Vizualizujte svůj obsah (pro affiliate začátečníky) | VIVnetworks.com
+420 734 447 050 (po–pá: 8:30–17:30)
Aktuální články, VIVnetworks

Vizualizujte svůj obsah (pro affiliate začátečníky)

sketching-website-layout-wireframes-picjumbo-com

Při vytváření obsahu pro váš affiliate web je nutné myslet na to, jak oslovit uživatele, čtenáře, či potenciálního zákazníka. A průzkumy hovoří jasně – články s vizuálním obsahem si přečte mnohonásobně více uživatelů.

Základní výhodou vizuálního obsahu je rychlost zpracování čtenářem. Stačí se podívat na obrázky u článku a během několika sekund má uživatel představu o obsahu, který si i lépe zapamatuje. Toto tvrzení také podporuje fakt, že 90% informací se do mozku dostane prostřednictvím zraku. Navíc si náš mozek uchová až 80% vizuálních informací, naproti tomu jen 20% přečteného obsahu a pouhých 10% informací odposlechnutých.

 

V dnešní době nesmíme zapomínat ani na sílu sociálních sítí a jejich využití pro marketing. Obsah s vizuálním doprovodem je až 40krát častěji sdílen než pouhý text. Navíc uživatelé přečtou v průměru pouze 20% obsahu. I proto je důležité jejich pozornost přilákat a udržet za pomocí vizuálu, jakým jsou například obrázky, videa i infografika.

Obrázky

Vhodné rozdělení textu obrázky, které jsou relevantní k textu, je dnes již nutností. Doba pozornosti čtenáře je velice krátká (jen několik sekund) a nikdo již nečte dlouhé bloky textu. Obrázek přinutí čtenáře pokračovat ve čtení, text je opticky rozdělen do více kratších částí, které jsou pro uživatele stravitelnější.

Nejlepší je používat vlastní obrázky a fotky, zvyšuje se tak autenticita obsahu. To ovšem často není možné a tak je potřeba se obrátit na fotobanky, což se může často prodražit. Ale i tento problém má řešení. Níže uvádíme několik zdrojů fotek, které jsou naprosto zadarmo a jednoduše použitelné. Pouze zkontrolujte licenci u dané fotky (k jakým účelům ji můžete použít).

https://picjumbo.com/
https://unsplash.com/
http://gratisography.com/

Videa

Video je méně používaným typem média z důvodů jeho složitější tvorby i vyšších nákladů. Přesto se v dnešní době dostává stále více do popředí a to i v marketingu. Největší výhodou tohoto média pro diváka je fakt, že informace mu jsou servírovány až pod nos bez potřeby aktivního zapojení – není potřeba nic číst.

Existuje mnoho cest, jak využít potenciál videa. Ať už to jsou návody, ukázky, rozhovory nebo ankety, vždy je nutné vytvářet kvalitní video, které uživatele zaujme.

Infografika

Pokud máte data, která chcete vašim zákazníkům ukázat, nejlepším způsobem je sestavit zajímavou infografiku. Informace budou pro uživatele přehlednější  a srozumitelnější v moderní grafické podobě s využitím grafů, tabulek, ikon i nákresů. I zde existuje několik pravidel, které je třeba dodržet pro lepší odezvu od čtenářů.

 

 

Prezentace

Někdo si může mylně myslet, že čas prezentací je dávno pryč. Opak je ale pravdou. Prezentace v zajímavé podobě se dají využít nejen v marketingu. Ovšem je potřeba dodržet několik základních pravidel, stejně jako u infografiky. Zachovávejte konzistenci stylu i obsahu, nepřeplňte jednotlivé listy textem, využívejte grafy i obrázky.

Kvalita před kvantitou

Přestože vizuální stránka je velmi důležitá, nesmíme zapomenout na samotný obsah. Ten musí být kvalitní, relevantní a zajímavý pro čtenáře. Měl by reprezentovat vaši značku a lákat nové publikum. Není nutné publikovat často, zvláště pokud nemáte o čem, neopakujte se příliš a reagujte na odezvu od čtenářů vašeho affiliate webu.

The website is operated by webon.cz