CR – Konverzní míra

CR (Conversion Rate) neboli konverzní míra udává, jaké procento návštěvníků webu inzerenta uskuteční požadovanou akci, kterou je většinou objednávka.

V případě vyplácení provize za přivedené objednávky, je vedle výše provize a průměrné hodnoty objednávky konverzní míra zásadní pro určení výdělku partnera.

Konverzní míra je něco, co ovlivňuje inzerent, nikoli partner. Vysoká konverzní míra prakticky znamená, že inzerent dokáže dobře zpracovat uživatele, které mu partner posílá, a přeměnit je na zákazníky.

Affiliate blog VIVnetworks.com

Historický rekord v tržbách a téměř půl miliardy z affiliate marketingu - to byl konec roku 2018 v e-commerce

Obraty e-shopů u nás loni podle Asociace pro elektronickou komerci (APEK) meziročně vzrostly o 17% a dosáhly historicky rekordních částek. Poslední dva měsíce v roce byly opět ve znamení Black Friday a předvánoční nákupní mánie. Jak se tyto trendy odrazily ve výsledcích affiliate programů za listopad a prosinec 2018? Připravili jsme si pro vás krátký souhrn výsledků sítě VIVnetworks.com.

Celý článek
Affiliate letos přivedl do e-shopů během Black Friday více než 2 miliony zákazníků

Letošní Black Friday přinesl v tržbách e-shopů z affiliate kampaní sítě VIVnetworks.com o 10% více objednávek než v roce 2017. Největší předvánoční marketingová událost ze západu každý rok v Česku roste na popularitě a e-shopy toho dokáží efektivně využívat. Affiliate marketing je významným nástrojem podpory kampaní Black Friday, proto jsme si pro vás připravili stručné meziroční srovnání počtu objednávek skrze affiliate u našich e-shopů a také tipy, jak využít affiliate marketing pro vaše Black Friday kampaně.

Celý článek
Všechny články z blogu