Co Marka Prokopa v online nejvíce baví a kde ještě vidí potenciál? | VIVnetworks.com
+420 734 447 050 (po–pá: 8:30–17:30)
VIVnetworks

Co Marka Prokopa v online nejvíce baví a kde ještě vidí potenciál?

Affiliate konference je už opravdu za dveřmi a tak vám přinášíme další malou ochutnávku. Tentokrát v podobě rozhovoru s Markem Prokopem, který na konferenci vystoupí jako jedna z hlavních hvězd performance marketingu u nás. 1) Co Vás nejvíc baví v online marketingu a proč?

Mám rád změnu, rád experimentuji a objevuji, a proto mě baví nové, rychle se rozvíjející obory. Online marketing resp. Web obecně k nim patří. Sice se mu naplno věnuji už asi 15 let, ale stále se mám co učit nového. Přesně to mě baví nejvíc — poznávat a učit se. Ze stejného důvodu mám z mnoha podoborů on-line marketingu nejraději uživatelské výzkumy, testování a webovou analytiku. Jsem žrout dat, z těch se naučím nejvíc.

2) Jak jste spokojen s výsledky webu Čaj týdne a udělal byste nyní něco jinak?

Já nejsem se svou prací nikdy spokojen, protože neustále vidím strašně moc věcí, které by se daly zlepšit. Jenže den má jen 24 hodin, týden jen 7 dní a musel jsem se s tím naučit žít. Zároveň mi ale Čaj týdne dělá velkou radost, protože jeho hlavním účelem je v této fázi experimentování, a jak píšu výše, právě to mě nejvíc baví.

Otázka, zda bych něco udělal jinak, nedává v mém případě smysl. Když bych něco udělal jinak, udělám to prostě jinak. Proto vlastně Čaj týdne jako experimentální koncept dělám — abych kdykoli mohl udělat něco jinak, když zjistím, že jsem to měl udělat jinak.

3) Jaké technologie používáte při Vašich projektech?

Sice si snažím udržovat co nejlepší technický přehled, ale přeci jen se už soustředím hlavně na jiné věci, takže ani vlastně nevím. To je spíš věc vývojářů a je to hodně pestré, protože každý projekt potřebuje něco trochu jiného.

4) Kde vidíte v dnešní době ještě příležitost pro růst na českém internetu? Kde je podle Vás největší potenciál?

Internetové služby se ještě stále vyvíjejí dost nespojitě, takže největší potenciál je nejspíš tam, kde ho zatím nikdo nevidí. Na druhou stranu se zásadními disruptivními inovacemi asi bohužel nepřijde zrovna český internet. Máme-li se bavit jen o něm, pravděpodobně jsou největší příležitosti jeho růstu v přebírání sice nových, ale zároveň již osvědčených vzorů ze zahraničí. Zní to sice trochu tvrdě a nesebevědomě, ale buďme realisté.

Přijďte na Affiliate konferenci, přednáška Marka Prokopa bude určitě stát za to!
K dispozici ještě několik posledních vstupenek.

The website is operated by webon.cz