Ako zistiť štatistiky affiliate programu?

V účte CJ v záložke Reports je možné zistiť  štatistiky k výkonnosti affiliate programu i informácie k vykonaným transakciám.


Performance report dáva prehľad o výkonnosti, a to podľa celého affiliate programu, jednotlivých publisherov, webových stránok, linkov, produktov atď. V prehľade sú, okrem hodnoty objednávok a z nich vypočítaných provízií, uvedené dáta ako počet predajov, položiek, klikov, impresií a z toho vypočítané ukazovatele CR, CTR, CPM a EPC.


Transaction report zobrazuje informácie o všetkých vykonaných transakciách, teda kedy boli vykonané, cez akú webovú stránku, cez akého Publisher a aký reklamný prvok uskutočnili, aká bola ich hodnota, koľko z tejto hodnoty pripadne Publisherovi ako provízia a koľko činí CJ poplatok.


Spoločné stĺpce v oboch reportoch sú tieto:

  • Sale Amount - ukazuje hodnotu objednávky
  • Publisher Commission - provízie pre partnerov, vypočítané z hodnoty objednávky
  • CJ FEE - poplatok pre CJ, ktorý sa štandardne vypočíta ako 30% z provízie partnerom, minimálne ale tento poplatok činí 7,50 EUR za objednávku
  • Advertiser Commissions - znamená, koľko inzerent platí celkovo, teda je to súčet stĺpcov Publisher Commission a CJ fee

Affiliate blog VIVnetworks.com

3 tipy, jak účinně využívat CJ ke zvyšování výkonu affiliate programu

Umíte analyzovat své affiliate programy v CJ? Víte, kolik času vám ušetří plánování kampaní přes nový nástroj CJ Placements nebo proč je důležité mít promyšlenou provizní strategii? Tyto otázky probíráme s našimi inzerenty v rámci Affiliate workshopu Jak naplno využívat potenciál CJ, na kterém představujeme nové nástroje technologie CJ a možnosti, jak s jejich pomocí výrazně zlepšit výkon affiliate programů. Workshop v současnosti pravidelně opakujeme, ale pokud se ho nemůžete zúčastnit osobně, přinášíme vám v článku alespoň 3 základní tipy pro úspěšnou práci se CJ nástroji pro inzerenty.

Celý článek
Proč se vyplatilo být na Reshoperu 2019?

Ať už vlastníte e-shop a chcete, aby rostl, nebo podnikáte v e-commerce a zajímají vás možnosti spolupráce, tahle akce vás pohltí. My vystavovatelé pro to každoročně děláme maximum a letos jsme se navíc opět předvědčili, že osobní setkání i v online businessu nadále přináší obrovské výhody, zejména pak příležitost zabývat se důležitými oborovými tématy do hloubky. Za námi je Reshoper 2019, den plný inspirace, kvalitního networkingu a zajímavých (nejen) marketingových projektů. Jaké to bylo být jedním z vystavovatelů? A proč se vyplatilo zastavit se tu za týmem VIVnetworks.com?

Celý článek
Všechny články z blogu