Rozhovor s Lubomírem Jochimem | VIVnetworks.com
+420 734 447 050 (po–pá: 8:30–17:30)
VIVnetworksVIVnetworks

Rozhovor s Lubomírem Jochimem

jochim

Jako další řečník se představí Lubomír Jochim, director S.M.B. projects a Sme.sk.

Lubo si na 8. Affiliate konferenci připravil přednášku na téma "Jsou všechny vaše on-line projekty a aktivity skutečně řízené?" Pojďme si tedy Lubomíra, nadšence affiliate marketingu, trochu představit.

 

Lubo, Vy jsi znám jako velký fanda a nadšenec výkonnostního marketingu na Slovensku. Jak jste se k němu dostal poprvé?

Prvy krát to bolo v spojitosti so zľavovými portálmi, ktoré sme postupne zapájali na aregátor zlavy.sme.sk, kde sme si vyskúšali množstvo affiliate systémov – fungujúcich aj nefungujúcich :). Až sme sa nakoniec rozhodli zjednotiť čísla do jedného systému a odvtedy nám to celé začalo dávať omnoho väčšiu logiku a presvedčili, že affiliate je plne konkurencieschopný voči PPC systémom. Akurát jeho výhodou je, že inzerenti nemusia denno-denne riešiť nastavenia ceny preklikov a strácať tak drahocenný čas.

Vaše přednáška bude o KPI. To je přesně to, co potřebuje řešit každý, nejen výkonnostní projekt. Vytěžit maximum, je to tak?

Správne. Ja tvrdím, že pred prácou s online projektami a akýmikoľvek aktivitami je nastavenie KPI prvý a nevyhnutný krok. Inak nám aktivity nebudú často dávať logiku, nebudeme vedieť vyhodnotiť, čo malo a čo nemalo zmysel. Jednoducho bez KPI nejde o riadenie webu, ale o množstvo len pocitových a intuitívnych rozhodnutí.

Jak vidíte situaci na Slovensku, je vidět, že stále je málo výkonnostně zaměřených projektů? Co by tuto situaci, podle Vás, změnilo?

Affiliate je podľa môjho názoru známy len pre úzky okruh skúsených ľudí v rámci online prostredia na Slovensku. Mnoho online marketérov stále len tuší, čo sa za tým skrýva, mnohí ale tomu vôbec zatiaľ nerozumejú. Pritom to je už pomerne významný a najmä efektívny marketingový kanál. Zlepšiť situáciu môže podľa môjho názoru len neustála edukácia a prípadové štúdie, na ktorých to dokážu pochopiť. Druhý krok k reálnemu využívaniu je zapojenie väčšieho počtu publisherov do affiliate systémov.

 

Lubomírovi děkujeme za rozhovor a už se těšíme na jeho přednášku na konferenci.

Team VIVnetworks.com

The website is operated by webon.cz