Jak začít s online affiliate reklamou v síti VIVnetworks.com | VIVnetworks.com
+420 734 447 050 (po–pá: 8:30–17:30)
Aktuální články, VIVnetworks

Jak začít s online affiliate reklamou v síti VIVnetworks.com

affiliate

Návod na registraci do naší affiliate sítě.

Na webu VIVnetworks.com, což je české zastoupení největší světové affiliate CJ, v sekci „Pro partnery“ naleznete odkaz na bezplatnou registraci (tlačítko vpravo nahoře i pod textem), určenou pro blogery a provozovatele webů. Další proces probíhá sice v angličtině, ale je velmi jednoduchý a pochopitelný.

Po prokliknutí se Vám zobrazí stránka pro zaregistrování:

Potvrzovací e-mail první fáze registrace budete možná muset hledat ve spamu. Následuje obsáhlejší formulář v AJ, kde vyplníte zemi, přiřadíte se k vybrané kategorii (knihy/média, byznys, kariéra, oblečení a doplňky, hry a hračky, počítače a elektronika a podobně), kterých je celkem 30 a na výběr je vždy i několik podkategorií. Tím je prvotní registrace dokončena, v nastavení pak ještě zbývá doplnit platební metody a doplnit svůj profil, aby z něj inzerenti o vás získali základní informace.

Po potvrzení tohoto formuláře, vám na e-mail přijdou vaše přihlašovací údaje (heslo si poté můžete v nastavení účtu libovolně změnit). Po přihlášení se dostáváte do vašeho účtu. V menu „Advertisers“ si vyberete inzerenty, o jejichž programy máte zájem a přihlásíte se k nim. Aktuálně je to 235 českých inzerentů z mnoha oborů podnikání.
Položka „Links“ ukrývá konkrétní linky a reklamní formáty, které můžete použít na svém webu, facebookovém profilu, v e-mailech a podobně. Každý partner má vlastní podmínky, které například často vylučují propagaci jejich nabídek ve vyhledávačích prostřednictvím PPC reklamy. K dispozici je také Deep Link Generator, nástroj pro monetizování všech linků z vašeho webu, které vedou k inzerentovi.

Provize se pohybují běžně v řádu jednotek procent za uskutečněnou objednávku, což nejčastěji odpovídá částkám v řádu nižších stokorun. Ale výjimkou nejsou ani jednotlivé provize v řádu jednotek tisíc. Mezi známými jmény, kteří jsou inzerenty v síti VIVnetworks.com, jsou například Allianz, Baťa, Benu, Bonami, Čedok, Conrad, Dr.Max, Euronics, Kasa.cz, Kytary.cz, Mall.cz, mBank, Notino, Okay, Sconto, Tescoma, Tchibo, Zoot. U velkých e-shopů affiliate reklama představuje i více než 10 % jejich obratu.

The website is operated by webon.cz