Cross-device tracking | VIVnetworks.com
+420 734 447 050 (po–pá: 8:30–17:30)
VIVnetworks

Cross-device tracking

cross-device_tracking_1

Pro affiliate marketing je důležité znát celou cestu zákazníka – od prvního kliknutí až k nákupu. Což je v dnešní době složitější z důvodu využívaní mnoha zařízení jedním uživatelem. Tedy činnost uživatele se zaznamená na jednom zařízení, ale samotná konverze na jiném. Dříve tyto informace nebyly viditelné, tedy sledování uživatele skrz několik zařízení nebylo v rámci CJ.com možné. CJ Affiliate ovšem v nedávné době uvedlo do svého systému novinku – a to možnost sledování cross-device.

Růst affiliate programu s cross-device tracking

Mnoho affiliate partnerů má podstatný vliv na vývoj affiliate programu. S řešením cross-device je nyní možné tuto hodnotu přesně identifikovat. Což pomůže lépe pochopit cestu zákazníka až k nákupu. Tento náhled přináší nové možnosti při rozvoji affiliate programu a úpravě podmínek na míru inzerentům i partnerům. Přesně cílené kampaně a efektivní spolupráce jsou základy rostoucího affiliate programu.

Data a dosah

Data CJ Affiliate jsou poskytována třemi giganty v oboru – CJ Affiliate, Conversant a Epsilon. Což je důvodem obrovského rozsahu a dosahu těchto dat. Ve skutečnosti je CJ Affiliate schopen rozpoznat více uživatelů, než kdokoli jiný v tomto oboru. Díky přizpůsobení na základě transakcí, je možné porovnávat a propojovat několik profilů uživatele. Pro lepší představu přinášíme několik čísel:

  • V přůměru jeden uživatel používá 3,4 zařízení
  • CJ Affiliate sleduje více než 160 milionů unikátních profilů zákazníků
  • Denně proběhne více než 75 milionů transakcí online a offline

*celosvětově

Posilování vztahů mezi inzerentem a partnerem

Dobře zpracovaná data vedou k větší angažovanosti inzerentů, cílené spolupráci a odměňování partnerů na základě výkonu. Což je další z konkurenčních výhod CJ Affiliate a také inzerentů využívajících cross-device tracking.

Potenciál více zařízení

Jakmile je cross-device řešení implementováno, provize obsahových partnerů a partnerů publikujících na sociálních sítích v průměru vzrostou o desítky procent. Ještě zajímavější číslem je ovšem růst počtu zaznamenaných transakcí inzerentů, kteří implementovali řešení cross-device. V průměru je zaznamenáno o 12% více transakcí a celkově programu vzroste o 20%.

Více si můžete přečíst na blogu CJ.com

The website is operated by webon.cz