Historický rekord v tržbách a téměř půl miliardy z affiliate marketingu - to byl konec roku 2018 v e-commerce

Obraty e-shopů u nás loni podle Asociace pro elektronickou komerci (APEK) meziročně vzrostly o 17% a dosáhly historicky rekordních částek. Poslední dva měsíce v roce byly opět ve znamení Black Friday a předvánoční nákupní mánie. Jak se tyto trendy odrazily ve výsledcích affiliate programů za listopad a prosinec 2018? Připravili jsme si pro vás krátký souhrn výsledků sítě VIVnetworks.com.

       

Affiliate marketing za poslední dva měsíce roku 2018 pomohl e-shopům generovat statisíce nových objednávek a přinesl tržby v hodnotě stovek milionů korun. Celkově pomohla affiliate síť VIVnetworks.cz zprostředkovat za listopad a prosinec 2018 zapojeným českým a slovenským e-shopům 262 585 objednávek, které e-shopům přinesly tržby v hodnotě 448 001 603 korun a partnerům provize ve výši 19 375 781 korun. Zveřejněná čísla se v průběhu následujícího měsíce mohou mírně změnit aktualizací dat o realizovaných objednávkách od e-shopů.

Nejúspěšnějším dnem z pohledu výše tržeb i provizí partnerů byl za celé dva měsíce, stejně jako i v předchozím roce, Black Friday, který v roce 2018 připadnul na 23. listopadu. Naopak nejslabším dnem za oba měsíce z pohledu affiliate byl v roce 2017 i 2018 Štědrý den, tedy 24. prosinec. Počet objednávek a hodnota tržeb a provizí v tento den v roce 2018 dosahovaly v průměru 5,5x nižší hodnoty než byl průměr za celé období. Nejzajímavější z hlediska tržby byly pak v rámci předvánoční mánie dny od 9. do 18. prosince.

V prosinci padl historický rekord e-commerce

Podle zpráv Asociace pro elektronickou komerci (APEK) byl 10. prosinec 2018 dnem, kdy obraty českých e-shopů historicky poprvé přesáhly 1 miliardu za den. To jen potvrzuje trend posledních let, kdy zákazníci dávají stále více přednost on-line nákupů před návštěvami kamenných obchodů. A jak si tento den vedl z hlediska affiliate marketingu? Rekord se projevil i v affiliate síti VIVnetworks.com, kde právě 10. prosinec byl z celého měsíce nejúspěšnějším dnem z hlediska tržeb. Počet objednávek českých e-shopů za jediný den vystoupal na 5 678 a ty přinesly tržby v hodnotě 8 637 432 korun.

Celkově za celé období od 1. listopadu do 31. prosince 2018 byl průměrný počet objednávek českých a slovenských e-shopů 4 305 za den, průměrná denní hodnota tržeb z objednávek 7 344 289 korun a průměrná hodnota vyplacených provizí partnerům 317 636 korun.

Věříme, že také v roce 2019 význam affiliate marketingu v rozvoji a optimalizaci on-line obchodu našich inzerentů i partnerů poroste a i nadále chceme k tomuto trendu usilovně přispívat.

       

Affiliate blog VIVnetworks.com

3 tipy, jak účinně využívat CJ ke zvyšování výkonu affiliate programu

Umíte analyzovat své affiliate programy v CJ? Víte, kolik času vám ušetří plánování kampaní přes nový nástroj CJ Placements nebo proč je důležité mít promyšlenou provizní strategii? Tyto otázky probíráme s našimi inzerenty v rámci Affiliate workshopu Jak naplno využívat potenciál CJ, na kterém představujeme nové nástroje technologie CJ a možnosti, jak s jejich pomocí výrazně zlepšit výkon affiliate programů. Workshop v současnosti pravidelně opakujeme, ale pokud se ho nemůžete zúčastnit osobně, přinášíme vám v článku alespoň 3 základní tipy pro úspěšnou práci se CJ nástroji pro inzerenty.

Celý článek
Proč se vyplatilo být na Reshoperu 2019?

Ať už vlastníte e-shop a chcete, aby rostl, nebo podnikáte v e-commerce a zajímají vás možnosti spolupráce, tahle akce vás pohltí. My vystavovatelé pro to každoročně děláme maximum a letos jsme se navíc opět předvědčili, že osobní setkání i v online businessu nadále přináší obrovské výhody, zejména pak příležitost zabývat se důležitými oborovými tématy do hloubky. Za námi je Reshoper 2019, den plný inspirace, kvalitního networkingu a zajímavých (nejen) marketingových projektů. Jaké to bylo být jedním z vystavovatelů? A proč se vyplatilo zastavit se tu za týmem VIVnetworks.com?

Celý článek
Všechny články z blogu