Tady se šetřit nebude

Objem prostředků na affiliate marketing by měl v příštím roce výrazně růst.

       

Objem prostředků na affiliate marketing by měl v příštím roce výrazně růst. E-shopům generuje miliardy.

Hned osm z deseti inzerentů plánuje v roce 2017 zachovat nebo zvýšit svůj rozpočet na affiliate marketing. Skoro tři čtvrtě (71%) zadavatelů tvrdí, že affiliate reklama překonává nebo naplňuje jejich očekávání. Vyplývá to z obsáhlého výzkumu realizovaného portálem AffiliateBenchmarks.com. Podle některých odhadů přitom loni tato forma marketingu pomohla e-shopům prodat zboží v celkové hodnotě až tři miliardy korun.

Nezanedbatelné příjmy

V aktuálním výzkumu dále více než čtvrtina inzerentů (27%) tvrdí, že prostřednictvím affiliate kanálu přitom meziročně rostou téměř polovině (49%) zadavatelů reklamy. Necelá třetina (29%) inzerentů zároveň říká, že jim affiliate přivádí více než polovinu nových zákazníků, přičemž čtvrtina inzerentů dává do affiliate reklamy podle AffiliateBenchmarks.com více než pětinu svého rozpočtu vyčleněného na on-line marketing. Affiliate marketing si tak upevňuje postavení jako důležitá složka on-line marketingu, a to jak mezi zadavateli inzerce, tak mezi blogy, obsahovými weby a dalšímy on-line portály, které tento způsob on-line reklamy využívají ke generování příjmů. Z výzkumu dále vyplývá, že více než dvě třetiny (67,8%) inzerentů spolupracují se sítí Commission Junction, pětina (19,7%) s Rakuten LinkShare a jeden ze sedmi (13%) se ShareASale. K dalším významějším sítím patří Peperjam, Affiliate Window nebo eBay Partner Network.

Nejvíce móda

Prodejci se v rámci affiliate marketingu podle výzkumu hodně zaměřují na módní doplňky (11%), počítače a elektroniku (8%), dům a zahradu (7%), módu (6%), zdraví a vitamíny (6%). Skoro třetina (31%) zadavatelů reklamy získává více než 20% affiliate objednávek z mobilů. Přitom platí, že necelá polovina inzerentů (45%) má responzivní web, 20% adaptivní a 18% separátní mpbilní web. Z jiných údajů od společnosti VIVnetworks.com pak vyplývá, že mezi obory s největším podílem v affiliate reklamě v České republice patří móda (33%), zdraví a krása (24%) a nákupní galerie (16%). Následují slevové portály (12%), stravování (5%) a dům a zahrada (3%).

Zdroj: MarketingSalesMedia č. 52/2016

       

Affiliate blog VIVnetworks.com

„E-shopy nejčastěji řeší atribuci přes 'last click', to ale není ideální řešení,“ říká Martin Faith z Roivenue

"Last click" není pro hodnocení affiliate partnerů podle něj spravedlivý, posun k data driven atribuci ale není nutností pro každý e-shop. Kolik e-shopů ji dnes používá a kdy má její implementace smysl? Rozhovor nám poskytl Martin Faith, který jako konzultant s nástrojem Roivenue pomáhá zlepšovat online podnikání a orientaci v interních a marketingových datech výkonnostním i mediálním agenturám a e-commerce firmám. Těšit se můžete už teď na jeho přednášku na 5. Affiliate konferenci v Bratislavě.

Celý článek
Cashbacky - paraziti nebo konverzní hvězdy? Záleží na strategii a affiliate technologii

V posledních letech se affiliate marketing stal standardním výkonnostním online nástrojem e-shopů a odborná veřejnost začala spekulovat o významu cashback portálů. Jsou přínosné nebo jen na e-shopech parazitují? Cashbacky mohou být rychlým a jednoduchým zdrojem návštěvnosti a konverzí pro e-shop a také dobrým pomocníkem při expanzi do zahraničí. Spolupráce s nimi je však výhodná pouze za předpokladu, že e-shop ke spolupráci přistupuje aktivně, dokáže si nastavit individuálně výhodné podmínky a reaguje flexibilně na nové situace na trhu. To však lze dlouhodobě a efektivně zvládat jen v případě, že s portály pracuje přes robustní affiliate řešení. Zde je 5 důvodů, proč.

Celý článek
Všechny články z blogu