Dobrá zpráva pro Affiliate marketing | VIVnetworks.com
+420 734 447 050 (po–pá: 8:30–17:30)
VIVnetworks

Dobrá zpráva pro Affiliate marketing

dobra_zprava_cz

V záplavě špatných zpráv spojených s důsledky COVID-19 je hned několik dobrých zpráv pro affiliate. Chcete vědět jaké? Proč je affiliate na vzestupu a zabírá místo jiné placené reklamě? Proč si partneři affiliate programů vydělají více? A nakonec jaká je ta dobrá zpráva pro VIVnetworks.com a jejich business?

Tak nejprve první otázka; Proč je affiliate na vzestupu? Ten eShop, který už má vybudovanou síť partnerů a dlouhodobě s nimi spolupracuje, tak dnes benefituje z růstu eCommerce, ale jen v některých odvětví. Použijí zde převzatý graf od kolegů z Cognito, který přesně kopíruje i výsledky portfolia eShopů v naší síti.

(zdroj: https://www.cognito.cz/business/jak-pripravit-firmu-na-digitalni-dobu-po-krizi)

Ti, kteří mají velký převis objednávek a někteří hlásí i o 100% vyšší tržby než o Vánocích, tak tlumí všechny investice do marketingu, protože nezvládají vyšší počet objednávek. Affiliate je krácen jako poslední placený kanál. Krácení však bylo jen na cca 2 týdny a nyní už zase jedou tyto eShopy naplno. Obecně v těchto dnech roste Affiliate o cca 80% meziročně.

Ten eShop, který dosud neměl Affiliate program, tak tento zdroj objednávek rychle spouští, aby chytil vlnu zájmu partnerů, kteří nyní investují do projektů, které jsou v kategoriích v pravém horním kvadrantu grafu. Sledujeme dnes zvýšený zájem o naši síť a je to pro tyto eShopy velmi zajímavá příležitost, která se nebude opakovat.

Druhou otázkou je proč si partneři nyní vydělají více než jindy. Obecně se dá říci, že v kategoriích pravého horního kvadrantu je hledanost zboží mnohem vyšší a je vidět, že útraty se skutečně v těchto kategoriích přesunuly do eShopů. Jednoduše lidé pořád nakupují, ale dnes mají otevřené jen eShopy. V eShopech vidíme obrovský růst prvo-objednávek. Bude záležet jaký zážitek budou mít tito noví nakupující a zda u on-line nákupů zůstanou. To se dozvíme do měsíce po otevření off-line obchodů. Je tedy vidět, že ten z partnerů, který v minulosti investoval do SEO a umí dobře nakoupit traffic, třeba na Facebooku a zpátky si vyhodnocuje každého návštěvníka, kterému přiřadí dynamické ID a zpět ze CJ.com se dívá, jaké objednávky daný návštěvník realizoval, tak dnes zvyšují svůj příjem o více jak 250 %. jeden příběh za všechny. Jsou inzerenti, kteří nabízejí i dvojnásobnou provizi za nového zákazníka (někdy definováno jako kdokoliv, kdo např.6 měsíců u eShopu nenakoupil) a právě díky době, kdy hodně nových návštěvníků eShopů poprvé nakupuje je zajímavé tento traffic vyhodnocovat u partnera. Jeden partner, vlastnící recenzní weby propagoval produkty dvou eShopů z oblasti kosmetiky (NOTINO a Lekarna.cz). za 14 dní se jeho příjem zvýšil o 165 % při trafficu jen o 41 % větším. Ta změna v příjmech nastala, když zjistil odkud k němu přichází návštěvníci, kteří generují v těchto eShopech prvoobjednávky a tento zdroj posílil. Jeho příjmy z těchto dvou eShopů byly obvykle 42tis. Kč a dnes jsou okolo 110 – 115tis. Kč měsíčně (ještě neznáme výsledky za celý měsíc nouzového stavu).

Na co se dnes ve spolupráci s eShopy zaměřit je ve skvělém článku s aktuálními tipy, který si můžete za 5min. přečíst zde:https://www.vivnetworks.com/blog/tipy-trendy/online-prodeje-mezirocne-rostou-o-desitky-az-stovky-procent

Ta skvělá zpráva především pro VIVnetworks.com a její partnery a eShopy je, že 1.4 2020 (…a není to apríl) CJ by Conversant, největší affiliate síť na světě, prohloubila partnerství s naší společností a podepsala s námi exkluzivní smlouvu na dalších 10 let. Naší společnosti to umožňuje dále využívat nejdokonalejší technologii pro affiliate, která nemá v CEE regionu srovnání a přináší to i záruky transparentnosti affiliate businessu v našich zemích. Jak je známo, tak právě tyto hodnoty jsou zakořeněny v našem DNA. Jsme transparentním arbitrem mezi partnerem a eShopem, nemáme žádné jiné zájmy a nevlastníme partnerský projekt. To jsou naše hodnoty, které již přes 10 let propagujeme v CEE regionu.

CJ letos přijde s mnoha technologickými novinkami, které budou z oblastí přesného měření, analytiky a dalších forem spolupráce mezi partnerem a eShopem. Hlásíme se s eShopy jako “Early adopters”, abychom naši pomyslnou laťku technické dokonalosti co nejdříve ještě povýšili.

The website is operated by webon.cz