Výsledky prosincové soutěže pro partnery v segmentu nábytku | VIVnetworks.com
+420 734 447 050 (po–pá: 8:30–17:30)
VIVnetworksVIVnetworks

Výsledky prosincové soutěže pro partnery v segmentu nábytku

affilsoutez-1

V naší affiliate síti jsme se koncem minulého roku rozhodli podpořit naše partnery a uspořádat pro ně výkonnostní soutěž. Z té samozřejmě mají benefit i naši inzerenti, kteří se mohli těšit nárůstu výkonu jejich programů.

Pro pilotní soutěž jsme zvolili segment nábytku a naším cílem bylo motivovat především obsahové partnery, proto se do soutěže nemohly zapojit cashbackové ani kupónové weby.

Jako odměnu jsme zvolili finanční částku 20 000 Kč pro 5 nejlepších partnerů, tedy těch, kteří přivedli e-shopům největší obrat během prosince. Počkat jsme samozřejmě museli ještě následujících 60 dnů, kdy během této doby mohou inzerenti schvalovat a případně stornovat jednotlivé objednávky, které nebyly nakonec zákazníky přebrány. To zaručilo soutěži maximální transparentnost a jistotu, že se jedná o reálný výkonnostní bonus pro pět nejlepších.

A jak dopadly výsledky? To znázorňuje pořadí Top 5 nejlepších obsahových partnerů ze segmentu 🏡 Dům a zahrada:

Affiliate soutěž
Výsledky affiliate soutěže prosinec 2020

Jak je z dat patrné, kromě citelného navýšení výkonu u stávajících partnerů jsme i nejen díky soutěži dostali do hry zcela nového partnera, který při meziročním srovnání zvýšil výkon o neskutečných 4 247 %. Soutěž bezpochyby u těch nejvýkonnějších partnerů přinesla kýžené výsledky, neboť celkový segment rostl v prosinci meziročně „jen o 56 %“. Za celý rok se pak můžeme pochlubit s růstem 80 % za všechny inzerenty spadající do této kategorie.

Všem výhercům gratulujeme a posíláme odměnu. Zde jsou reakce některých z nich.

Po vyhlášení nábytkové výzvy jsme v týmu vyhodnotili možnosti jak navýšit výkon kampaní ze sítě CJ. Využili jsme k tomu na CROSTA.cz akční nabídky na hlavní stránce a v kategoriích, kde jsme promovali aktuálně běžící akční nabídky a slevy na viditelných místech. Vzhledem k tomu, že sami na náš portál nakupujeme návštěvnost přes naše vlastní affiliate partnery, tak jsme podpořili i tento kanál cíleným oslovením těch nejvýkonnějších. Výsledkem bylo zajímavé meziměsíční skokové navýšení výkonu.

Petr Baloun, Crosta.cz

Na základě vyhlášení soutěže jsme udělali revizi kampaní a zapojili nové inzerenty v CJ a současně s tím jsme nastavili vyšší priority ve zobrazování na našem katalogu Viame.cz. Všem známým a kamarádům jsme také připomněli nakoupit vánoční dárky. 🙂

Petr Jurča, Viame.cz

Soutěž se nám obecně líbila. Trochu nás nakopla a opět jsme trochu více zapracovali na nábytkovém segmentu. Hromadu produktů jsme na webech topovali, udělali pár úprav na webu a přesměrovali několik deeplinků u některých e-shopů, které jsou ve více sítích, aby mířily na CJ. Bonus ze soutěže opět investujeme zpět do projektu na budování obsahu.

Petr Bednář, Bevedo.cz

Současně připomínám, že v lednu jsme uspořádali soutěž pro český a slovenský segment Módy a Sportu. Výsledky budou taktéž ob dva měsíce po schválení objednávek, tedy v dubnu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

The website is operated by webon.cz