Jak se mění svět SEO a proč nepodceňovat filtrace nám prozradil Richard Klačko

Je zkušeným SEO specialistou a má za sebou několik let v roli online konzultanta pro úspěšné firmy. Richard Klačko z Taste Medio nám v rozhovoru prozradil, co je hlavní výzvou pro současný svět SEO a kdo by si určitě neměl nechat ujít jeho přednášku na 13. Affiliate konferenci, kde nám prozradí, jak účinně využívat filtrace na webu ve svůj prospěch.

       

 

Jak se svět SEO změnil za dobu, co se v něm pohybuješ? Pozoruješ za poslední 4 roky výrazné změny?

Určitě stojí za zmínku to, že Google začal jinak vnímat mobilní verze webu, tím pádem je i jinak hodnotit. Google také nyní klade větší důraz na strukturovaná data - ta ještě před lety byla věcí „nice-to-have“ a teď už by to spíš mělo být „must-have“, protože s tím jeho algoritmy pracují stále více. Dále se mění způsob, kterým se hodnotí kvalita obsahu (E-A-T), kde pro vyhledávač sehrávají důležitou roli i jiné faktory než-li „počet použitých klíčových slov“. Nepochybně se také zlepšila práce vyhledávačů, a to například s JavaScriptem.
Nezlepšují se však jenom vyhledávače, ale pochopitelně také práce nás, SEO specialistů. Neustále něco vylepšujeme a automatizujeme, což nám v konečném důsledku přináší efektivnější práci a kvalitnější výsledky.

Co podle Tebe pro SEO bude největší výzvou v roce 2019 a jak se na to lze připravit?

Největší „game changer” v nejbližší době bude podle mě stále se zvyšující zaměření Google na hodnocení kvality obsahu na základě E-A-T (expertise, authoritativeness, trustworthiness). Poslední významná změna v této oblasti hodně ovlivnila organický traffic u webů zaměřených na zdraví, kde v podstatě Google úplně vyřadil „nekvalitní weby“ z pohledu E-A-T z vyhledávání. Očekávám, že tento svůj algoritmus bude do budoucna více orientovat do různých tematických oblastí, aby dosáhl ještě kvalitnějších výsledků.

Na 13. Affiliate konferenci budeš hovořit o filtracích na webu. Pro koho je především určena Tvoje přednáška?

Přednáška je rozhodně přínosná pro weby, které mají takový sortiment, služby nebo cokoliv jiného, co lze na základě filtrů nějakým způsobem roztřídit. Může se klidně jednat i o nějaký rozsáhlý online magazín, ale tam se většinou články zařazují do hlavních kategorií a pro specifičtější dotazy se využívají štítky. Hlavně tedy filtraci využijí e-shopy s širším sortimentem.

O filtraci z pohledu SEO tedy budu mluvit jako o příležitosti na rozšíření struktury webu pro lepší zacílení na různé vyhledávací dotazy. Jednoduše řečeno, správným nastavením se automatizovaně vytvoří stránky s obsahem, který se uživatelům snadno zobrazí ve výsledcích vyhledávání. Výhodu lepšího „zacílení” lze z marketingového hlediska využít i v jiných kanálech (PPC, Display atd). Špatně nastavená filtrace naopak zbytečně ničí potenciál webu být ve vyhledávání vidět při zadání specifičtějších dotazů a mohou se nám díky ní zaindexovat stovky tisíc nesmyslných stránek, které jsou duplicitní a „kradou“ hodnotu důležitým stránkám. Chci proto na své přednášce vysvětlit, jak na to, aby filtrace fungovaly ve váš prospěch.☺

 

Konkrétní tipy, jak na filtrace na webu a SEO, se od Richarda Klačka dozvíte už 15.11. v Café Louvre na 13. Affiliate konferenci.

Pro více informací navštivte web konference.

Chci se registrovat

 

 

       

Affiliate blog VIVnetworks.com

„Češi a Slováci jsou odvážní a podnikaví, potenciál maďarského trhu je pro ně obrovský,“ tvrdí Marianna Pajda

Marianna Pajda řídí logistickou firmu Csomagküldő.hu (člen Packeta Group, do které spadá i Zasilkovna.cz) a poskytuje odborné poradenství maďarským e-shopům při expanzi do zahraničí. Csomagküldő.hu se díky schopnostem jejího týmu za 4 roky působení blíží k 1 milionu zpracovaných zásilek a meziročně roste o stovky procent. Odbornice na maďarský e-commerce trh na 14. Affiliate konferenci prozradí, na co je třeba se zaměřit, pokud se rozhodujete pro online expanzi do Maďarska.

Celý článek
„S tímom ľudí projekt vždy posuniete ďalej ako s 'one man show',“ říká zakladatel Kombo.sk

V online marketingu se pohybuje od roku 2011 a před dvěma lety založil portál Kombo.sk, který je dnes jedním z nejúspěšnějších affiliate portálů na Slovensku. Na 14. Affiliate konferenci Peter Chodelka prozradí, jak lze vybudovat silnou značku a dosáhnout úspěchu za relativně krátkou dobu. Na rozběhnutí affiliate projektu je podle něj ještě stále vhodný čas, proto jsme se ho zeptali, jaké principy jsou podle něj pro úspěch v affiliate klíčové.

Celý článek
Všechny články z blogu