Několik tipů Pavla Ungra pro český SEO rybníček | VIVnetworks.com
+420 734 447 050 (po–pá: 8:30–17:30)
VIVnetworks

Několik tipů Pavla Ungra pro český SEO rybníček

[:cs]Affiliate konference je každým dnem blíž a my Vám jako malou předzvěst přinášíme další mini-rozhovor s jedním z hostů. Tentokrát je to nezávislý online marketingový konzultant Pavel Ungr.

Jaká je podle Vás v ČR všeobecná úroveň a vzdělanost, co se týče SEO? Zlepšuje se podle Vás situace?

Je to rozhodně lepší než před lety, díky tvrdému postihu ze strany Google se lidé začali bát penalizací a tak se úroveň vzdělání posouvá. Bohužel stále je tu velké množství „SEO šamanů“, kteří nedělají dobře svou práci a tak klientům spíše škodí, než pomáhají. Ale stále je co dohánět v edukaci klientů, což je mimo jiné to, o co se s kolegy snažíme.

Myslíte si, že SEO a affiliate mohou fungovat v synergii, když se dělají správně? Co je podle Vás pro jejich vztah a úspěšné “soužití” důležité?

Já myslím že určitě ano. Affiliate i SEO jsou důležité kanály online marketingu a dobře realizované si mohou hodně pomáhat. Důležité je, aby o sobě navzájem věděli a týmy SEO a affiliate spolu komunikovali, vycházeli si vstříc a spolupracovali za jediným účelem: pomoci klientovi a jeho webu.

Co považujete za nejdůležitější kroky, které je třeba udělat, když chcete SEO dělat dobře?

Vědět, jestli opravdu SEO potřebujete a pokud ano, proč? Jaké cíle sledujete, jak jich chcete dosáhnout a proč? Dokážete je měřit? Pokud máte vyřešeno toto, pak stačí další, již jednodušší věci. Jako zařídit správnou technickou průchodnost webu vyhledávači, mít správně všechny vstupní stránky a správně pracovat s klíčovými slovy. Starat se o web tak, abyste si zasloužili dobré ohodnocení vyhledávačů.

Jak může inzerent zachovat dobrý odkazový profil i při používání affiliate?

Stačí když je affiliate správně nastavený. Affiliate odkazy musí být označeny atributem rel=“nofollow“ a kanonizovány. Když to nejde, tak by affiliate parametr měl být oddělen mřížkou # a mělo by být realizováno minimálně dvojité přesměrování (ideálně ne 301). Samozřejmě inzerent si musí dobře hlídat partnery a komunikovat s nimi a nekvalitní weby do programu vůbec nepouštět. Pak vůbec žádné nebezpečí nehrozí.

Více na 5. ročníku Affiliate konference – zaregistrujte se zde.

 [:]

The website is operated by webon.cz