Začala největší nákupní horečka tohoto roku - je za námi BLACK FRIDAY | VIVnetworks.com
+420 734 447 050 (po–pá: 8:30–17:30)
VIVnetworks

Začala největší nákupní horečka tohoto roku – je za námi BLACK FRIDAY

black_friday

O víkendu proběhla všemi očekávaná akce BLACK FRIDAY, která se považuje za začátek předvánoční nákupní horečky. Black Friday už není tradiční jen v zahraničí, ale slevové akce naplánovala i řada českých obchodů. Pojďme se podívat, jak si vedly e-shopy zapojené v affiliate síti CJ.com.

Pokud srovnáme, jak zákazníci nakupovali přes affiliate tento a minulý víkend, dostaneme velmi zajímavé výsledky, které potvrzují, že Black Friday dokáže zvednout prodeje o destíky (u některých programů až stovky) procent.

Ve kterém segmentu a kterým e-shopům se o víkendu nejvíc dařilo?

S blížícími se Vánoci se tradičně nejvíce prodává móda a elektro. V kategorii móda naplno akci využili inzerenti Astratex, Baťa, Otto a Bibloo.

Program Bibloo, který jsme spustili teprve před dvěma týdny, prodloužil akci až do 2. prosince, čímž velmi efektivně odstartoval svůj vstup na pole affiliate marketingu. Počet prodejů se přes víkend zvýšil o více než 500 %.

Rozdíl ve výkonu programu Bibloo.cz mezi minulým víkendem a během akce Black Friday

 

Astratex si nejlépe vedl v pátek, kdy jeho celkové prodeje přivedené přes affiliate odkazy vzrostly o 600 %. Sobota a neděle už byly trochu slabší, ale i přes to Astratex zaznamenal o víkendu nárůst o 250 %.

Rozdíl ve výkonu programu Astratex.cz mezi minulým víkendem a během akce Black Friday

Inzerenti Baťa a Otto si vedli velmi podobně a jejich prodeje se zvedli až o 90%.

V oblasti elektra se akce nejvíce podařila e-shopu Kasa.cz. Pro velký zájem uživatelů byly Black Friday slevy prodlouženy až do 2. prosince. O víkendu se prodávalo o 230 % více.

Rozdíl ve výkonu programu Kasa.cz mezi minulým víkendem a během akce Black Friday

 

Hej.sk se také zadařilo a rozdíl mezi víkendovým nakupováním byl o více než 100 %.

Zákazníci nejspíš mysleli mimo jiné i na přípravu vánočních dobrot, protože po kuchyňských potřebách se také hezky zaprášilo. Ve srovnání s minulým víkendem uživatelé e-shopu Tescoma zrealizovali o necelých 150 % více prodejů.

Dárky pro ty nejmenší mohli zákazníci během akce Black Friday pořídit v e-shopu Prodeti.cz. Této příležitosti se chopilo tolik lidí, že se počet objednávek oproti minulému víkendu lišil o výrazných 360 %.

Dámy zase mají rády kosmetiku a kvalitní parfémy. Toho se skvěle ujali zástupci Parfums a pro své zákazníky si připravili celý týden plný akcí. Velký rozdíl je znát ve víkendovém srovnání, kdy se výkon zvýšil o 120 %.

Rozdíl ve výkonu programu Parfums.cz mezi minulým víkendem a během akce Black Friday

Velký zájem byl i o hudební nástroje a Kytary.cz tak díky akci zvedly prodeje přes víkend o 160 %. A to i přes to, že jako jeden z mála obchodů zachovaly tradici a slevy probíhaly pouze v “černý pátek”.

Celá akce se letos náramně vydařila a partneři tak velmi výrazně pomohli e-shopům zněkolikanásobit počty objednávek. Je vidět, že se affiliate marketing stal nedílnou součástí on-line strategií našich inzerentů a věříme, že příští akce přinesou podobně zajímavé výsledky.

Pokud vás zajímá, jak se Black Friday osvědčil v e-mail marketingu, přečtěte si článek na blogu naší sesterské společnosti VIVmail.cz.

The website is operated by webon.cz