Historický rekord v tržbách a téměř půl miliardy z affiliate marketingu - to byl konec roku 2018 v e-commerce

Obraty e-shopů u nás loni podle Asociace pro elektronickou komerci (APEK) meziročně vzrostly o 17% a dosáhly historicky rekordních částek. Poslední dva měsíce v roce byly opět ve znamení Black Friday a předvánoční nákupní mánie. Jak se tyto trendy odrazily ve výsledcích affiliate programů za listopad a prosinec 2018? Připravili jsme si pro vás krátký souhrn výsledků sítě VIVnetworks.com.

       

Affiliate marketing za poslední dva měsíce roku 2018 pomohl e-shopům generovat statisíce nových objednávek a přinesl tržby v hodnotě stovek milionů korun. Celkově pomohla affiliate síť VIVnetworks.cz zprostředkovat za listopad a prosinec 2018 zapojeným českým a slovenským e-shopům 262 585 objednávek, které e-shopům přinesly tržby v hodnotě 448 001 603 korun a partnerům provize ve výši 19 375 781 korun. Zveřejněná čísla se v průběhu následujícího měsíce mohou mírně změnit aktualizací dat o realizovaných objednávkách od e-shopů.

Nejúspěšnějším dnem z pohledu výše tržeb i provizí partnerů byl za celé dva měsíce, stejně jako i v předchozím roce, Black Friday, který v roce 2018 připadnul na 23. listopadu. Naopak nejslabším dnem za oba měsíce z pohledu affiliate byl v roce 2017 i 2018 Štědrý den, tedy 24. prosinec. Počet objednávek a hodnota tržeb a provizí v tento den v roce 2018 dosahovaly v průměru 5,5x nižší hodnoty než byl průměr za celé období. Nejzajímavější z hlediska tržby byly pak v rámci předvánoční mánie dny od 9. do 18. prosince.

V prosinci padl historický rekord e-commerce

Podle zpráv Asociace pro elektronickou komerci (APEK) byl 10. prosinec 2018 dnem, kdy obraty českých e-shopů historicky poprvé přesáhly 1 miliardu za den. To jen potvrzuje trend posledních let, kdy zákazníci dávají stále více přednost on-line nákupů před návštěvami kamenných obchodů. A jak si tento den vedl z hlediska affiliate marketingu? Rekord se projevil i v affiliate síti VIVnetworks.com, kde právě 10. prosinec byl z celého měsíce nejúspěšnějším dnem z hlediska tržeb. Počet objednávek českých e-shopů za jediný den vystoupal na 5 678 a ty přinesly tržby v hodnotě 8 637 432 korun.

Celkově za celé období od 1. listopadu do 31. prosince 2018 byl průměrný počet objednávek českých a slovenských e-shopů 4 305 za den, průměrná denní hodnota tržeb z objednávek 7 344 289 korun a průměrná hodnota vyplacených provizí partnerům 317 636 korun.

Věříme, že také v roce 2019 význam affiliate marketingu v rozvoji a optimalizaci on-line obchodu našich inzerentů i partnerů poroste a i nadále chceme k tomuto trendu usilovně přispívat.

       

Affiliate blog VIVnetworks.com

„Obstát v online marketingu je rok od roku těžší, nová opatření Plné Peněženky vrhají na cashbacky špatné světlo,“ říká CEO Tipli Michal Hardyn

Tipli je nejnavštěvovanější cashback portál u nás - po třech letech existence dosahuje miliónu návštěv měsíčně a meziročně roste o 100%. Jak hodnotí vývoj v online marketingu za uplynulou dekádu spolumajitel portálu Michal Hardyn, jakou pozici v růstu jejich online podnikání zaujímá affiliate marketing a co si myslí o nových opatřeních portálu Plná Peněženka, kterou před lety sám zakládal? To vše nám prozradil v novém rozhovoru.

Celý článek
„Orientujeme se teď víc na obsah, affiliate marketing ale stále tvoří nezastupitelný podíl v našem obratu,” tvrdí Jana Dzuričková z Footshopu

Rychle rostoucí e-shop se sneakers obuví Footshop stále více sází na online spolupráci s content partnery, podíl affiliate marketingu na jejich obratu nicméně v některých zemích dosahuje až 18%. Co si myslí o současné snaze některých partnerů o přímé napojení na e-shop? A kde vidí v současnosti největší potenciál pro růst? Zeptali jsme se Jany Dzuričkové z agentury Unikum, která má na starosti správu affiliate programu Footshopu.

Celý článek
Všechny články z blogu