Je za námi 6. Affiliate konference | VIVnetworks.com
+420 734 447 050 (po–pá: 8:30–17:30)
VIVnetworks

Je za námi 6. Affiliate konference

Ve čtvrtek 2.10.2014 proběhla v Praze v kině Atlas již 6. Affiliate konference. Program byl nabitý a tentokrát proběhly také 4 workshopy. Dva byly věnovány inzerentům (e-shopům) a dva partnerům (majitelům webových stránek). Přednášky probíhající v hlavním sále byly postupně během dne zobrazovány na webu affiliatekonference.cz.

Na programu průběžně spolupracovali specialisté výkonnostního marketingu jako například Petr Baloun, Jan Kvasnička, František Szabó, Jiří Nový, Tomáš Dekan a další. Budeme rádi, když získáme další experty, kteří budou mít zájem podílet se na programu 7. Affiliate konference.

Přednášky jely v hlavním sále od 9:30 až do 17h. Dopoledne v malém sále navíc probíhaly již zmíněné workshopy. Všechny přednášky z velkého sálu byly natáčeny a budou v nejbližších dnech zveřejněny na You Tube. Všichni si je proto budou moci v klidu shlédnout ze záznamu. Workshopy vedli František Szabó – Affilblog, Tomáš Dekan – Refundo, Martin Bětík , Magdaléna Vojtová a David Hejtmánek – všichni VIV NETworks.

Historicky nejvyšší účast na konferenci – tentokrát celkem 147 návštěvníků. Děkujeme a těšíme se na příště…

Konferenci navštívilo zatím historicky nejvíce hostů a velice nás potěšila především účast nových tváří, které si udělaly čas na největší událost výkonnostního marketingu v Čechách a na Slovensku.

Společnost CJ si velmi cení výsledků českých a slovenských partnerů a inzerentů. Svou návštěvou a úvodní přednáškou to dokázal i pan Charles Delamain, evropský prezident CJ by Conversant. Charles nás seznámil s akvizicemi, které ValueClick (majitel CJ) realizoval, aby se nakonec přejmenoval na CONVERSANT (CJ by CONVERSANT pro affiliate business) a byl zčásti zakoupen společností AllianceData, která se specializuje na profilování dat o zákaznících, věrnostní programy a credit scoring internetových uživatelů. Díky těmto změnám může nyní CJ by CONVERSANT nabídnout inzerentům a partnerům affiliate sítě unikátní technologii a data o zákaznících. Nejbližší novinky nás čekají v podobě Affiliate Customer Insights, které v CJ účtu ukáží inzerentovi atribuční report s informací, přes které on-line kanály k němu zákazník došel a kdo nakonec realizoval konverzi. Je to krůček k nastavení spravedlivějšího obchodního modelu.

Další novinkou v prezentaci Charlese byla technologie, která bude i v ČR a SR nabídnuta v řádu měsíců (v US a UK se již testuje). Inzerent dodá anonymní data o svých zákaznících, CJ je zkombinuje s vlastními anonymními daty a partner si nainstaluje JavaScript, který dodá další potřebná data pro absolutně personalizované reklamy. Tato technologie je revoluční a posune affiliate marketing o několik kroků dále.

Na Charlesovu přednášku navazovala přednáška Vladana Hejnice. Ten krátce zhodnotil výsledky affiliate sítě, která opět odskočila od konkurentů a je absolutně nejúspěšnější na trhu. Vladan představil službu affiliate manažera, kterou VIV NETworks nabízí a na konkrétním příkladu ZOOTu ukázal zvýšení počtu objednávek o 63% a především zvýšení hodnoty objednávek o 68%. Vladan se pak zaměřil na praktickou aplikaci personalizovaného affiliate marketingu. Již dnes mohou inzerenti využít personalizaci na úrovni rozpoznání nového a stávajícího zákazníka na straně partnera a v několika měsících půjde síť v personalizaci ještě dále – na úroveň sociodemo dat, nákupní historie, aktuálního chování apod. Již dnes má CJ celosvětově přes 200 mil. profilů s mnohdy až 255 atributy.

Zajímavé bylo vystoupení Josefa Kroupy, na kterém byla trochu vidět nervozita, přeci jen to byla jeho první přednáška na tak velké akci, ale vzhledem k obsahu a přidané hodnotě to byla jedna z nejhodnotnějších přednášek.

Poté následovaly dva rychlé 15 min. bloky přednášejících Světbot.cz a Tarifomat.cz, kteří krátce představili novinky ve svých affiliate programech. Vstoupení David Eiselta to byl koncert člověka, který jde za svým cílem a jde si svou cestou. Opět jasná přidaná hodnota účastníkům konference.

Oběd poprvé zajišťoval Ordr.cz a dle vyjádření všech účastníků na výbornou.

Od 13:15 se v kavárně kina uskutečnilo setkání inzerentů s partnery.

Po obědě vystoupil Honza Tichý, který navázal na svoji jarní přednášku a přednesl ožehavé téma deduplikace, které zodpovědělo mnoho otázek jak přistupovat k určení výše provize partnerům. Jak měří Google Analytics, jak dlouho po kliku přisuzují konverzi Google AdWords nebo AdSense a jak je na tom s připisováním konverzí Sklik.

Tomáš Poner, to byl energický výstup, přesně jak Tomáše známe. Bylo zřejmé jak WordPress miluje a jeho přednáška pomohla hlavně lidem, kteří na WordPressu staví svoje internetové projekty, ale nejen jim.

Eliška Vyhnánková měla skvělou přednášku o tom, jak je to vlastně s lajkováním příspěvků a jak pracovat s Facebookem, aby nám přinášel užitek a ne abychom byli jeho otroci.

Vyvrcholením programu byl Marek Prokop, který jednoduše popsal konverzní cestu zákazníka a jak by měli uvažovat a stavět svoje projekty affiliate partneři.

Všechny prezentace si můžete prohlédnout na webu konference. V nejbližší době uveřejníme také video záznamy přednášek na You Tube.

Mimo program vystoupil i Radim Roženek, který ve dvou minutách oznámil spuštění Affiliate programu Tescoma. Obrat společnosti Tescoma je vice jak 2 mld. Kč ročně, je zde tedy opravdu velký potenciál pro affiliate partnery.

Na konci konference byli vyhlášeni výherci tipovací soutěže kolik kliků, provizí a objednávek se zrealizovalo v affiliate síti VIV NETworks za období prázdnin.

Správné odpovědi:

  • V průběhu července a srpna bylo realizováno v síti VIV NETworks 4 523 709 kliků. Přesně tolik zákazníků přišlo přes affiliate odkaz na weby inzerentů.
  • Za stejné období bylo u inzerentů zapojených v síti realizováno 94 238 objednávek.
  • Inzerenti vyplatili v období prázdnin kumulovaně 5 819 803 Kč na provizích ze zprostředkovaných objednávek.

Poté začala tolik očekávaná after party a Dish truck, který byl až na lehké zpoždění bezchybný.

Děkujeme všem za účast a za zpětnou vazbu, za tweety, které létaly vzduchem po celou dobu konání konference. Je to pro nás další motivace dělat Affiliate konferenci stále lepší a lepší.

Tým VIV NETworks

The website is operated by webon.cz