Lacoste získává klíčovou výhodu spoluprací s obsahovými partnery po svém přechodu do sítě CJ.com | VIVnetworks.com
+420 734 447 050 (po–pá: 8:30–17:30)
VIVnetworks

Lacoste získává klíčovou výhodu spoluprací s obsahovými partnery po svém přechodu do sítě CJ.com

2

Značka Lacoste si vybrala síť CJ.com k tomu, aby navrhla a uskutečnila škálovatelnou affiliate strategii, zaměřenou na budování image špičkové značky pro získání zákazníků luxusního zboží.

Stručné výsledky:
Během 6 měsíců od spouštění programu v síti CJ, značka Lacoste dosáhla:

  • 60% nárůst aktivních affiliate partnerů celkově.
  • Do programu se zapojilo dvakrát více obsahových partnerů.
  • Proběhlo o 33 % více kampaní s obsahovými partnery, k tomu pomohla velká propagace v online médiích.
  • 28 % návštěv na stránkách Lacoste prostřednictvím affiliate, přivedli obsahoví partneři.
  • Obsahoví partneři zvýšili konverzi zákazníků v poměru o více jak 32 %, než je průměr programu.

Zadání:
Po výběrovém řízení affiliate sítí, si značka Lacoste vybrala, CJ.com jako svou affiliate síť, aby ještě více podpořila image značky.
CJ provedla promyšlenou a efektivní migraci partnerů, která zahrnovala strategické načasované kampaně před spuštěním Affiliate programu.
Značka Lacoste dostala možnost využít inovativní způsoby, jak zacílit na zákazníky, kupující za plnou cenu, a zvláště měla zájem o přístup ke klíčovým obsahovým partnerům cj.com. Tuto spolupráci jejich předchozí síť nenabízela.

 

Hlavní body:
Cíl 1: Růst příjmů z affiliate programů prostřednictvím spolupráce s partnery, odpovídající vizi a poslání značky
Tým CJ poskytl značce Lacoste program Content Certified, který jim umožnil okamžitý přístup k unikátní obsahové síti s více než 2 000 špičkovými influencery a obsahovými stránkami.
Pro zajištění mediálního pokrytí a propagaci od influencerů, tým CJ používá svůj vlastní nástroj pro akvizici, který sleduje chování uživatelů, hledá správné publikum z klíčových obsahových stránek a influencerů pro cílovou skupinu značky Lacoste, což směřovalo také ke spolupráci s online časopisy jako Esquire, Men’s Journal a Golf Digest.
Tým CJ využívá možnosti automaticky nastavit lepší sazby provizí pro vybrané kategorie zboží k tomu, aby získal pokrytí na špičkových webech. Naposledy byla tato možnost použita v kategorii obuvi, k navázání spolupráce a zajištění propagace od módních arbitrů, jako jsou SoleLinks a SneakerShouts.

Použitá řešení CJ: Content Certified Network, Item Based Commissioning, Placements Marketplace, Content Expertise 

Cíl 2: Zefektivnění kampaní, založené na datech v affiliate programu značky Lacoste
Tým CJ každý týden dodává podrobné predikované prognózy, aby poskytl přesné odhady výkonu pro očekávané investice do affiliate programu.
Vyplacení provize podle typu partnera a druhu propagace, umožňuje týmu CJ pečlivě vybrat ke spolupráci ze sub-sítí konkrétní obsahové stránky, odpovídající poslání značky a tím i  zajistit úspory nákladů prostřednictvím efektivní investice.
Tým CJ analyzuje rozdíly v konkurenceschopnosti a publik partnera pomoci Data Science a používá výsledky k odhalování příležitostí ke spolupráci s obsahovými partnery.
Použitá řešení CJ: PID Commissioning, Data Science, Content Expertise

Další informace o spolupráci s Lacoste v síti CJ získáte na adrese CJ_Lacoste@cj.com nebo se můžete přímo připojit do programu prostřednictvím rozhraní affiliate sítě CJ.com.

Zdroj: CJ.com

The website is operated by webon.cz