Fashion vrací koroně úder! A co travel? | VIVnetworks.com
+420 734 447 050 (po–pá: 8:30–17:30)
VIVnetworks

Fashion vrací koroně úder! A co travel?

fbpost-03-obecny-1000x1000

Po extrémních propadech v kategorii travel (letenky, pobyty, jízdenky, campingové vybavení a další) a prodejů módy, díky šíření nákazy Covid 19, se začalo blýskat alespoň ve fashion na lepší časy. Pokles kategorie módy začal v zemích CEE už v počátcích restrikcí.

V Čechách jsme ho zaznamenali 11.března 2020 a od 13.března 2020 jsme zažili strmý pád v desítkách procent napříč fashion e-shopy. Na Slovensku si fashion sáhl na dno 13.března 2020 a 23.března 2020, a od tohoto data stoupá. V Maďarsku a Rumunsku byl posledním dnem, kdy si sáhl fashion segment na dno 26.března 2020. Některé e-shopy se snažily přibrzdit volný pád různými slevami a podpůrnými kampaněmi jako je doprava zdarma, extrémně velké slevové kupóny, časově omezené akce s velkou slevou atd. Křivka všech fashion e-shopů napříč regionem CEE se nadechla shodně k růstu kolem 26.3. – 27.3.2020. Toto datum bylo ve všech zemích zlomové a od této chvíle šla křivka prodejů někde lehce někde strmě nahoru. Od konce března stoupá celkem stabilně a v minulém dubnovém týdnu už lehce překonala prodeje ze začátku března.

Zažili jsme ve fashion hororové cca 3 týdny, které přidaly vrásky nejednomu affiliate partnerovi, který má projekty zaměřené výhradně na módu.

Vývoj kategorie fashion napříč CEE po dnech kumulovaně v hodnotě prodejů v Eur:

Kéž kdyby si takto mohli oddechnout partneři travelu. Travel ztrácel od začátku roku vyšší jednotky procent. V polovině února už to byly desítky procent každý týden, během března spadl téměř na nulu. Tento obor čeká velká recese, zvláště affiliate partneři letenkových portálů, které v tuto chvíli není téměř žádný důvod využívat, musí svoje projekty změnit.
Možná by měli tito affiliate partneři zapracovat na přidání funkce vyhledávání autobusových, vlakových a dalších alternativních spojů. Rozšířit nebo vytvořit regionální nabídku ubytovacích služeb, v kterých jim může pomoci  Hotels.com nebo Booking.com, které máme zapojené v síti, nebo některé slevové portály, které se přeorientovaly na cestování. Doba, kdy se cestující vrátí v takovém množství do oblak bude trvat v nejlepším případě desítky měsíců. Nastává renesance automobilové, autobusové a vlakové dopravy.

The website is operated by webon.cz