Proč se vyplatilo být na Reshoperu 2019? | VIVnetworks.com
+420 734 447 050 (po–pá: 8:30–17:30)
VIVnetworksVIVnetworks

Proč se vyplatilo být na Reshoperu 2019?

blog_cover

Ať už vlastníte e-shop a chcete, aby rostl, nebo podnikáte v e-commerce a zajímají vás možnosti spolupráce, tahle akce vás pohltí. My vystavovatelé pro to každoročně děláme maximum a letos jsme se navíc opět předvědčili, že osobní setkání i v online businessu nadále přináší obrovské výhody, zejména pak příležitost zabývat se důležitými oborovými tématy do hloubky. Za námi je Reshoper 2019, den plný inspirace, kvalitního networkingu a zajímavých (nejen) marketingových projektů. Jaké to bylo být jedním z vystavovatelů? A proč se vyplatilo zastavit se tu za týmem VIVnetworks.com?

Byla to skvělá příležitost setkat se s našimi stávajícími klienty, se kterými jsme probrali plány na rok 2019, co bychom rádi společně realizovali, a pobavili jsme se o novinkách v affiliate technologiích. Měli jsme ale také možnost poznat spoustu potenciálních nových zákazníků," uvedl Vladan Hejnic, CEO společnosti VIVnetworks.com.

29. ledna jsme se na Výstavišti Letňany zúčastnili veletrhu Reshoper, doposud největší české akce pro e-shopy. Kdo tam byl loni, určitě bude souhlasit, že se úroveň od loňska výrazně posunula k lepšímu a pozitivní ohlasy za akci organizátoři sklidili zcela právem. Náš tým z VIVnetworks.com zde vystavoval společně s téměř stovkou dalších firem, což byla pro nás skvělá výzva. Na akci tentokrát přišlo mnohem více návštěvníků než loni – pro nás to znamenalo více příležitostí k zajímavým setkáním a spolupráci a od rána jsme se tak prakticky nezastavili. Areál PVA EXPO se na jeden den naplnil vynikajícími inspirativními projekty, které vznikly za účelem pomáhat e-shopům růst, a my máme radost, že jsme mohli být jedním z nich – i my totiž věříme, že osobní kontakt má i v online obchodu stále své místo.

 

Číst blogy vždy nestačí. Přijďte a ptejte se

Zájem o know-how v oblasti affiliate marketingu a přidružených disciplínách u veřejnosti neustále roste, osobní konzultaci tak na letošním veletrhu využila nejen spousta těch, kteří se v oboru pohybují déle, ale i těch, kteří jsou v podstatě nováčky. Se sloganem „S námi to rozjedete” jsme na veletrhu dostáli svého slibu a s těmi, kdo za námi přišli s úmyslem rozjet svůj affiliate program nebo vylepšit ten stávající, jsme konzultovali detaily a výhody naší affiliate sítě. Sdíleli jsme také užitečné rady spojené se správou affiliate programů, jako například jak optimalizovat affiliate kampaně pro zvýšení výkonu nebo jak a k čemu lze využívat nový analytický nástroj pro affiliate programy CJ Insights. S příchozími jsme hovořili o trendech ze světa affiliate marketingu a představili chystané akce a novinky na rok 2019. Za účelem osobně probrat možnosti rozšíření spolupráce za námi dorazila také řada našich současných klientů.

Affiliate marketing vám toho (zatím) moc neříká? Nevadí. Na veletrhu jsme byli i pro ty z vás, kteří se přišli zeptat, co vlastně děláme a jak jim může naše síť a affiliate manažeři pomoci rozvíjet jejich online obchodní plány. Vysvětlili jsme jim podmínky zapojení do affiliate sítě, s tím související náklady a administrativu a představili statistiky a výsledná čísla výkonnostního affiliate marketingu, která dlouhodobě ukazují na zvyšující se trend a meziroční růst v obratu e-shopů.

Přínosné pro nás bylo také zjištění, že v osobním rozhovoru s návštěvníky se běžně dostávame k otázkám, kterým je potřeba se věnovat více do hloubky a ke kterým můžeme poskytnout množství informací navíc. „Spousta potenciálních zákazníků za námi přišlo s poměrně jednoduchou představou, že se zkrátka v affilu jedná o provizní online reklamu. Ukázali jsme jim, že v naší síti je ale možné například rozdělit provizní hodnocení na nové a stávající zákazníky nebo podle typů zboží a že možnosti nastavení jsou obrovské, nebo že máme například zapojené i blogery… Záleží nám na tom, aby zákazníci viděli komplexnost našeho affiliate systému a mohli ho tak naplno využívat. Hodně lidí dnes spoléhá na rady na blozích, ale to vždycky nestačí, a záplava dezinformací na sociálních sítích tomu už vůbec nepomáhá. I proto je často potřeba se prostě setkat osobně, ptát se a rozvíjet o affiliate marketingu diskuzi," uvedl Vladan Hejnic.

Mezi dalšími probíranými tématy, která jsme se návštěvníkům spolu s affiliate marketingem snažili přiblížit, byly i některé trendy, kterých se dotýkala už podzimní Affiliate konference, zejména trend online expanze do zemí střední a východní Evropy, díky kterému jsme na místě mohli domluvit spolupráci také se zástupci některých polských a rumunských e-shopů.

Skvělá jízda po všech směrech

Na veletrhu se nám letos podařilo spojit příjemné s užitečným – jako doprovodný program tu na všechny čekala možnost rozjet to symbolicky na našich závodních simulátorech Formule 1 a také točené VIVbeer. S těmi, co už vědí, se nám také podařilo oslavit naše 10. narozeniny na trhu a probrat tak zajímavosti, které se ve světě českého a slovenského affiliate marketingu udály od jeho počátků.

Reshoper 2019 byla skvělá příležitost seznámit se se zajímavými projekty podporujícími růst e-shopů a jako vystavovatelé jsme se opět přesvědčili, že osobní kontakt s klientem a diskuze v online obchodu zdaleka neztrácí na významu, spíše naopak – osobní setkání nám poskytlo více času a prostoru pro detailnější diskuze i výměnu informací, ke kterým se zákazník běžně nedostane. Podařilo se nám na místě úspěšně probrat se stávajícími i potenciálními zákazníky detaily spolupráce v rámci naší affiliate sítě. Kdo se stavil za námi z VIVnetworks.com, mohl se dozvědět něco zajímavého také o affiliate technologiích, novinkách na nadcházející rok, statistikách a výsledcích i detailech affiliate sítě, online expanzi a mnoho dalšího. Akci jsme si opravdu užili naplno a tímto bychom jménem celého týmu rádi pořadatelům poděkovali za skvělou příležitost a výborně odvedenou organizaci akce. 🙂

Nezastihli jste nás na Reshoperu? Blíží se další příležitost. Tým VIVnetworks.com se na vás bude těšit už v pátek 22. března na Marketing Festivalu v Kongresovém Centru Praha. "Budeme tu opět vystavovat – naši konzultanti budou na místě připraveni na vaše otázky a tímto jste srdečně zváni," uzavřel Vladan Hejnic.

 

The website is operated by webon.cz