Dobrá zpráva pro Affiliate marketing

V záplavě špatných zpráv spojených s důsledky COVID-19 je hned několik dobrých zpráv pro affiliate. Chcete vědět jaké? Proč je affiliate na vzestupu a zabírá místo jiné placené reklamě? Proč si partneři affiliate programů vydělají více? A nakonec jaká je ta dobrá zpráva pro VIVnetworks.com a jejich business?

       

Tak nejprve první otázka; Proč je affiliate na vzestupu? Ten eShop, který už má vybudovanou síť partnerů a dlouhodobě s nimi spolupracuje, tak dnes benefituje z růstu eCommerce, ale jen v některých odvětví. Použijí zde převzatý graf od kolegů z Cognito, který přesně kopíruje i výsledky portfolia eShopů v naší síti.

(zdroj: https://www.cognito.cz/business/jak-pripravit-firmu-na-digitalni-dobu-po-krizi)

Ti, kteří mají velký převis objednávek a někteří hlásí i o 100% vyšší tržby než o Vánocích, tak tlumí všechny investice do marketingu, protože nezvládají vyšší počet objednávek. Affiliate je krácen jako poslední placený kanál. Krácení však bylo jen na cca 2 týdny a nyní už zase jedou tyto eShopy naplno. Obecně v těchto dnech roste Affiliate o cca 80% meziročně.

Ten eShop, který dosud neměl Affiliate program, tak tento zdroj objednávek rychle spouští, aby chytil vlnu zájmu partnerů, kteří nyní investují do projektů, které jsou v kategoriích v pravém horním kvadrantu grafu. Sledujeme dnes zvýšený zájem o naši síť a je to pro tyto eShopy velmi zajímavá příležitost, která se nebude opakovat.

Druhou otázkou je proč si partneři nyní vydělají více než jindy. Obecně se dá říci, že v kategoriích pravého horního kvadrantu je hledanost zboží mnohem vyšší a je vidět, že útraty se skutečně v těchto kategoriích přesunuly do eShopů. Jednoduše lidé pořád nakupují, ale dnes mají otevřené jen eShopy. V eShopech vidíme obrovský růst prvo-objednávek. Bude záležet jaký zážitek budou mít tito noví nakupující a zda u on-line nákupů zůstanou. To se dozvíme do měsíce po otevření off-line obchodů. Je tedy vidět, že ten z partnerů, který v minulosti investoval do SEO a umí dobře nakoupit traffic, třeba na Facebooku a zpátky si vyhodnocuje každého návštěvníka, kterému přiřadí dynamické ID a zpět ze CJ.com se dívá, jaké objednávky daný návštěvník realizoval, tak dnes zvyšují svůj příjem o více jak 250 %. jeden příběh za všechny. Jsou inzerenti, kteří nabízejí i dvojnásobnou provizi za nového zákazníka (někdy definováno jako kdokoliv, kdo např.6 měsíců u eShopu nenakoupil) a právě díky době, kdy hodně nových návštěvníků eShopů poprvé nakupuje je zajímavé tento traffic vyhodnocovat u partnera. Jeden partner, vlastnící recenzní weby propagoval produkty dvou eShopů z oblasti kosmetiky (NOTINO a Lekarna.cz). za 14 dní se jeho příjem zvýšil o 165 % při trafficu jen o 41 % větším. Ta změna v příjmech nastala, když zjistil odkud k němu přichází návštěvníci, kteří generují v těchto eShopech prvoobjednávky a tento zdroj posílil. Jeho příjmy z těchto dvou eShopů byly obvykle 42tis. Kč a dnes jsou okolo 110 - 115tis. Kč měsíčně (ještě neznáme výsledky za celý měsíc nouzového stavu).

Na co se dnes ve spolupráci s eShopy zaměřit je ve skvělém článku s aktuálními tipy, který si můžete za 5min. přečíst zde:https://www.vivnetworks.com/blog/tipy-trendy/online-prodeje-mezirocne-rostou-o-desitky-az-stovky-procent

Ta skvělá zpráva především pro VIVnetworks.com a její partnery a eShopy je, že 1.4 2020 (...a není to apríl) CJ by Conversant, největší affiliate síť na světě, prohloubila partnerství s naší společností a podepsala s námi exkluzivní smlouvu na dalších 10 let. Naší společnosti to umožňuje dále využívat nejdokonalejší technologii pro affiliate, která nemá v CEE regionu srovnání a přináší to i záruky transparentnosti affiliate businessu v našich zemích. Jak je známo, tak právě tyto hodnoty jsou zakořeněny v našem DNA. Jsme transparentním arbitrem mezi partnerem a eShopem, nemáme žádné jiné zájmy a nevlastníme partnerský projekt. To jsou naše hodnoty, které již přes 10 let propagujeme v CEE regionu.

CJ letos přijde s mnoha technologickými novinkami, které budou z oblastí přesného měření, analytiky a dalších forem spolupráce mezi partnerem a eShopem. Hlásíme se s eShopy jako “Early adopters”, abychom naši pomyslnou laťku technické dokonalosti co nejdříve ještě povýšili.

       

Affiliate blog VIVnetworks.com

Skvělá zpráva pro travel partnery, inzerenti hlásí první rezervace pobytů!

Dobrodružství není daleko, stačí se rozhlédnout kolem sebe a začít objevovat krásy naší přírody. Ať už si naplánujete výlet do hor, na chalupu, pod stan nebo do kempu, nezapomeňte si kromě antibakteriálních gelů přibalit opalovací krémy a repelenty proti bzučícím a hladovým hmyzákům. A nezapomeňte myslet i na čtyřnohé parťáky. A kdo jiný vám v tom poradí, no přece naši inzerent z programu PÉČE & ZDRAVÍ.

Celý článek
Všechny články z blogu