Proč inzerenti v naší síti, která běží na technologii CJ.com, platí deposit
+420 734 447 050 (po–pá: 8:30–17:30)
VIVnetworksVIVnetworks

Proč inzerenti v naší síti, která běží na technologii CJ.com, platí deposit

Robert Studený

Od začátku fungování naší sítě VIVnetworks.com (2009), která běží na technologii cj.com, si inzerenti (e-shopy) přednabíjejí deposit v affiliate technologii. Stejným principem jako při PPC reklamě v účtu Google Ads.

Toto byznysové pravidlo má svá pro a proti. Pojďme se na ně podívat.

Než začneme, je nutno podotknout, že tento deposit jsou finanční zdroje klienta. CJ.com ani VIV nikdy nevyplácí žádné provize partnerům bez předchozího schválení inzerentem. Inzerent má proto vždy úplný přehled o všech nákladech, které má s affiliate spojené a finance má vždy plně pod kontrolou. V případě ukončení affiliate programu inzerenta, jsou mu zbývající finanční zdroje z depositního účtu vráceny.

Deposit je nutné zaplatit předem, a to už před spuštěním účtu v affiliate síti. To je naše podmínka pro spuštění programu v affiliate síti VIVnetworks.com.

Co to znamená pro partnera

Pokud má inzerent přednabitý deposit, tak affiliate partner má 100% jistotu, že o své výdělky, které realizuje tím, že posílá zákazníky ze svého projektu na e-shop inzerenta, nepřijde. Peníze jsou připraveny na účtu inzerenta v technologii cj.com a slouží výhradně k proplacení schválených provizí partnerům. Z těchto peněz může inzerent partnerům vyplácet i jednorázové bonusy za speciální propagaci a soutěže, pokud se na tom s partnery předem dohodne. Tento princip vyplácení se nám už několikrát vyplatil. Například, když zkrachoval slevový portál Slever a Nakupvakci anebo, když spadly do insolvence e-shopy Kulina.cz, Kara a Pietro Filipi.

Ve všech případech dostali partneři (díky přednabitému depositu) své provize zaplaceny. Bohužel, také jsme udělali chybu a v roce 2019 jsme neuhlídali výši depositu u společnosti ZOOT, kde nedošlo k zaplacení několika faktur na dobití depositu a společnost se v tu dobu dostala do insolvenčního moratoria. Během roku 2019 jsme na sebe vzali odpovědnost a partnerům provize uhradili z našich prostředků. Historicky jsme jediná síť CZ a SK trhu, která vždy vyplatila provize partnerům i za zkrachovalé společnosti.

Co to znamená pro inzerenta

Inzerent tím, že má depositní účet, garantuje solventnost, ochotu, férovost a respekt k principu affiliate spolupráce. Výši složeného depositu si hlídá přidělený affiliate manager, který je v komunikaci s klientem a na základě historických prodejů za předcházející měsíc a s přihlédnutím na období, které bude následovat (sezóna, Vánoce, Black Friday apod.) se předem domluví na částce, kterou inzerent zaplatí za dobití depositu.

Nepříjemná situace pro obě strany, jak partnera tak inzerenta, nastane, když se deposit vyčerpá a inzerent včas deposit nedobije. Tato situace nastává v těchto případech:

  1. Affiliate manager spolu s inzerentem špatně odhadnou výši složeného depositu vzhledem k nákupní situaci na trhu.
  2. Na straně inzerenta není včas zaplacena faktura z několika důvodů (dovolená, výměna kontaktních osob, vánoční svátky navazující na víkend – 5ti denní pracovní volno atd.), následně se tak deposit dostane na nulu.
  3. Do programu se díky permanentní práci našich publisher managerů přihlásí v jednu chvíli několik výkonných affiliate partnerů, kteří deposit vyčerpají dříve, než bylo odhadováno.

Ve všech případech chodí připomínky na e-mail, který má inzerent uveden ve svém účtu a informuje ho o skutečnosti, že se účet blíží k nule a je třeba deposit doplnit. Těchto e-mailových notifikací chodí 5, a pokud se účet nedobije, tak je affiliate program inzerenta deaktivován.

CJ.com alert Summary printscreen

Co to znamená v praxi

Partneři zapojeni do programu dostanou upozornění, že program byl deaktivován z důvodu nízkého depositu. Inzerent se tím dostává do situace, kdy nás partneři začínají kontaktovat a ptají se, jestli mají spolupráci s daným inzerentem ukončit, nebo se jedná o operativní chybu.

Přidělený affiliate manager monitoruje a denně sleduje výše depositů na jednotlivých účtech inzerentů a včas alarmuje dotyčné kolegy na straně inzerenta k zaplacení. V 90 % případů se jedná o lidskou chybu, kterou se snažíme rychle napravit. Affiliate manager předchází ve většině případů této situaci a včas informuje partnery, že může nastat problém s deaktivací.

Affiliate partneři mají dvě možnosti. Na základě komunikace s affiliate managerem se rozhodnou propagaci daného inzerenta přerušit a návštěvnost nasměrovat na konkurenční e-shop, nebo vydržet, až klient deposit uhradí a affiliate manager dohraje nezatrackované provize z doby deaktivace na jejich účet v affiliate technologii.

Deaktivace affiliate programu je ztrátou důvěry v inzerenta a může být i finanční ztrátou pro affiliate partnera, a proto permanentně apelujeme na inzerenty, aby drželi deposit v dostatečně pozitivní bilanci. V případě ukončení spolupráce se zbylý deposit vrací inzerentovi zpět na jeho bankovní účet.

Depozitní vyplácení affiliate partnerů je více než 20 lety vyzkoušený model spolupráce, který drží affiliate partnery v bezpečí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

The website is operated by webon.cz