Co promovat ve stavu nouze? | VIVnetworks.com
+420 734 447 050 (po–pá: 8:30–17:30)
VIVnetworksVIVnetworks

Co promovat ve stavu nouze?

fbpost-01-novy-inzerent-1000x1000_2

Kvůli epidemii koronaviru a navazujícím vládním opatřením se výrazně změnilo nákupní chování zákazníků. Není ale všechno tak černé, jak to vypadá. Jsou zde segmenty, kategorie a produkty, po kterých je aktuálně vysoká poptávka. Zároveň vám, jako affiliate partnerům hraje do karet i to, že obchody (až na výjimky) jsou zavřené a veškeré nákupy se dějí pouze v online prostředí. Přinášíme konkrétní tipy, jak aktuální situace využít.

V polovině března se kvůli epidemii koronaviru a navazujícím vládním opatřením výrazně změnilo nákupní chování zákazníků v ČR i na Slovensku. Samozřejmě i my evidujeme určitý pokles v počtu objednávek v některých kategoriích, ale ve skutečnosti to není tak zlé, jak to na první pohled vypadá. Jsou zde i segmenty, kategorie a produkty, po kterých je aktuálně vysoká poptávka. Zároveň vám, jako affiliate partnerům hraje do karet i to, že obchody (až na výjimky) jsou zavřené a veškeré nákupy se dějí pouze v online prostředí. E-shopy stále doručují, je omezená pouze služba dobírky – objednávky je nutno platit ideálně online přímo v procesu nákupu nebo pak bankovním převodem. Níže vám přinášíme nápady a tipy, co v této době promovat, na co se zaměřit, abyste zachovali své příjmy z provizí, případně aby vaše ztráty byly co nejmenší.

Hned na úvod zmíníme, že pro zákazníky může být v této době atraktivní možnost odložit si platbu v e-shopu o 14 dní. To nabízí MALLPAY.cz, kde získáváte provizi za registraci uživatele i za jeho následný nákup (využití služby).

LÉKY – ZDRAVÍ – IMUNITA – ROUŠKY

Velká poptávka je samozřejmě po zdravotnických prostředcích, přípravcích proti chřipce, lécích na snížení teploty a podobně. Lidé také chtějí obecně posílit svou imunitu, zůstat zdraví a cítit se dobře. Lékárenské e-shopy jsou aktuálně plně vytíženy a řada z nich proto v affiliate své aktivity omezila. Neplatí to ale pro všechny. LEKARNA.cz / MOJALEKAREN.sk na svém programu nic nemění, stále tedy získáváte 10 % provize za nového zákazníka. Program lékárny DRMAX.cz / DRMAX.sk běží také dál, byť se sníženou provizí (v CZ 2% / v SK 1%), stejné produktové portfolio najdete také v dosud trochu opomíjeném programu DOCSIMON.cz s provizí 4%, program BENU.cz zůstává aktivní pro všechny obsahové partnery a blogery.

Vysoce žádané produkty na posílení imunty prodává třeba TEREZIA.eu (přípravky ze zdraví prospěšných rostlin a hub), LAVITA-CZECH.cz, PROZDRAVI.cz / PREZDRAVIE.sk (součást programů VIVANTIS).

Úklidové a desinfekční prostředky jsou k dostání v AGEO.cz, VMD-DROGERIE.cz.

 • TEREZIA.eu – akce 1+1 na Hlívu ústřičnou s rakytníkovým olejem zde
 • AGEO.cz – nově doplněné zásoby dezinfekce zde

Co se týče ochranných prostředků, celá Česká republika i Slovensko nyní šije roušky. Ne každý ale má tu možnost, nebo tak šikovné ruce. Vhodnou alternativou jsou nejrůznější sportovní šátky a nákrčníky. Široké portfolio těchto produktů nabízí třeba SPORTISIMO.cz / SPORTISIMO.sk, DECATHLON.cz nebo TOP-ARMYSHOP.cz / TOP-ARMYSHOP.sk, ALPINEPRO.cz. Stylové roušky pro slovenské patrioty se dají sehnat třeba na ZLAVOMAX.sk zde.

!! BRASNARSTVITLUSTY.CZ zareagovalo skvěle na aktuální poptávku a vyrábějí ochranné štíty pro lidi, kteří nemohou zůstat v karanténě a jsou denně ve styku s ostatními. K dostání přímo v e-shopu zde za 199,- s doručením během 2-3 dnů.

SPORT – DOMÁCÍ POSILOVNA

Sportovní aktivity v nízké intenzitě rovněž prospívají naší imunitě. Můžeme vyrazit na individuální procházku nebo si zaběhat do lesa. Pravidelný pohyb teď doporučuje i Ministerstvo zdravotnictví. Kromě aktivit venku je ideální čas vybavit se na domácí cvičení, případně si připravit domácí posilovnu, protože fitcentra zůstávají zavřená. Nákupy produktů pro fitness rostou v INSPORTLINE.cz / INSPORTLINE.sk, SPORTISIMO.cz / SPORTISIMO.sk, DECATHLON.cz, SPORTOBCHOD.cz / SPORTOBCHOD.sk nebo FITNESS4U.cz / FITNESS4U.sk

 • INSPORTLINE – kampaň “Domácí posilovna” CZ zde / SK zde
 • DECATHLON.cz – produkty pro domácí cvičení od 39,- zde
 • SPORTOBCHOD – 15% sleva na běh s kódem “321RUN” CZ zde / SK zde

 

HOBBY A KUTILSTVÍ

Zabavit v době karantény a omezení pohybu se můžeme i jinak než sportem. Nárůst prodejů vidíme v e-shopech s rybářskými potřebami – rybáři se svému hobby věnují stále a nyní se chystají na příchod nové rybářské sezóny. Promovat můžete CHYTAPUST.cz, PARYS.cz / PARYS.sk nebo DECATHLON.cz.

 • CHYTAPUST.cz – doprava zdarma při nákupu nad 999,-
 • PARYS – doprava zdarma při nákupu nad 999,-

K dalším aktivitám patří obecně kutilství – právě nyní je čas opravit to, co za běžného provozu nestíháme. Mezi doporučené inzerenty v této kategorii patří určitě DEK.cz (stavba, práce se dřevem, barvy, laky, voda, topení) a dále E1.cz, SVETSOUCASTEK.cz, CONRAD.cz / CONRAD.sk, TIPA.eu, COMFOR.cz (elektromateriál).

 

AUTO MOTO

Více času je nyní také na to věnovat se svému vozovému parku. Blíží se přezutí zimních pneumatik na letní a obecně je potřeba připravit auto / motorku na letní sezónu. Doporučujeme proto promovat PNEUBOSS.cz, TORRIACARS.cz / TORRIACARS.sk, JAKNAAUTO.cz nebo MOTOZEM.cz / MOTOZEM.sk

 • TORRIACARS – doprava zdarma při nákupu nad 2000,-

 

DOMÁCÍ KANCELÁŘ

Začátkem minulého týdne řada z nás zůstala doma na home-office a ne všichni měli čas se na to připravit. E-shopy tak hlásí vysokou poptávku po produktech pro domácí kancelář. Jedná se hlavně o nábytek (pracovní stoly, kancelářské židle: SCONTO.cz / SCONTO.sk, ASKO-NABYTEK.cz / ASKO-NABYTOK.sk) a také o potřebnou drobnou elektroniku (Wi-Fi modemy a routery, tiskárny a tonery, skenery, telefonní přístroje: CONRAD.cz / CONRAD.sk, COMFOR.cz, EXPERT.cz, DATART.sk, CDRMARKET.cz / CDRMARKET.sk).

 • CONRAD – kampaň “Vybavte se na práci z domova” CZ zde / SK zde

Vyšší nákupy zaznamenáváme i u antivirových programů jako je NORTON.cz (součást programu NORTON EASTERN EUROPE) s KASPERSKY.cz (součást programu KASPERSKY EASTERN EUROPE).

ZAHRADA

V sobotu začalo jaro a s ním se rozbíhají i práce na zahradách a zahrádkách. Ať už se jedná o jarní řez stromů a keřů, přípravu záhonů, sázení prvních jarních rostlin, přípravu sazenic a podobně. Ideálním inzerentem pro tento segment je TRUHLIKOV.cz kde zákazník sežene vše potřebné. Zahradní nářadí a techniku (sekačky, pily, křovinořezy atp.) prodávají například DEK.cz, HEJ.sk nebo DATART.sk.

Aktuálně nastává hlavní sezóna pro nákup zahradního nábytku (ASKO-NABYTEK.cz / ASKO-NABYTOK.sk, SCONTO.cz / SCONTO.sk, NAKUP-NABYTEK.cz, DEK.cz, TEMPONABYTOK.sk). Speciálkami pro nákup ratanového zahradního nábytku jsou potom RATAN.cz (součást programu NABYTEK-FORLIVING.cz) a RATANEA.sk. Zvláštní kolekce drobného nábytku a dekorací pro zahradu najdete i na BONAMI.cz / BONAMI.sk a BUTLERS.cz / BUTLERS.sk.

 • ASKO – nový zahradní katalog CZ zde / SK zde

Kromě nábytku si na jaře lidé kupují na své zahrady i další produkty jako trampolíny (DECATHLON.cz, INSPORTLINE.cz / INSPORTLINE.sk), zahradní sprchy, zavlažování (HAWAJ.cz, TIPA.eu), osvětlení (CONRAD.cz / CONRAD.sk, E1.cz). Součástí zahrady jsou neodmyslitelně také grily, které jsou v prodeji mj. v DEK.cz, GRILYKRBY.cz a DATART.sk

 

JARNÍ ÚKLID

Příchod jara je kromě zahradničení neodmyslitelně spjat také s jarním úklidem. O to více, když nyní doma trávíme celé dny a je potřeba dodržovat zvýšené hygienické standardy. Hospodyňky se tak právě nyní vrhají na mytí oken, úklid koupelny, čištění koberců apod.

Využít můžete nabídku e-shopu KÄRCHER.cz (populární parní čističe oken), AGEO.cz (úklidové prostředky), DATART.sk

 • AGEO.cz – soutěž o úklidové prostředky v hodnotě 15 000,- zde
 • BONAMI.cz – speciální kolekce věnovaná jarní úklidové challange zde se soutěží o 5 000 Kč poukázku na nákup

 

VAŘENÍ – KUCHYNĚ – JÍDLO

Obecně více času nyní trávíme v kuchyni. Jednak je to proto, že děti jsou doma ze školy a je potřeba pro ně zajistit celodenní stravu, jednak proto, že restaurace jsou zavřené a kdykoli máme na něco chuť, musíme si jednoduše uvařit. Zvýšený výkon proto vidíme v e-shopu eshop.TESCOMA.cz / eshop.TESCOMA.sk. Prodeje velkých i malých spotřebičů rostou v e-shopech EXPERT.cz, DATART.sk, HEJ.sk, DELIMANO.cz (součást programu STUDIO MODERNA), MEDIASHOP.cz (součást programu MEDIASHOP EASTERN EUROPE). Obrovská poptávka je například po domácích pekárnách!

S kuchyní souvisí i nárůst poptávky po trvanlivých a sušených potravinách (COUNTRYLIFE.cz, GYMBEAM.cz, PROZDRAVI.cz / PREZDRAVIE.sk (součást programů VIVANTIS), sušeném mase (MASOHERE.cz / MASOHERE.sk), kávě (ZLATEZRNKO.cz / ZLATEZRNKO.sk, GOURMETKAVA.cz / GOURMETKAVA.cz/sk) a především produktech Mana™ (MOJEMANA.cz / MOJEMANA.sk – nově v prodeji i ManaBurger™ – nutričně kompletní rostlinná alternativa k hovězímu masu).

Restaurace jsou sice zavřené, ale food-delivery stále fungují. V Praze a Bratislavě tak mohou zákazníci využít i SUSHITIME.cz / SUSHITIME.sk.

PÉČE O DOMÁCÍ MAZLÍČKY

Potravu a zábavu je nutné zabezpečit také pro domácí mazlíčky. Prodejny s chovatelskými potřebami jsou sice stále otevřené, ale je jistě vzhledem k situaci bezpečnější a pohodlnější objednat krmivo i hračky online. Zde se nabízí e-shopy SUPERZOO.cz, KRMENI.cz / PET-MARKET.sk

ZÁBAVA PRO DĚTI

Nedílnou součástí koronavirové epidemie jsou zavřené školy a školy a s tím související potřeba zabavit ratolesti od rána do večera. Tato situace trvá již dva týdny, nápady tedy pomalu docházejí a poptávka po hračkách, výtvarných potřebách nebo společenských hrách je tak vysoká. Využijte třeba nabídky e-shopu BAMBULE.cz, která na toto období dokonce navýšila všem publisherům provizi na 7 %!). Dále doporučujeme HRACKY-4KIDS.cz, ALBI.cz, MRAKYHRACEK.cz nebo ACTIVACEK.cz (široká nabídka výtvarných potřeb). Hry a další produkty pro zábavu celé rodiny jsou v prodeji také v e-shopech FAMILIUM.cz / FAMILIUM.sk.

 • ACTIVACEK.cz – 15 % sleva s kódem ACTIVACEK15 (do 31. 3. 2020)
 • BAMBULE.cz – zvýšení provize partnerům / 20% sleva na vše a doprava zdarma při nákupu nad 299,-
 • HRACKY-4KIDS.cz – 40% sleva na deskové hry zde

 

ČTENÍ – KNIHY – PC HRY

Zábavou pro děti i pro nás dospělé jsou samozřejmě knihy. KNIHYDOBROVSKY.cz připravili kolekci nejlepších knih vybraných samotnými knihkupci s cenou od 149,-. Na MARTINUS.cz probíhá akce “E-kniha jako dárek” s tituly ke stažení zcela zdarma (po registraci).

 • KNIHYDOBROVSKY.cz – doprava zdarma při nákupu nad 300,- (od 23. 3. do 25. 3. 2020)
 • eBUX.cz – historické romány (e-booky) se slevou 50 % (do 31. 3. 2020) zde

Čtení ale není jediná zábava, po které doma saháme. Zvýšená poptávka je nyní samozřejmě také po herních konzolích a počítačových hrách (COMFOR.cz – herní zóna zde, MALL.cz, DATART.sk).

ŽIVOT SE NEZASTAVIL

Život se nezastavil. Nemůžeme sice cestovat a celkově máme omezený pohyb, ale jsou produkty, které si pro radost nakupujeme stále. Pobyt doma lze brát i pozitivně, jako příležitost věnovat čas sám sobě i zkrášlování svého domova. Nakupují se proto produkty z kategorií móda, krása i bytové doplňky.

V bytě teď trávíme více času a snažíme si tedy prostředí zpříjemnit. Roste poptávka po bytových doplňcích, dekoracích a domácím textilu například v BONAMI.cz / BONAMI.sk, DECODOMA.cz / DEDOMA.sk, BUTLERS.cz / BUTLERS.sk, RODINNEBALENNI.cz / RODINNEBALENIE.sk, DORMEO.cz (součást programu STUDIO MODERNA) nebo SCANQUILT.cz.

Po několikadenním poklesu po vyhlášení celostátní karantény je vidět opětovný růst ve fashion (ZOOT.cz / ZOOT.sk, BIBLOO.cz / BIBLOO.sk, ASTRATEX.cz / ASTRATEX.sk) a beauty e-shopech (NOTINO.cz / NOTINO.sk, ELNINO.cz / ELNINO.sk). Roste poptávka také po produktech péče o tělo, včetně elektroniky (NAZUBY.cz / NAZUBY.sk, HOLIME.cz / HOLIME.sk, EXPERT.cz, DIGITAL24.cz / DIGITAL24.sk).

Kmenoví zákazníci zavřených kamenných poboček se navíc přesouvají do e-shopů. Můžete toho využít například u DEICHMANN.cz / DEICHMANN.sk, ORSAY.cz / ORSAY.sk, GANT.cz / GANT.sk, EOBUV.cz / EOBUV.sk, SEPHORA.cz nebo YVES-ROCHER.cz / YVES-ROCHER.sk.

E-shopy v těchto kategoriích se snaží své tržby podpořit i řadou slevových akcí, některé také protahují dobu na vrácení a výměnu produktů:

 • BIBLOO – sleva 20 % na vše včetně zlevněných produktů s kódem "ALL20"
 • ASTRATEX – sleva 15 % při nákupu nad 799,- / 29 € + doprava zdarma s kódem “ZVLADNEMETO”
 • ZOOT – doprava zdarma pro všechny a 60 dní na vrácení
 • FOOTSHOP – doprava zdarma s kódem “FREE”
 • ABOUTYOU – sleva 15 % na vše jako omluva za delší dobu doručení s kódem “15SORRY”

DOVOLENÁ BUDE, ALE V TUZEMSKU

Věříme, že již brzy začnou lidé plánovat letní dovolenou i když letos trochu jinak než jsou zvyklí. Letošní dovolená bude téměř jistě pouze v tuzemsku a je potřeba se na to připravit. Připravte tedy své weby již nyní na prodej tuzemských cest a to včetně karavaningu a kempování.

OSTATNÍ TIPY

Startuje velká kampaň ČSOB Pojišťovny “Náš domov – pojistěte si doma klid a pohodu”. Kampaň poběží v období 23. 3. – 30. 4. 2020 a bude podpořena masivní online, printovou i televizní kampaní.

Karanténa za pár týdnů pomine a lidé si budou chtít užít to, co po dobu jejího trvání nemohli. Zážitkové firmy tak prodlužují platnosti voucherů až na 15 měsíců. Nákup je možné z bezpečí domova, vouchery jsou doručovány online – ADROP.cz / ADROP.sk, FIRMANAZAZITKY.cz, SLEVOTEKA.cz (možnost zrušení voucheru do 15 dnů od zakoupení)

Fotoknihy – fotky z dovolených a rodinných akcí často zůstávají pouze v našich počítačích. Právě nyní je ten správný čas na to zpracovat si rodinné vzpomínkové fotoknihy. Výhodná nabídka je nyní dostupná na portálu HYPERSLEVY.cz zde.

The website is operated by webon.cz