Zakázané formy propagace v affiliate síti VIVnetworks.com | VIVnetworks.com
+420 734 447 050 (po–pá: 8:30–17:30)
VIVnetworksVIVnetworks

Zakázané formy propagace v affiliate síti VIVnetworks.com

no_not

Opakovaně zdůrazňujeme partnerům, že porušování pravidel v rámci propagace jednotlivých inzerentů v síti VIVnetworks.com nikam nevede. Nicméně někteří partneři i přes neustálé upozorňování, či dokonce stornování jejich provizí stále porušují pravidla, která předem určuje inzerent v popisu svého affiliate programu.

V poslední době se hodně rozmáhá nešvar ohledně bidování na nepovolená klíčová slova, na brand inzerenta, psaní „fejkových“ recenzí na Heureka.cz za účelem „ukradení“ koncového zákazníka eshopu, nebo například nabízení slevových kódů, které nejsou určeny pro kanál affiliate.

Není třeba znovu opakovat důsledky takovýchto aktivit. Inzerenti v naší síti budou partnerům za nepovolené formy propagace stornovat provize, v horším případě je z programu nadobro vyřadí.

Co tedy nedělat, není-li v podmínkách uvedeno jinak?

Bidování – bidování v PPC reklamě, buď celkově, nebo jen na nepovolená klíčová slova. Jestliže není v podmínkách uvedeno jinak, affiliate partneři nesmí bidovat v PPC reklamách na brand eshopů, či na klíčová slova, která jsou inzerentem zakázaná. V horších případech se stává, že partner dokonce nabízí větší bid, než samotný inzerent. V takových případech hrozí vyřazení partnera z programu bez varování.

Recenze na Heuréce – V poslední době se také rozmáhá podvodné  psaní recenzí na portálu Heureka.cz. Je výslovně zakázáno si pod recenze na Heureka.cz psát na daný eshop „rady“ a „tipy“ kde ušetřit, za účelem přebrat koncového zákazníka danému eshopu přímo v jeho hodnocení. Jakmile inzerent  takové jednání zaznamená, budou partnerovi stornovány všechny konverze za celý měsíc. Viz:

Používání slevových kódů, které nejsou určeny pro affiliate – eshopy vydávají mnoho slevových kódů ke zvýšení obratů na svých portálech. Nicméně tyto slevové kódy jsou generované z důvodu podpory prodeje při konkrétní  akci a jsou určeny pouze pro propagaci u specifických partnerů. Inzerenti poskytují slevové kódy i pro affiliate partnery, kteří tyto kódy mohou využít k propagaci na svých portálech. Pokud však partner přivede zákazníka, který uplatní takový slevový kód, který není určen pro kanál affiliate, nebude mít nárok na provizi. Je tedy v zájmu partnerů upozornit koncové zákazníky, že pokud chtějí slevu + provizi například v podobě cashbacku, musí uplatnit pouze ten slevový kód, který je pro tento web určený.

Závěrem prosíme partnery, aby se nesnažili porušovat pravidla v rámci affiliate marketingu. V drtivé většině případů to nikam nevede, protože na tyto praktiky inzerenti stejně přijdou  a následně budou provize z těchto aktivit affiliate partnerům stornovány. Po opakovaném porušování pravidel hrozí, že partner bude z daného programu nadobro vyřazen.

 

The website is operated by webon.cz