Rozhovor s Jiřím Pokorným | VIVnetworks.com
+420 734 447 050 (po–pá: 8:30–17:30)
VIVnetworksVIVnetworks

Rozhovor s Jiřím Pokorným

pokorny

8. Affiliate konference už téměř klepe na dveře a tak jsme vyzpovídali dalšího z řečníků. Tentokrát se nám představí Jiří Pokorný, Senior PA specialist společnosti Sun Marketing s.r.o.

 

Jirko, co Vás vedlo k online marketingu jako takovému?

K on-line marketingu jsem se poprvé dostal před lety jako hudební publicista, když jsem se náhodou dočetl, že je možné pomocí různých úprav zvýšit dosah vlastních příspěvků, resp. viditelnost ve vyhledávačích. Tehdy jsem se poprvé dozvěděl, že existuje něco jako SEO. Postupně jsem si začal zjišťovat víc informací o on-line marketingu jako takovém. Když jsem si pak ve škole mohl vybrat jako volitelný předmět PPC reklamu, zkusil jsem to a nakonec u toho i zůstal, protože mě to začalo hrozně bavit.

Co si myslíte o affiliate marketingu pouze pomocí PPC reklam? Je efektivní provozovat affiliate marketing i bez webové stránky, či blogu?

Na tuhle otázku bohužel neumím dost dobře odpovědět, nejsem odborník na affiliate marketing. Ale dokážu si představit, že někdo může fungovat pouze s pomocí PPC reklam, i když to určitě nebude vhodné pro všechny. Když se PPC kampaně nastaví dobře, lze přivést návštěvníky na web poměrně levně. Záleží, jaká je odměna za přivedeného zákazníka a také, zdali se Vám kampaně podaří nastavit tak, abyste dokázali přivést dostatečně relevantní uživatele.

Jak se těšíte na affiliate konferenci? Co se od Vás dozvíme?

Určitě se těším, pro mě to bude zajímavá změna. Co se týká přednášky, tak půl hodiny není moc času, nicméně budu se snažit ukázat co nejvíc. Například co reklama na Facebooku umí, na co se zaměřit, na co si dát naopak pozor a tak dále. Vzhledem k tématu konference něco vynechám, například jak se dělají kampaně na sbírání fanoušků a zaměřím se trochu víc na reklamu směřovanou na web.

Jirko, děkujeme za rozhovor a už se těšíme, až se na konferenci dozvíme víc.

Team VIVnetworks.com

The website is operated by webon.cz