Jak se připravit na aktualizaci Google Chrome v únoru 2020?

Začátkem února 2020 by měla nastat aktualizace Google Chrome Version 81. Přečtěte si naše doporučení, jak se na tuto změnu připravit.

       

Jak upravit bannery a textové odkazy?

Začátkem února 2020 by měla nastat aktualizace Google Chrome Version 81

Rádi bychom vás v krátkosti informovali o tom, co pro vás tato aktualizace bude znamenat.

V rámci nové aktualizace musí zdroje na vašem webu obsahující protokol HTTP fungovat i při jeho změně na HTTPS (o což se prohlížeč automaticky pokusí, viz https://blog.chromium.org/2019/10/no-more-mixed-messages-about-https.html).
Toto všechny bannery i odkazy ze CJ splňují a nemělo by tedy dojít k žádným problémům.
V praxi tedy není nutné měnit nic. CJ affiliate odkazy a bannery budou fungovat i v nové verzi Chrome.

Obecně je však potřeba počítat s tím, že všechny prohlížeče se snaží protokol HTTP postupně odbourat a pokud ne nyní, tak do budoucna bude úprava textových odkazů i bannerů nutná.

Naše doporučení tedy je:

U nově vygenerovaných odkazů protokol HTTP již nepoužívejte! Doporučujeme protokol v odkazech nepoužívat žádný (vkládat odkazy ve formě //www.anrdoezrs.net/links/...), protože pak se protokol vždy doplní automaticky a správně.
Pokud protokol u nových odkazů používat budete i nadále, mělo by se vždy jednat o HTTPS.

Pro zachování funkce stávajících bannerů a odkazů není bezpodmínečně nutná žádná úprava. Ta však bude s velkou pravděpodobností nutná v delším časovém horizontu. Kdo se chce tedy připravit, může protokoly upravit na HTTPS (nebo smazat) již dnes.

V případě jakýchkoliv dotazů se na nás neváhejte obracet na podpora@vivnetworks.com .

Děkujeme

       

Affiliate blog VIVnetworks.com

Shrnutí 2019: spuštění Ruska a baltských zemí, otevření kanceláří v Bratislavě, Bukurešti a Budapešti, 100% nárůst obratu!!!

"V roce 2019 jsme ve VIVnetworks.com oslavili 10 let existence a budování největší veřejné affiliate sítě v Čechách a na Slovensku. Když jsme v roce 2009 začínali, nedovedl jsem si ani ve snu představit, kde budeme za 10 let," říká Robert Studený, COO a zakladatel VIVnetworks.com. Přečtěte si jeho shrnutí roku 2019.

Celý článek
Všechny články z blogu