Co promovat ve stavu nouze?

Kvůli epidemii koronaviru a navazujícím vládním opatřením se výrazně změnilo nákupní chování zákazníků. Není ale všechno tak černé, jak to vypadá. Jsou zde segmenty, kategorie a produkty, po kterých je aktuálně vysoká poptávka. Zároveň vám, jako affiliate partnerům hraje do karet i to, že obchody (až na výjimky) jsou zavřené a veškeré nákupy se dějí pouze v online prostředí. Přinášíme konkrétní tipy, jak aktuální situace využít.

       

V polovině března se kvůli epidemii koronaviru a navazujícím vládním opatřením výrazně změnilo nákupní chování zákazníků v ČR i na Slovensku. Samozřejmě i my evidujeme určitý pokles v počtu objednávek v některých kategoriích, ale ve skutečnosti to není tak zlé, jak to na první pohled vypadá. Jsou zde i segmenty, kategorie a produkty, po kterých je aktuálně vysoká poptávka. Zároveň vám, jako affiliate partnerům hraje do karet i to, že obchody (až na výjimky) jsou zavřené a veškeré nákupy se dějí pouze v online prostředí. E-shopy stále doručují, je omezená pouze služba dobírky - objednávky je nutno platit ideálně online přímo v procesu nákupu nebo pak bankovním převodem. Níže vám přinášíme nápady a tipy, co v této době promovat, na co se zaměřit, abyste zachovali své příjmy z provizí, případně aby vaše ztráty byly co nejmenší.

Hned na úvod zmíníme, že pro zákazníky může být v této době atraktivní možnost odložit si platbu v e-shopu o 14 dní. To nabízí MALLPAY.cz, kde získáváte provizi za registraci uživatele i za jeho následný nákup (využití služby).


LÉKY - ZDRAVÍ - IMUNITA - ROUŠKY

Velká poptávka je samozřejmě po zdravotnických prostředcích, přípravcích proti chřipce, lécích na snížení teploty a podobně. Lidé také chtějí obecně posílit svou imunitu, zůstat zdraví a cítit se dobře. Lékárenské e-shopy jsou aktuálně plně vytíženy a řada z nich proto v affiliate své aktivity omezila. Neplatí to ale pro všechny. LEKARNA.cz / MOJALEKAREN.sk na svém programu nic nemění, stále tedy získáváte 10 % provize za nového zákazníka. Program lékárny DRMAX.cz / DRMAX.sk běží také dál, byť se sníženou provizí (v CZ 2% / v SK 1%), stejné produktové portfolio najdete také v dosud trochu opomíjeném programu DOCSIMON.cz s provizí 4%, program BENU.cz zůstává aktivní pro všechny obsahové partnery a blogery.

Vysoce žádané produkty na posílení imunty prodává třeba TEREZIA.eu (přípravky ze zdraví prospěšných rostlin a hub), LAVITA-CZECH.cz, PROZDRAVI.cz / PREZDRAVIE.sk (součást programů VIVANTIS).

Úklidové a desinfekční prostředky jsou k dostání v AGEO.cz, VMD-DROGERIE.cz.

 • TEREZIA.eu - akce 1+1 na Hlívu ústřičnou s rakytníkovým olejem zde
 • AGEO.cz - nově doplněné zásoby dezinfekce zde

Co se týče ochranných prostředků, celá Česká republika i Slovensko nyní šije roušky. Ne každý ale má tu možnost, nebo tak šikovné ruce. Vhodnou alternativou jsou nejrůznější sportovní šátky a nákrčníky. Široké portfolio těchto produktů nabízí třeba SPORTISIMO.cz / SPORTISIMO.sk, DECATHLON.cz nebo TOP-ARMYSHOP.cz / TOP-ARMYSHOP.sk, ALPINEPRO.cz. Stylové roušky pro slovenské patrioty se dají sehnat třeba na ZLAVOMAX.sk zde.

!! BRASNARSTVITLUSTY.CZ zareagovalo skvěle na aktuální poptávku a vyrábějí ochranné štíty pro lidi, kteří nemohou zůstat v karanténě a jsou denně ve styku s ostatními. K dostání přímo v e-shopu zde za 199,- s doručením během 2-3 dnů.

SPORT - DOMÁCÍ POSILOVNA

Sportovní aktivity v nízké intenzitě rovněž prospívají naší imunitě. Můžeme vyrazit na individuální procházku nebo si zaběhat do lesa. Pravidelný pohyb teď doporučuje i Ministerstvo zdravotnictví. Kromě aktivit venku je ideální čas vybavit se na domácí cvičení, případně si připravit domácí posilovnu, protože fitcentra zůstávají zavřená. Nákupy produktů pro fitness rostou v INSPORTLINE.cz / INSPORTLINE.sk, SPORTISIMO.cz / SPORTISIMO.sk, DECATHLON.cz, SPORTOBCHOD.cz / SPORTOBCHOD.sk nebo FITNESS4U.cz / FITNESS4U.sk

 • INSPORTLINE - kampaň “Domácí posilovna” CZ zde / SK zde
 • DECATHLON.cz - produkty pro domácí cvičení od 39,- zde
 • SPORTOBCHOD - 15% sleva na běh s kódem “321RUN” CZ zde / SK zde

 

HOBBY A KUTILSTVÍ

Zabavit v době karantény a omezení pohybu se můžeme i jinak než sportem. Nárůst prodejů vidíme v e-shopech s rybářskými potřebami - rybáři se svému hobby věnují stále a nyní se chystají na příchod nové rybářské sezóny. Promovat můžete CHYTAPUST.cz, PARYS.cz / PARYS.sk nebo DECATHLON.cz.

 • CHYTAPUST.cz - doprava zdarma při nákupu nad 999,-
 • PARYS - doprava zdarma při nákupu nad 999,-

K dalším aktivitám patří obecně kutilství - právě nyní je čas opravit to, co za běžného provozu nestíháme. Mezi doporučené inzerenty v této kategorii patří určitě DEK.cz (stavba, práce se dřevem, barvy, laky, voda, topení) a dále E1.cz, SVETSOUCASTEK.cz, CONRAD.cz / CONRAD.sk, TIPA.eu, COMFOR.cz (elektromateriál).

 

AUTO MOTO

Více času je nyní také na to věnovat se svému vozovému parku. Blíží se přezutí zimních pneumatik na letní a obecně je potřeba připravit auto / motorku na letní sezónu. Doporučujeme proto promovat PNEUBOSS.cz, TORRIACARS.cz / TORRIACARS.sk, JAKNAAUTO.cz nebo MOTOZEM.cz / MOTOZEM.sk

 • TORRIACARS - doprava zdarma při nákupu nad 2000,-

 

DOMÁCÍ KANCELÁŘ

Začátkem minulého týdne řada z nás zůstala doma na home-office a ne všichni měli čas se na to připravit. E-shopy tak hlásí vysokou poptávku po produktech pro domácí kancelář. Jedná se hlavně o nábytek (pracovní stoly, kancelářské židle: SCONTO.cz / SCONTO.sk, ASKO-NABYTEK.cz / ASKO-NABYTOK.sk) a také o potřebnou drobnou elektroniku (Wi-Fi modemy a routery, tiskárny a tonery, skenery, telefonní přístroje: CONRAD.cz / CONRAD.sk, COMFOR.cz, EXPERT.cz, DATART.sk, CDRMARKET.cz / CDRMARKET.sk).

 • CONRAD - kampaň “Vybavte se na práci z domova” CZ zde / SK zde

Vyšší nákupy zaznamenáváme i u antivirových programů jako je NORTON.cz (součást programu NORTON EASTERN EUROPE) s KASPERSKY.cz (součást programu KASPERSKY EASTERN EUROPE).


ZAHRADA

V sobotu začalo jaro a s ním se rozbíhají i práce na zahradách a zahrádkách. Ať už se jedná o jarní řez stromů a keřů, přípravu záhonů, sázení prvních jarních rostlin, přípravu sazenic a podobně. Ideálním inzerentem pro tento segment je TRUHLIKOV.cz kde zákazník sežene vše potřebné. Zahradní nářadí a techniku (sekačky, pily, křovinořezy atp.) prodávají například DEK.cz, HEJ.sk nebo DATART.sk.

Aktuálně nastává hlavní sezóna pro nákup zahradního nábytku (ASKO-NABYTEK.cz / ASKO-NABYTOK.sk, SCONTO.cz / SCONTO.sk, NAKUP-NABYTEK.cz, DEK.cz, TEMPONABYTOK.sk). Speciálkami pro nákup ratanového zahradního nábytku jsou potom RATAN.cz (součást programu NABYTEK-FORLIVING.cz) a RATANEA.sk. Zvláštní kolekce drobného nábytku a dekorací pro zahradu najdete i na BONAMI.cz / BONAMI.sk a BUTLERS.cz / BUTLERS.sk.

 • ASKO - nový zahradní katalog CZ zde / SK zde

Kromě nábytku si na jaře lidé kupují na své zahrady i další produkty jako trampolíny (DECATHLON.cz, INSPORTLINE.cz / INSPORTLINE.sk), zahradní sprchy, zavlažování (HAWAJ.cz, TIPA.eu), osvětlení (CONRAD.cz / CONRAD.sk, E1.cz). Součástí zahrady jsou neodmyslitelně také grily, které jsou v prodeji mj. v DEK.cz, GRILYKRBY.cz a DATART.sk

 

JARNÍ ÚKLID

Příchod jara je kromě zahradničení neodmyslitelně spjat také s jarním úklidem. O to více, když nyní doma trávíme celé dny a je potřeba dodržovat zvýšené hygienické standardy. Hospodyňky se tak právě nyní vrhají na mytí oken, úklid koupelny, čištění koberců apod.

Využít můžete nabídku e-shopu KÄRCHER.cz (populární parní čističe oken), AGEO.cz (úklidové prostředky), DATART.sk

 • AGEO.cz - soutěž o úklidové prostředky v hodnotě 15 000,- zde
 • BONAMI.cz - speciální kolekce věnovaná jarní úklidové challange zde se soutěží o 5 000 Kč poukázku na nákup

 

VAŘENÍ - KUCHYNĚ - JÍDLO

Obecně více času nyní trávíme v kuchyni. Jednak je to proto, že děti jsou doma ze školy a je potřeba pro ně zajistit celodenní stravu, jednak proto, že restaurace jsou zavřené a kdykoli máme na něco chuť, musíme si jednoduše uvařit. Zvýšený výkon proto vidíme v e-shopu eshop.TESCOMA.cz / eshop.TESCOMA.sk. Prodeje velkých i malých spotřebičů rostou v e-shopech EXPERT.cz, DATART.sk, HEJ.sk, DELIMANO.cz (součást programu STUDIO MODERNA), MEDIASHOP.cz (součást programu MEDIASHOP EASTERN EUROPE). Obrovská poptávka je například po domácích pekárnách!

S kuchyní souvisí i nárůst poptávky po trvanlivých a sušených potravinách (COUNTRYLIFE.cz, GYMBEAM.cz, PROZDRAVI.cz / PREZDRAVIE.sk (součást programů VIVANTIS), sušeném mase (MASOHERE.cz / MASOHERE.sk), kávě (ZLATEZRNKO.cz / ZLATEZRNKO.sk, GOURMETKAVA.cz / GOURMETKAVA.cz/sk) a především produktech Mana™ (MOJEMANA.cz / MOJEMANA.sk - nově v prodeji i ManaBurger™ - nutričně kompletní rostlinná alternativa k hovězímu masu).

Restaurace jsou sice zavřené, ale food-delivery stále fungují. V Praze a Bratislavě tak mohou zákazníci využít i SUSHITIME.cz / SUSHITIME.sk.


PÉČE O DOMÁCÍ MAZLÍČKY

Potravu a zábavu je nutné zabezpečit také pro domácí mazlíčky. Prodejny s chovatelskými potřebami jsou sice stále otevřené, ale je jistě vzhledem k situaci bezpečnější a pohodlnější objednat krmivo i hračky online. Zde se nabízí e-shopy SUPERZOO.cz, KRMENI.cz / PET-MARKET.sk


ZÁBAVA PRO DĚTI

Nedílnou součástí koronavirové epidemie jsou zavřené školy a školy a s tím související potřeba zabavit ratolesti od rána do večera. Tato situace trvá již dva týdny, nápady tedy pomalu docházejí a poptávka po hračkách, výtvarných potřebách nebo společenských hrách je tak vysoká. Využijte třeba nabídky e-shopu BAMBULE.cz, která na toto období dokonce navýšila všem publisherům provizi na 7 %!). Dále doporučujeme HRACKY-4KIDS.cz, ALBI.cz, MRAKYHRACEK.cz nebo ACTIVACEK.cz (široká nabídka výtvarných potřeb). Hry a další produkty pro zábavu celé rodiny jsou v prodeji také v e-shopech FAMILIUM.cz / FAMILIUM.sk.

 • ACTIVACEK.cz - 15 % sleva s kódem ACTIVACEK15 (do 31. 3. 2020)
 • BAMBULE.cz - zvýšení provize partnerům / 20% sleva na vše a doprava zdarma při nákupu nad 299,-
 • HRACKY-4KIDS.cz - 40% sleva na deskové hry zde

 

ČTENÍ - KNIHY - PC HRY

Zábavou pro děti i pro nás dospělé jsou samozřejmě knihy. KNIHYDOBROVSKY.cz připravili kolekci nejlepších knih vybraných samotnými knihkupci s cenou od 149,-. Na MARTINUS.cz probíhá akce “E-kniha jako dárek” s tituly ke stažení zcela zdarma (po registraci).

 • KNIHYDOBROVSKY.cz - doprava zdarma při nákupu nad 300,- (od 23. 3. do 25. 3. 2020)
 • eBUX.cz - historické romány (e-booky) se slevou 50 % (do 31. 3. 2020) zde

Čtení ale není jediná zábava, po které doma saháme. Zvýšená poptávka je nyní samozřejmě také po herních konzolích a počítačových hrách (COMFOR.cz - herní zóna zde, MALL.cz, DATART.sk).


ŽIVOT SE NEZASTAVIL

Život se nezastavil. Nemůžeme sice cestovat a celkově máme omezený pohyb, ale jsou produkty, které si pro radost nakupujeme stále. Pobyt doma lze brát i pozitivně, jako příležitost věnovat čas sám sobě i zkrášlování svého domova. Nakupují se proto produkty z kategorií móda, krása i bytové doplňky.

V bytě teď trávíme více času a snažíme si tedy prostředí zpříjemnit. Roste poptávka po bytových doplňcích, dekoracích a domácím textilu například v BONAMI.cz / BONAMI.sk, DECODOMA.cz / DEDOMA.sk, BUTLERS.cz / BUTLERS.sk, RODINNEBALENNI.cz / RODINNEBALENIE.sk, DORMEO.cz (součást programu STUDIO MODERNA) nebo SCANQUILT.cz.

Po několikadenním poklesu po vyhlášení celostátní karantény je vidět opětovný růst ve fashion (ZOOT.cz / ZOOT.sk, BIBLOO.cz / BIBLOO.sk, ASTRATEX.cz / ASTRATEX.sk) a beauty e-shopech (NOTINO.cz / NOTINO.sk, ELNINO.cz / ELNINO.sk). Roste poptávka také po produktech péče o tělo, včetně elektroniky (NAZUBY.cz / NAZUBY.sk, HOLIME.cz / HOLIME.sk, EXPERT.cz, DIGITAL24.cz / DIGITAL24.sk).

Kmenoví zákazníci zavřených kamenných poboček se navíc přesouvají do e-shopů. Můžete toho využít například u DEICHMANN.cz / DEICHMANN.sk, ORSAY.cz / ORSAY.sk, GANT.cz / GANT.sk, EOBUV.cz / EOBUV.sk, SEPHORA.cz nebo YVES-ROCHER.cz / YVES-ROCHER.sk.

E-shopy v těchto kategoriích se snaží své tržby podpořit i řadou slevových akcí, některé také protahují dobu na vrácení a výměnu produktů:

 • BIBLOO - sleva 20 % na vše včetně zlevněných produktů s kódem "ALL20"
 • ASTRATEX - sleva 15 % při nákupu nad 799,- / 29 € + doprava zdarma s kódem “ZVLADNEMETO”
 • ZOOT - doprava zdarma pro všechny a 60 dní na vrácení
 • FOOTSHOP - doprava zdarma s kódem “FREE”
 • ABOUTYOU - sleva 15 % na vše jako omluva za delší dobu doručení s kódem “15SORRY”


DOVOLENÁ BUDE, ALE V TUZEMSKU

Věříme, že již brzy začnou lidé plánovat letní dovolenou i když letos trochu jinak než jsou zvyklí. Letošní dovolená bude téměř jistě pouze v tuzemsku a je potřeba se na to připravit. Připravte tedy své weby již nyní na prodej tuzemských cest a to včetně karavaningu a kempování.


OSTATNÍ TIPY

Startuje velká kampaň ČSOB Pojišťovny “Náš domov - pojistěte si doma klid a pohodu”. Kampaň poběží v období 23. 3. – 30. 4. 2020 a bude podpořena masivní online, printovou i televizní kampaní.

Karanténa za pár týdnů pomine a lidé si budou chtít užít to, co po dobu jejího trvání nemohli. Zážitkové firmy tak prodlužují platnosti voucherů až na 15 měsíců. Nákup je možné z bezpečí domova, vouchery jsou doručovány online - ADROP.cz / ADROP.sk, FIRMANAZAZITKY.cz, SLEVOTEKA.cz (možnost zrušení voucheru do 15 dnů od zakoupení)

Fotoknihy - fotky z dovolených a rodinných akcí často zůstávají pouze v našich počítačích. Právě nyní je ten správný čas na to zpracovat si rodinné vzpomínkové fotoknihy. Výhodná nabídka je nyní dostupná na portálu HYPERSLEVY.cz zde.

       

Affiliate blog VIVnetworks.com

Skvělá zpráva pro travel partnery, inzerenti hlásí první rezervace pobytů!

Dobrodružství není daleko, stačí se rozhlédnout kolem sebe a začít objevovat krásy naší přírody. Ať už si naplánujete výlet do hor, na chalupu, pod stan nebo do kempu, nezapomeňte si kromě antibakteriálních gelů přibalit opalovací krémy a repelenty proti bzučícím a hladovým hmyzákům. A nezapomeňte myslet i na čtyřnohé parťáky. A kdo jiný vám v tom poradí, no přece naši inzerent z programu PÉČE & ZDRAVÍ.

Celý článek
15. Affiliate konference je za námi

15. ročník affiliate konference proběhl 19. května jinak, než jsme byli doposud zvyklí. Díky novému druhu koronaviru jsme museli zapomenout na tradiční prostory Galerie kavárny Louvre a uspořádat setkání jako online stream. Konferenci sledovalo 184 odborníků z řad affiliate partnerů, e-shopů, agentur a zástupců významných mediálních domů.

Celý článek
Všechny články z blogu