Affiliate letos přivedl do e-shopů během Black Friday více než 2 miliony zákazníků

Letošní Black Friday přinesl v tržbách e-shopů z affiliate kampaní sítě VIVnetworks.com o 10% více objednávek než v roce 2017. Největší předvánoční marketingová událost ze západu každý rok v Česku roste na popularitě a e-shopy toho dokáží efektivně využívat. Affiliate marketing je významným nástrojem podpory kampaní Black Friday, proto jsme si pro vás připravili stručné meziroční srovnání počtu objednávek skrze affiliate u našich e-shopů a také tipy, jak využít affiliate marketing pro vaše Black Friday kampaně.

       

Black Friday se v Česku stal v posledních letech běžným nákupním fenoménem tak jako na západě, kde už dlouhá léta odstartovává předvánoční nákupní mánii. V současnosti zájem o nákupy v týdnu před Black Friday u nás raketově roste, přitom ještě před 5 lety tu neměl téměř žádnou odezvu. Dnes si už velká část Čechů na akci zvyklo, své nákupy si často plánují dopředu a v týdnu Black Friday utrácejí každým rokem o něco víc.

Růst zájmu o nákupy v době Black Friday je skvělou zprávou pro affiliate marketing. Počet objednávek přes affiliate všech e-shopů zapojených v síti VIVnetworks.com tak například překonal rok 2017 o 10%. Tyto výsledky jsou sumou objednávek všech v síti zapojených e-shopů z České republiky a Slovenska bez ohledu na velikost a kategorii zboží. Nejnakupovanějším bylo u nás během Black Friday i letos zboží z kategorie fashion a beauty. To je typické pro affiliate programy, kde si tato kategorie zboží vede v počtu objednávek lépe než v e-commerce, kde tradičně vede elektronika. Zájmu zákazníků o akce v oblasti módy a kosmetiky lze velmi kreativně využít pro tvorbu affiliate kampaní.

Stamilionové tržby a fenomén celotýdenních slev

Víme, že v affiliate marketingu nic nehovoří lépe než čísla. Připravili jsme pro vás proto podrobnější přehled srovnání počtů objednávek skrze affiliate síť VIVnetworks.com za Black Friday 2017 a 2018. Vzhledem k tomu, že akce byla letos pro většinu e-shopů celotýdenní kampaní, srovnáváme meziroční výsledky celého týdne, podle kterých počet objednávek vzrostl o 10%. „Affiliate našim e-shopům podle analýz přivedl během Black Friday 2018 zhruba 2,2 milionů zákazníků, kteří nakoupili zboží a služby v hodnotě 142 816 000 Kč,” uvedl Robert Studený, COO affiliate sítě VIVnetworks.com.

České e-shopy se z Black Friday snaží vytěžit maximum a tak většina z nich připravuje speciální kampaně po celý týden před očekávaným pátkem. Výsledkem je fenomén celotýdenních slev, díky kterému v samotný den připadající na oficiální Black Friday počet objednávek meziročně klesá - v případě srovnání našich výsledků s loňskem o 2%. Češi tedy stále častěji využívají slev už během týdne a narozdíl od zákazníků v západoevropských státech a v USA už na samotný Black Friday nečekají. Doporučujeme proto využít všech těchto dní pro plánování marketingových kampaní pro váš e-shop a tím získání nových příležitostí navýšit své tržby přes affiliate programy.

Zvolte si pro affiliate spolehlivou síť

Affiliate marketing se postupně stal nepostradatelným nástrojem e-shopů pro Black Friday kampaně a pomáhá jim z nich vytěžit maximum, je proto důležité si je pečlivě dopředu promyslet a zvolit pro ně ty správné partnery. I letos se osvědčila spolehlivost veřejné affiliate sítě VIVnetworks.com, která se významně podílí na celoročním růstu obratu do ní zapojených e-shopů a pomáhá jim neomezeně růst, a to čistě výkonnostní formou spolupráce. Její výhodou je, že využívá affiliate technologie CJ.com, která narozdíl od běžně používaných softwarů snese velkou zátěž a v nárazových kampaních, jako je například právě Black Friday, nepůsobí komplikace. Inzerenti tak nepřicházejí o peníze kvůli náhlým výpadkům jednodušších softwarů.

Black Friday je pro Čechy stále populárnější nákupní příležitostí. Meziročně  během Black Friday týdne roste počet objednávek přes affiliate a s nimi tržby a stále více e-shopů si proto pečlivě plánuje své marketingové aktivity pro toto období. Důležitými trendy, které vám v tomto plánování mohou pomoci, jsou například úspěšnost affiliate kampaní z kategorie fashion a beauty nebo nákupní tendence zákazníků po dobu celého Black Friday týdne. Pro e-shop je navíc stěžejní zapojení se do takové affiliate sítě, která jim zaručí efektivitu ve zprostředkování prodejů, spolehlivost a odolnost proti výpadkům a s nimi spojeným ztrátám. Síti VIVnetworks.com se i letos podařilo si tyto vlastnosti obhájit a být spolehlivým partnerem pro affiliate kampaně i ve stále vytíženějších nákupních obdobích.

       

Affiliate blog VIVnetworks.com

3 tipy, jak účinně využívat CJ ke zvyšování výkonu affiliate programu

Umíte analyzovat své affiliate programy v CJ? Víte, kolik času vám ušetří plánování kampaní přes nový nástroj CJ Placements nebo proč je důležité mít promyšlenou provizní strategii? Tyto otázky probíráme s našimi inzerenty v rámci Affiliate workshopu Jak naplno využívat potenciál CJ, na kterém představujeme nové nástroje technologie CJ a možnosti, jak s jejich pomocí výrazně zlepšit výkon affiliate programů. Workshop v současnosti pravidelně opakujeme, ale pokud se ho nemůžete zúčastnit osobně, přinášíme vám v článku alespoň 3 základní tipy pro úspěšnou práci se CJ nástroji pro inzerenty.

Celý článek
Proč se vyplatilo být na Reshoperu 2019?

Ať už vlastníte e-shop a chcete, aby rostl, nebo podnikáte v e-commerce a zajímají vás možnosti spolupráce, tahle akce vás pohltí. My vystavovatelé pro to každoročně děláme maximum a letos jsme se navíc opět předvědčili, že osobní setkání i v online businessu nadále přináší obrovské výhody, zejména pak příležitost zabývat se důležitými oborovými tématy do hloubky. Za námi je Reshoper 2019, den plný inspirace, kvalitního networkingu a zajímavých (nejen) marketingových projektů. Jaké to bylo být jedním z vystavovatelů? A proč se vyplatilo zastavit se tu za týmem VIVnetworks.com?

Celý článek
Všechny články z blogu