Jak importovat XML feed do Wordpressu a tvořit tak affiliate katalog

V dnešním článku se podíváme, jak se dá jednoduše importovat XML feed do klasického Wordpressu a tím tedy začít tvořit affiliate katalogy.Co je to XML feed?

       

V dnešním článku se podíváme, jak se dá jednoduše importovat XML feed do klasického Wordpressu a tím tedy začít tvořit affiliate katalogy.


Co je to XML feed?


XML feed, neboli produktový feed eshopu je soubor, který obsahuje informace o jednotlivých produktech konkrétního eshopu. Obsah produktového feedu se liší dle eshopů, avšak každý feed by měl v základu obsahovat alespoň ID produktu, název produktu, cenu, URL adresu a URL adresu obrázku. Tento základ by měl partnerovi stačit pro vytvoření jednoudchého affiliate katalogu, avšak feedy by toho měly obsahovat daleko více.


Za předpokladu, že pro vytváření katalogů používáte redakční systém Wordpress, budou potřeba 3 pluginy, bez kterých se neobejdete. První plugin je eshopový plugin WooCommerce, který slouží pro vytváření externích produktů. Pro import produktů budou potřeba ještě WP ALL Import plugin s WooCommerce add-on.


Jakmile máte tyto pluginy připravené a nainstalované ve svém wordpressu, můžeme se pustit do samotného importu.

V prvním kroku je potřeba nastavit URL adresu XML feedu, ze kterého budeme informace stahovat.

Jakmile si feed stáhneme, je potřeba nastavit kam si data budeme importovat. Zvolíme tedy položku „WooCommerce Products“

A pokračujeme na krok 2)


V kroku 2 potřebujeme vybrat prvek (element) feedu, kde se nacházejí informace o produktech, které budeme importovat. Ve feedech dle specifikace Heureka je to z pravidla element „shopitem“

Ve filtrech si pak nastavíte přesně to, co potřebujete, aby se vám importovalo. Vytvoříte si tedy podmínky importu. Já si pro náš demonstrativní účel zadal podmínky následovně:

Chci, aby se mi importovaly produkty, které obsahují výrobce „The Simpsons“ a popisek obsahuje „Pánské tričko“. Samozřejmě si můžete vyfiltrovat vše, dle vašich kritérií, pokud to struktura feedu umožňuje. Předem říkám, že je potřeba si s importem ze začátku hrát a někdy se také hodí pevné nervy :-)


Nicméně v dalším kroku si nastavíme, které prvky (elementy) se mají zobrazovat v jednotlivých políčkách.


Po pravé straně máme strukturu XML feedu a na levé straně políčka, do kterých jednotlivé elementy budeme přesouvat. Funguje to na principu Drag & Drop a v podstatě si tvoříme výstup, který se nám později zobrazí na webu.

Do Titulku jsem tedy přesunul název produktu („PRODUCT“) a do popisku element „DESCRIPTION“.


Stejně tak postupuji v dalších bodech importu. V kolonce WooCommerce Add-on přijde důležitá část affiliate marketingu. Jakožto produkt type je potřeba zvolit Externí/Affiliate produkt a následně do Product URL vložit vlastní affiliate odkaz (za něj dragnout element URL z XML feedu)

Do kolonky „Button text“ napište text, který chcete, aby byl obsažen v akčním tlačítku. Jelikož tímto odkazem přesměrováváte traffic na eshop klienta, hodí se tam například „Do obchodu“, nebo „Více informací“ apod. Ovšem jako vždy je potřeba testovat :-)

Dále si nastavíme import obrázků:

Kategorie, štítky, popřípadě to co ještě chcete.

Pak už jen pokračujeme na krok číslo 4 k samotnému potvrzení a zahájení importu:

Jakmile odkliknete, začne se vám nastavený import importovat.

A je hotovo! Import se mi naimportoval do sekce "Produkty" ve WooCommerce pluginu.

Na webu se mi import projevil takto:

 

Závěrem:
Aby affiliate katalog fungoval, je samozřejmě potřeba udělat maximum pro jeho zobrazování ve vyhledávačích.

To už záleží na každém partnerovi, kolik času tomu bude věnovat. Je samozřejmě dobré dělat aktivní linkbuilding, obsahovou část katalogu (jako například blog s články), optimalizovat popisky kategorií, štítků apod.

Pro kvalitu katalogu je také dobré zvolit optimální šablonu, o kterých se budeme bavit v dalším článku.

       

Affiliate blog VIVnetworks.com

Affiliate kampaně zprostředkovaly e-shopům během Black Friday 2019 nákupy za téměř 160 milionů Kč

Předvánoční mánie jménem Black Friday se u nás v posledních letech pomalu stává tradicí, stejně jako online nakupování. Využitím správných online marketingových nástrojů mohou e-shopy znatelně navýšit své tržby. Jedním z těchto nástrojů je affiliate marketing - připravili jsme pro vás proto výsledky letošních Black Friday kampaní e-shopů, které jsou zapojeny v největší affiliate síti v CZ a SK.

Celý článek
Expanze do Maďarska, data-driven atribuce i fuck-upy na cestě k úspěšnému online podnikání - to byla 14. Affiliate konference

Proč má smysl expandovat s e-shopem právě do Maďarska, jak velká dřina je vybudovat kvalitní partnerský portál, jak spravedlivě ohodnotit affiliate partnery a jak ochránit vaše online projekty před propadem ve vyhledávačích? Na tyto a další otázky odpovídala letošní Affiliate konference, která i letos přinesla aktuální témata a inspiraci ze světa online podnikání a marketingu.

Celý článek
Všechny články z blogu