Rozhovor s Affiliate Director Magdalénou Vojtovou | VIVnetworks.com
+420 734 447 050 (po–pá: 8:30–17:30)
VIVnetworksVIVnetworks

Rozhovor s Affiliate Director Magdalénou Vojtovou

Magdalena Vojtová

Integrita a transparentnost v affiliate marketingu bylo hlavní téma rozhovoru s Magdalénou Vojtovou, naší Affiliate Account Director. Sešli jsme se v Truhlárně, ve Františkánské zahradě u šálku kávy a příjemného rozhovoru.


VIVBlog: Vítám Vás po dovolené Magdo. Ještě se cítíte odpočatě?
Magda: Chvilku trvalo než jsem dodělala nějaké resty, které tu na mě po návratu čekali, ale mám hotovo. Můžeme jít na to.

VIVBlog: Domluvili jsme se, že si budeme povídat o nástrojích, které VIVnetworks používá ke kontrole integrity. Můžete tedy něco říct, já jsem si to našel předem, něco o Network Quality Team?
Magda: Od počátku co funguje CJ a potažmo VIVnetworks, je tu i nezávislý právní subjekt Network Quality Team.

VIVBlog: Omlouvám se, že skočím do řeči, to jsem si nenašel, jde o team VIVnetworks?
Magda: Ne ne, je to firma, která spolupracuje s týmem CJ a my ji též využíváme. Data, která získáváme se dají používat jak ku prospěchu a lepšímu přehledu a statistik zúčastněných, tak i k jejich kontrole.

VIVblog: Jak k této kontrole dochází? Jsou to  softwarové nástroje?
Magda: Ano také, je to kombinace softwarových nástrojů a lidského vhledu na to, jak se konkrétní data vyvíjejí, a jak je prezentovat.

VIVblog: Jak to funguje konkrétně?
Magda: V ideálním světe, to funguje tak, že za prostor a reklamu na webové stránce, dostává její majitel od eshopu provizi. Bohužel existují různé podvodné praktiky čistě jenom kvůli zvýšení počtu objednávek a s tím i zvýšení provizí. Network Quality Team toto hlídá a hledá všechny anomálie, které jdou s podváděním ruku v ruce.

VIVblog: Nemají náhodou, ti co nehrají fér, jak to bývá, náskok. Můžete přeci reagovat jen na takovou situaci, která už tu byla.
Magda: Asi malý náskok mají. Ale troufám si tvrdit, že díky neustálému developmentu a zkušenostem, které Network Quality Team má, je toto riziko v CJ a tedy i ve VIVnetworks minimální.

VIVblog: Co se stane, když se tedy objeví nějaké anomalie? Jak reagujete?
Magda: Okamžitě toho, kdo vykazuje data, která se nám nezdají, informujeme, že něco není v pořádku. Dostane čas na to, aby vysvětlil, zda nejde o nedorozumění, nebo třeba lidskou chybu. Pokud ale není schopen doložit, proč se tak děje, dojde k deaktivaci účtu, zabavení provizí a ukončení spolupráce. Znovu však opakujeme, že každý ale má tu možnost obhájit se.

VIVblog: Může se tedy stát, že je vlastně vše v pořádku…
Magda: Ano, naštěstí ve většině případů. Ukáže se, že partner třeba víc investoval, získal najednou více trafficu a nic nebrání v pokračování spolupráce. Ráda bych ještě dodala, že tato opatření nejsou kvůli tomu, že bychom partnerům primárně nedůvěřovali. Jde nám především o narovnání a jakési vyčištění prostředí. Affiliate marketing je stále občas vnímaný, jako něco, co nemusí být vždy dokonale transparentní. Já to ráda přirovnávám k finančnímu poradenství.

VIVblog: Jsem jedno ucho.
Magda: Tak jako ve finančním poradenství je pár subjektů, které kazí pověst celku, tak i u affiliate marketingu je to dost podobné. První co se na Affill nalepí jsou různé weby, kterým jde pouze o provize. My se to snažíme změnit. Jsem vlastně i dost hrdá na to, že ve VIV máme nástroje, kterými narovnáváme celé prostředí. Byť se to samozřejmě těm, kteří jsou jinde zvyklí podvádět, tak úplně nelíbí.

VIVblog: Na závěr bych vás poprosil o takový výhled. Co je budoucnost, podle Vás, integrity v Affiliate marketingu.
Magda: Jednoznačně S2S tracking. Maximální spolehlivost a přesnost této technologie zásadně zmenšuje prostor pro nefér chování v affiliate programu. Doporučujeme to všem novým inzerentům.

VIVblog: Já moc děkuji, že jste si udělala čas a doufám, že příště se dostaneme i k Vašim oblíbeným knihám a zbrojnímu pasu.
Magda: Budu se těšit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *