Jak zjistit statistiky affiliate programu?

V účtu CJ v záložce Reports je možné zjistit jak statistiky k výkonnosti affiliate programu tak i informace k provedeným transakcím.

Performance report dává přehled o výkonnosti, a to podle celého affiliate programu, jednotlivých publisherů, webových stránek, linků, produktů atd. V přehledu jsou, kromě hodnoty objednávek a z nich vypočítaných provizí, uvedena data jako počet prodejů, položek, kliků, impresí a z toho vypočítané ukazatele CR, CTR, CPM a EPC.

Transaction report zobrazuje informace o všech provedených transakcích, tedy kdy byly provedeny, přes jakou webovou stránku, jakého publishera a jaký reklamní prvek byly uskutečněny, jaká byla jejich hodnota, kolik z této hodnoty připadne publisherovi jako provize a kolik činí CJ poplatek.

Společné sloupce v obou reportech jsou tyto:

  • Sale Amount – ukazuje hodnotu objednávky
  • Publisher Commission – provize pro partnery, vypočítaná z hodnoty objednávky
  • CJ FEE – poplatek pro CJ, který se standardně vypočítá jako 30 % z provize partnerům, minimálně ale tento poplatek činí 7,50 CZK za objednávku
  • Advertiser Commissions – znamená, kolik inzerent platí celkově, tedy je to součet sloupců Publisher Commission a CJ fee

Affiliate blog VIVnetworks.com

Historický rekord v tržbách a téměř půl miliardy z affiliate marketingu - to byl konec roku 2018 v e-commerce

Obraty e-shopů u nás loni podle Asociace pro elektronickou komerci (APEK) meziročně vzrostly o 17% a dosáhly historicky rekordních částek. Poslední dva měsíce v roce byly opět ve znamení Black Friday a předvánoční nákupní mánie. Jak se tyto trendy odrazily ve výsledcích affiliate programů za listopad a prosinec 2018? Připravili jsme si pro vás krátký souhrn výsledků sítě VIVnetworks.com.

Celý článek
Affiliate letos přivedl do e-shopů během Black Friday více než 2 miliony zákazníků

Letošní Black Friday přinesl v tržbách e-shopů z affiliate kampaní sítě VIVnetworks.com o 10% více objednávek než v roce 2017. Největší předvánoční marketingová událost ze západu každý rok v Česku roste na popularitě a e-shopy toho dokáží efektivně využívat. Affiliate marketing je významným nástrojem podpory kampaní Black Friday, proto jsme si pro vás připravili stručné meziroční srovnání počtu objednávek skrze affiliate u našich e-shopů a také tipy, jak využít affiliate marketing pro vaše Black Friday kampaně.

Celý článek
Všechny články z blogu