Rekapitulace roku 2016 | VIVnetworks.com
+420 734 447 050 (po–pá: 8:30–17:30)
VIVnetworks

Rekapitulace roku 2016

2016

Přinášíme vám shrnutí všeho zajímavého, co se u nás za uplynulý rok událo.

Ocenění Strategic Partner of the Year od největší affiliate sítě světa CJ.com, affiliate setkání a konference u nás i na Slovensku, přes sto nových inzerentů a tisíce nových aktivních  partnerů v Čechách, na Slovensku i ve světě. Vybudování nového mezinárodního týmu, který spravuje affiliate našim inzerentům v 16ti zemích světa z centra Prahy, to byl rok 2016 ve VIVnetworks.com. Přinášíme vám shrnutí všeho zajímavého, co se u nás za uplynulý rok událo.

Akce roku 2016
Za největší úspěch považujeme vítězství na CJU16 v kategorii Strategic Partner of the Year. Uspěli jsme v konkurenci více než tisícovky partnerů největší světové affiliate sítě CJ by Conversant. Tuto cenu jsme získali po šesti letech exkluzivní spolupráce, kdy jsme se stali partnerem CJ.com pro celý region Evropy. Navíc dále expandujeme i do dalších zemí jako je USA, Kanada a začínáme s Middle East. Zde začínáme působit i se sesterskou společností VIVmail.cz.

Během celého roku jsme pořádali dvě affiliate konference a jedno affiliate setkání. 9. Affiliate konference proběhla 12. května a uvítala více jak 150 účastníků. Na 9. Affiliate konferenci jste si mohli poslechnout přednášky nejen affiliate specialistů na témata, která s tímto oborem úzce souvisí (jako je UX, analytika, marketing na sociálních sítích, multichannel targeting a další). Nechyběl ani networking a oblíbená afterparty.

V září jsme se vydali za hranice a uspořadali 1. Affiliate konferenci v Bratislavě. Na této konferenci vystoupily špičky slovenského affiliate a objasnily důležité otázky ohledně affiliate marketingu z pohledu inzerenta i partnera. Na listopad jsme připravili menší předvánoční Affiliate Networking na Václavském náměstí, kde šlo o představení nových affiliate programů Dotykačka a Bonami a v neposlední řadě se diskutovaly novinky  z oboru např. nová pravidla v affiliate o půjčkách.

Mimo naše vlastní akce jsme se zúčastnili i mnoha tuzemských a zahraničních konferencí. Za zmínku stojí určitě Mobile Trends Conference v Krakově (v únoru), DMEXCO 2016 v Kolíně nad Rýnem (v září) nebo veletrhu XI Targi eHandlu ve Varšavě (v listopadu). Na podzim proběhly každoroční akce Den dopravy zdarma a Black Friday. Výsledky byly ještě lepší než minulý rok.

Jelikož pomáháme e-shopům expandovat do zahraničí, přivítali jsme tento rok do týmu rodilé mluvčí pro Ukrajinu, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, Polsko a USA/UK. Navíc Commission Junction má své pobočky v Německu, Francii a Španělsku, což nám dává možnost klienta obsloužit na hlavních světových trzích. V listopadu jsme proto přestěhovali kancelář o patro výše, protože jsme se do stávající již nevešli. Sídlíme tedy na stejné adrese, ale nyní již v nových podkrovních prostorách.

2016 v číslech
Čísla hovoří jasně. Uplynulý rok byl pro nás zatím zdaleka ten nejúspěšnější. Ať už hovoříme o celkovém obratu, provizích pro partnery nebo o nových inzerentech.

Za velký úspěch považujeme zařazení affiliate do marketingového mixu všech velkých e-shopů. Významný podíl na celkovém obratu dělá affiliate v e-shopu Kasa, Mall, Euronics, Zoot, Zlavadna, Bata, ale jistě i e-shopu Alza, který se vědomě zobrazuje na naše jméno VIVnetworks. Možná nám to má dělat radost, že největší e-shop vědomě využívá našeho  brandu, ale není to tak.
Google nám písemně doložil, že vyhledávač bere slovo VIVnetworks jako synonymum ke slovu affiliate, což jsme rádi, ale nelíbí se nám když tuto skutečnost zneužívá firma, která to pravděpodobně nemá za potřebí.

 

Velice nás těší že mnoho partnerů v CZ a SK provozuje affiliate už jako svoji hlavní činnost. V roce 2009 kdy jsme začínali s affiliate, tak jako svůj hlavní příjem mělo affiliate pouze několik jednotlivců. Dnes už jsou to stovky partnerů kteří nejen že affiliate dělají jako svou hlavní činnost, ale expandují spolu s námi do dalších zemí např. do Polska, Rumunska, Bulharska,  UK, USA atd.

Cíle na rok 2017

Prioritou jsou všechny naše dosavadní činnosti. Posilovat pozici jedničky v Čechách i na Slovensku. Budovat stále lepší postavení naší sítě v Polsku. Budovat a dále rozšiřovat Evropský affiliate tým o další země a to v první řadě o Itálii a také např. v Middle East regionu. Rozjet ve větší míře affiliate management v USA. Dále se zaměřit na projekty, které usnadňují práci affiliate partnerům a přispívají k zvyšování objemů objednávek inzerentům.

V březnu proběhne jubilejní 10. Affiliate konference. Tým VIVnetworks se ohromě snaží a udělá všechno pro to, aby tato konference o výkonnostním marketingu byla událostí desetiletí.

V příštím článku se blíže podíváme na naše nové inzerenty, kteří se zapojili do naší sítě během roku 2016.

Nakonec bychom vám rádi poděkovali za vaši přízeň a přejeme vám mnoho štěstí a úspěchů v roce 2017.

The website is operated by webon.cz