobem?

Z pohledu provozovatele hlavního webu je návštěvnost z partnerských odkazů pochopitelně jen jednou částí z celkového propagačního mixu. Pro vyhodnocování napříč různými zdroji návštěvnosti je potřeba používat nástroje jako Google Analytics a v rámci nich jsou UTM parametry většinou nezastupitelné. Ale už i jenom to značkování se dá nastavit špatně, nebo dobře. A co teprve samotné dívání se na naměřená data! O tom všem budu mluvit právě ve své přednášce na Affiliate konferenci.

 [:]

The website is operated by webon.cz