Jak si vedou affiliate programy v největší affiliate síti? I. | VIVnetworks.com
+420 734 447 050 (po–pá: 8:30–17:30)
VIVnetworks

Jak si vedou affiliate programy v největší affiliate síti? I.

[:cs]Rozhodli jsme se, že budeme naše partnery seznamovat s úspěšnými affiliate programy, provozovanými přes VIV NETworks v síti Commission Junction.

Jako první bychom vám rádi představili affiliate program Kasa.cz.

Affiliate program Kasa.cz byl v siti CJ spuštěn v červnu roku 2011. Kasa je jednou z největších internetových nákupních galerií v ČR a v minulém roce se společnost HP Tronic Zlín stala jejím majoritním vlastníkem. Při přihlášení do affiliate programu  Kasa.cz můžete získat tyto informace:

Průměrná hodnota EPC za posledních 7 dnů (Earnings per click tj. provize z prodeje přepočtená na 100 kliků) je v tento den 7,56 Eur (= 2,10 Kč za jeden klik) a 3-měsíční průměr EPC je 6,86 Eur (=1,90 Kč za jeden klik).

Kreativy pro využití jsou měněny pravidelně, naposledy byly nové bannery do systému nahrány 4.3.2014.

Pokud srovnáme  hodnoty  EPC, CR (konverzní poměr), počet objednávek,  hodnotu prodejů a hodnotu vyplacených provizí v období 2012-2013 dostaneme následující zajímavá čísla. Protože první celý rok pro Kasu v affiliate byl rok 2012, srovnáme tento rok s rokem 2013. Hodnota EPC se zvýšila meziročně o 41%, CR se zvýšil o 40%, počet objednávek o 55%, hodnota prodaného zboží přes affiliate se zvýšila o 61% a hodnota vyplacených provizí o 51%. (Seznam.cz a Heureka nejsou součástí těchto výsledků).

Na těchto číslech je jasně vidět, že se jedná o velmi úspěšný affiliate program, který je vhodný pro všechny publishery, kteří se specializují na retail a chtějí generovat zajímavé provize. Co se provizí týče, v současné době Kasa.cz zvažuje jejich navýšení u vybraných druhů zboží až na 7 %.[:]

The website is operated by webon.cz