Jak zjistit statistiky affiliate programu?

V účtu CJ v záložce Reports je možné zjistit jak statistiky k výkonnosti affiliate programu tak i informace k provedeným transakcím.

Performance report dává přehled o výkonnosti, a to podle celého affiliate programu, jednotlivých publisherů, webových stránek, linků, produktů atd. V přehledu jsou, kromě hodnoty objednávek a z nich vypočítaných provizí, uvedena data jako počet prodejů, položek, kliků, impresí a z toho vypočítané ukazatele CR, CTR, CPM a EPC.

Transaction report zobrazuje informace o všech provedených transakcích, tedy kdy byly provedeny, přes jakou webovou stránku, jakého publishera a jaký reklamní prvek byly uskutečněny, jaká byla jejich hodnota, kolik z této hodnoty připadne publisherovi jako provize a kolik činí CJ poplatek.

Společné sloupce v obou reportech jsou tyto:

  • Sale Amount – ukazuje hodnotu objednávky
  • Publisher Commission – provize pro partnery, vypočítaná z hodnoty objednávky
  • CJ FEE – poplatek pro CJ, který se standardně vypočítá jako 30 % z provize partnerům, minimálně ale tento poplatek činí 7,50 CZK za objednávku
  • Advertiser Commissions – znamená, kolik inzerent platí celkově, tedy je to součet sloupců Publisher Commission a CJ fee

Affiliate blog VIVnetworks.com

Affiliate kampaně zprostředkovaly e-shopům během Black Friday 2019 nákupy za téměř 160 milionů Kč

Předvánoční mánie jménem Black Friday se u nás v posledních letech pomalu stává tradicí, stejně jako online nakupování. Využitím správných online marketingových nástrojů mohou e-shopy znatelně navýšit své tržby. Jedním z těchto nástrojů je affiliate marketing - připravili jsme pro vás proto výsledky letošních Black Friday kampaní e-shopů, které jsou zapojeny v největší affiliate síti v CZ a SK.

Celý článek
Všechny články z blogu