Ako zistiť štatistiky affiliate programu?

V účte CJ v záložke Reports je možné zistiť  štatistiky k výkonnosti affiliate programu i informácie k vykonaným transakciám.


Performance report dáva prehľad o výkonnosti, a to podľa celého affiliate programu, jednotlivých publisherov, webových stránok, linkov, produktov atď. V prehľade sú, okrem hodnoty objednávok a z nich vypočítaných provízií, uvedené dáta ako počet predajov, položiek, klikov, impresií a z toho vypočítané ukazovatele CR, CTR, CPM a EPC.


Transaction report zobrazuje informácie o všetkých vykonaných transakciách, teda kedy boli vykonané, cez akú webovú stránku, cez akého Publisher a aký reklamný prvok uskutočnili, aká bola ich hodnota, koľko z tejto hodnoty pripadne Publisherovi ako provízia a koľko činí CJ poplatok.


Spoločné stĺpce v oboch reportoch sú tieto:

  • Sale Amount - ukazuje hodnotu objednávky
  • Publisher Commission - provízie pre partnerov, vypočítané z hodnoty objednávky
  • CJ FEE - poplatok pre CJ, ktorý sa štandardne vypočíta ako 30% z provízie partnerom, minimálne ale tento poplatok činí 7,50 EUR za objednávku
  • Advertiser Commissions - znamená, koľko inzerent platí celkovo, teda je to súčet stĺpcov Publisher Commission a CJ fee

Affiliate blog VIVnetworks.com

Affiliate kampaně zprostředkovaly e-shopům během Black Friday 2019 nákupy za téměř 160 milionů Kč

Předvánoční mánie jménem Black Friday se u nás v posledních letech pomalu stává tradicí, stejně jako online nakupování. Využitím správných online marketingových nástrojů mohou e-shopy znatelně navýšit své tržby. Jedním z těchto nástrojů je affiliate marketing - připravili jsme pro vás proto výsledky letošních Black Friday kampaní e-shopů, které jsou zapojeny v největší affiliate síti v CZ a SK.

Celý článek
Expanze do Maďarska, data-driven atribuce i fuck-upy na cestě k úspěšnému online podnikání - to byla 14. Affiliate konference

Proč má smysl expandovat s e-shopem právě do Maďarska, jak velká dřina je vybudovat kvalitní partnerský portál, jak spravedlivě ohodnotit affiliate partnery a jak ochránit vaše online projekty před propadem ve vyhledávačích? Na tyto a další otázky odpovídala letošní Affiliate konference, která i letos přinesla aktuální témata a inspiraci ze světa online podnikání a marketingu.

Celý článek
Všechny články z blogu