Affiliate konference po devatenácté! | VIVnetworks.com
+420 734 447 050 (po–pá: 8:30–17:30)
VIVnetworks

Affiliate konference po devatenácté!

19.AK Robert Student

Ve středu 11.5. proběhla další Affiliate konference a to v tradičních prostorách Café Louvre  v Praze na Národní třídě.

Předskokanem byl workshop agentury Contentiamo.com, která představila potenciál influencer marketingu:

40 účastníků z řad blogerek, influencerů, agentur a zadavatelů reklamy se dozvěděli návod,  jak se stát zajímavým a kvalitním influencerem, o kterého se bude prát každý zadavatel reklamy.

Od 14 hodin se už  pozornost upřela na affiliate marketing a expanzi do zahraničí.

19.AK foto visačky
příprava na 19. Affiliate konferenci

Jako první speaker vystoupila na konferenci Anke Arens z Mnichova. Připomněla, že CJ.com, jako největší affiliate síť světa, už 12. rokem podporuje affiliate trh v CEE regionu. Také zmínila význam VIVnetworks.com jako obchodního partnera, jelikož objemy prodejů přes affiliate, jsou pro CJ.com v celosvětovém měřítku na vynikajícím osmém místě mezi dalšími státy světa. Anke v závěru konstatovala více jak dvacetileté globální pokrytí technologie CJ.com, které expanzi e-shopů výrazně zjednodušuje a zlevňuje.

Dalšími vystupujícími byla Affiliate Account Director Magdaléna Vojtová. Magda uvedla, jaké výzvy nás v tomto roce na poli affiliate čekají a představila svůj mezinárodní tým, který prezentoval odlišnosti na 6 zahraničních trzích.

Jako první uvedla Affiliate Manager Lara Glut německý trh. Následovala přednáška Gabrielly Novotné o affiliate ve Francii. Poté se díky videu na dálku z Maďarska představila Anamy Pónya s odlišnostmi z maďarského trhu. Dále následovaly Tzvety Mechkarova za Bulharsko, Tomasz Jagoda z Polska a také kolegyně z Adria regionu Marina Kostkova a Katarina Šain. Představili důležité rozdíly mezi těmito státy a Českem a Slovenskem. Součástí prezentací byla čísla o velikosti trhu, kupní síle, internetovém pokrytí a podílu nakupujících online a ročního obratu e-commerce v jednotlivých státech.

Detailní přehled o chorvatském trhu přednesl významný host Marcel Majsan – president eCommerce Association Croatia. Přednáška přinesla důležité informace o chorvatském e-commerce, které každý subjekt co expanduje do Adria regionu, potřebuje. Informace, tipy a rady, které zazněly, ušetří partnerům a e-shopům hodně peněz a času.

První blok přednášek zakončil Vojtěch Zogata ze společnosti Expando a jeho přednáška o marketplace e-shopu Amazon. Ve 45 minutách velice podrobně představil nástrahy a výhody marketplace v Amazonu. Pro e-shopy, které zvažují připojení k největšímu e-shopu světa, přinesla přednáška nezvratnou konkurenční výhodu.

Po přestávce vystoupil Michal Slavev z Testuj.to, s přednáškou o mimořádné důležitosti recenzí. Podle Michala se v nákupním procesu desítky procent nakupujících řídí recenzemi předchozích zákazníků, kteří produkt ohodnotili. Přítomnost recenzí přímo u produktu na e-shopu jsou tedy nespornou výhodou. Informoval o nové možnosti expanze do zahraničí s využitím recenzí z Čech.

Ladislav Žižka z Groupe SEB připravil pro affiliate partnery a e-shopy „tahák“ na maďarský trh. Detailně rozebral nástrahy a problémy, kterými si prošli při expanzi a nezapomněl vyčíslit ekonomické výhody přítomnosti na maďarském trhu. Závěrem doporučil e-shopům i partnerům expanzi do Maďarska.

Pomyslnou zlatou tečkou bylo vystoupení Michala Vodáka, COO z Heureky, který vyčerpávajícím způsobem vyjmenoval výhody marketplace. Ukázal jeho tržní brand awareness a věnoval pozornost i katalogům v jednotlivých zemích v CEE. V závěru položil několik otázek k zamyšlení o budoucnosti marketplace.

Po skončení konference následovala tradiční after party a networking, který se protáhl až do půlnoci.

Konferenci navštívilo mnoho nových specialistů, ať už z řad e-shopů nebo affiliate partnerů, kteří byli na affiliate konferenci poprvé, přesto se velice rychle se zapojovali do probíhajících diskuzí o spolupráci.

Děkujeme všem vystupujícím a účastníkům za výbornou atmosféru.

Tým VIVnetworks.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

The website is operated by webon.cz