Proč je zbytečné ptát se affiliate partnerů, který program je zajímavý? | VIVnetworks.com
+420 734 447 050 (po–pá: 8:30–17:30)
VIVnetworks

Proč je zbytečné ptát se affiliate partnerů, který program je zajímavý?

[:cs]Již více než třetím rokem čtu na Webtrhu a jiných forech otázku od publisherů ( pominu jestli začínají s affiliate nebo ho již využívají): “Jaký affiliate program vám funguje?” Rozuměj, který program vám vydělává peníze. Nazvěme je ZVĚDAVCI.

Tato otázka ma dvě roviny – funkčnost po stránce technické (přesný tracking, zajímavé kampaně, přiznání správné výše provize, automatická výplata peněz, support apod.) a funkčnost, která se týká konverznosti webu nebo produktů, které inzerent prodává. Pokud je inzerent zapojený do affiliate sítě, tak první bod by měla mít vyřešen affiliate síť. My ve VIVNETworks společně s Commission Junction jsme toho garantem. Co se týká druhého bodu tak to je již na partnerovi, aby znal jaký tip uživatelů navštěvuje jeho web a podle toho si zvolil nasazení affiliate bannerů, linků do článků nebo xml feedů inzerenta, které by nejlépe konvertovaly na jeho stránkách. V tomto případě ZVĚDAVCŮM ostatní partneři nepomohou. ZVĚDAVEC se může samozřejmě zeptat v komunitě majitelů webových projektů a uvede pro jaký web hledá affiliate program. V tomto bodě je ale háček. Partner, který využívá program, který mu funguje, s velkou pravděpodobností nebude chtít sdílet svoje dobré zkušenosti s konkrétním affiliate programem s dalšími partnery. Jak všichni víme, pro partnera je každý další web zapojený do programu konkurencí, u které se případnému stejnému návštěvníkovi obou webů, který klikl na reklamu, může přepsat v prohlížeči cookie a tím ho připravi o provizi. Z toho plyne, že je málo pravděpodobné, aby se ZVĚDAVCŮM dostalo fundované odpovědi, která by vedla k větším ziskům z affiliate.

Jak z toho ven? Kde se ZVĚDAVCI dozví pravdu? Kdo jim tedy poradí?

Na to je snadná odpověď. Doporučení jim může dát majitel affiliate sítě, protože ten je zainteresován na výsledku affiliate programu inzerenta a má zájem na tom, aby v affiliate programu inzerenta bylo co nejvíce partnerů, kteří zobrazují jeho reklamu a zvyšují tím pravděpodobnost většího obratu přes affiliate. Proto vy, kteří se chcete zapojit do affiliate, kontaktujte majitele sítí a zeptejte se jich, jaký program by vám doporučili na základě poskytnutí informací o kvalitě vašeho trafficu.

Robert Studený, VIVNETworks
robert.studeny@vivnetworks.com[:]

The website is operated by webon.cz