3 tipy, jak účinně využívat CJ ke zvyšování výkonu affiliate programu | VIVnetworks.com
+420 734 447 050 (po–pá: 8:30–17:30)
VIVnetworks

3 tipy, jak účinně využívat CJ ke zvyšování výkonu affiliate programu

untitled_design_3

Umíte analyzovat své affiliate programy v CJ? Víte, kolik času vám ušetří plánování kampaní přes nový nástroj CJ Placements nebo proč je důležité mít promyšlenou provizní strategii? Tyto otázky probíráme s našimi inzerenty v rámci Affiliate workshopu Jak naplno využívat potenciál CJ, na kterém představujeme nové nástroje technologie CJ a možnosti, jak s jejich pomocí výrazně zlepšit výkon affiliate programů. Workshop v současnosti pravidelně opakujeme, ale pokud se ho nemůžete zúčastnit osobně, přinášíme vám v článku alespoň 3 základní tipy pro úspěšnou práci se CJ nástroji pro inzerenty.

1) Nebojte se analýz

Zajímá vás, jak pracovat s novými reporty v CJ Insights? Tento nástroj je ještě relativně nový, workshop proto otevírá David Hejtmánek s tipy, jak můžete úspěšně analyzovat vaše kampaně pomocí CJ Insights. Stačí ve vašem rozhraní CJ vyhledat záložku Insights a můžete si vygenerovat jednoduchý přehled o stavu vašeho affiliate programu nebo získat agregované informace za více účtů – například v případě, že máte účet otevřený ve více zemích. A pak už jen filtrujete informace, jaké potřebujete.

Můžete tak mezi sebou porovnávat programy z hlediska období, volit z různých měn nebo zemí, z nichž byla objednávka realizována. Detailněji můžete porovnávat partnery zapojené do vašeho programu, vyplacené provize, kliky a počty akcí. CJ Insights nabízí inzerentům možnost sledovat všechny důležité metriky, které usnadní analýzu vašich programů, jako např. průměrná hodnota objednávky, obrat na jednotku nákladů a další.

V čem je CJ Insights lepší od předchozích reportů? Nový nástroj nabízí více metrik pro vaše analýzy, reporty se rychle načítají a nově zde máte možnost nastavení časových zón. Výhodou je, že si také můžete nastavit jeho českou verzi. Do budoucna se můžete těšit na přidávání dalších funkcí. Celou přednášku o CJ Insights můžete zhlédnout zde.

2) Optimalizujte své náklady

Víte, jak na nastavení provizních kategorií v CJ? Na toto téma na workshopu vystupuje Magdaléna Vojtová a hostům přibližuje spoustu možností, jak lze zefektivnit kampaně i celé affiliate programy jen díky promyšlené strategii provizí.

Cílem komplexnosti v nastavení provizí v CJ je umožnit inzerentům realizovat co nejlepší strategie pro jejich affiliate programy, které zároveň motivují partnery k propagaci jejich produktů. Typů provizí existuje několik – předně jsou tu provize ve formě procent z objednávky nebo výplata fixní částky, ale nabízejí se i méně často využívané alternativy, například výplata odměny za registraci. Všechny typy lze pak kombinovat a diverzifikovat, ať už podle marže z prodeje u jednotlivých značek nebo akcí na nákup zboží apod. Provize lze v CJ například odlišit podle toho, jestli se jedná o nákup zlevněného zboží nebo zboží za plnou cenu. Odlišit provize pak můžete u jednotlivých skupin partnerů a typů zákazníků (noví vs. stávající).

Přesvědčte partnery, aby propagovali právě váš e-shop

Provizní nastavení v CJ jsou skvělým nástrojem, jak motivovat vaše partnery, aby propagovali právě vaše produkty a aby poskytli více prostoru vašim kampaním a aktivně zvyšovali objem vašich objednávek. Tipů, jak toho docílit, existuje spousta, ideální je však využít výkonnostních bonusů. Jedná se o navýšení provizí pro partnera v případě, kdy se mu podaří dosáhnout určitého objemu objednávek za kalendářní měsíc, což partnery motivuje zlepšovat výkon vašich kampaní.

Nepodceňujte cashback a kupón

Cashbacky i kuponové portály mají pro inzerenty velikou výhodu v tom, že disponují obrovskými databázemi uživatelů, které dokáží velmi spolehlivě a konkrétně zacílit. Takže pokud zrovna například plánujete akci na nákup parfémů pro konkrétní cílovou skupinu, uvést novou kolekci nebo dokonce získat nové zákazníky, tyto portály dokáží vaše cílové zákazníky spolehlivě zaměřit. Ideální jsou pak především na kratší akce nebo na přilákání zákazníků od konkurence. Celou přednášku vám přinášíme na našem kanálu Youtube.

4) Plánujte si kampaně nově daleko rychleji

Setkali jste se už se CJ Placements? Tento užitečný nástroj na workshopu představuje Maria Michalowska a dozvíte se s ní, jak díky tomuto nástroji můžete přímo v rozhraní CJ poptávat a realizovat kampaně s partnery. Ačkoliv u nás zapojení inzerenti a partneři CJ Placements ještě příliš nevyužívají, v USA a západoevropských zemích je už dnes běžnou praxí. Proč se tedy vyplatí ho používat? Celou přednášku můžete vidět zde.

V rozhraní CJ v záložce Placements mohou partneři nově zadávat návrhy kampaní a inzerent si je může podle různých kategorií filtrovat. Ať už vás zajímají sezónní kampaně nebo jiné akce, jako např. doprava zdarma nebo kuponové slevy, v CJ Placements si vyhledáte partnery, které takové kampaně nabízejí a okamžitě se s nimi propojíte ke spolupráci. Partneři mají možnost zadat i tak detailní informace, jako například upřednostňovaný typ bannerů apod. Poté, co s partnerem realizujete spolupráci na kampani, v reportech si můžete prohlédnout, jaké kampaně nebo partneři byly z hlediska zprostředkovaných objednávek nejúspěšnější, a naplánovat si podle toho další spolupráci.

CJ neustále otevírá inzerentům i partnerům nové možnosti, jak co nejefektivněji využívat affiliate marketing pro jejich online business – představuje nové nástroje pro precizní analýzu, pomáhá snižovat náklady promyšlenou diverzifikací provizí i zprostředkovávat spolupráci mezi inzerenty a partnery stále rychleji. Workshop Jak naplno využívat potenciál CJ má za cíl inzerenty s těmito novými možnostmi seznámit a poskytnout jim inspiraci pro vylepšení jejich affiliate programů. Věříme, že více takových akcí pomůže české affiliate komunitě efektivně rozvíjet své online projekty, a proto je plánujeme pravidelně opakovat.

Už příští měsíc plánujeme další workshop o CJ, tentokrát pro partnery. Sledujte web Affiliate workshopu a nenechte si ujít naše další akce. 

youtube://v/FH4P6GLPPJg

The website is operated by webon.cz