Vyjádření k situaci společnosti ZOOT

Partnerům affiliate programu přinášíme přehled nezbytných opatření spojených se současnou finanční situací společnosti ZOOT.

       

Vážení partneři affiliate programu ZOOT,

bohužel vás musíme informovat o opatřeních spojených s aktuální finanční situací společnosti ZOOT, která je už skoro 7 let naším důležitým inzerentem a za tu dobu stovky partnerů využili skvělých výhod jeho affiliate programu. Protože si naší dosavadní spolupráce velmi vážíme, chceme ZOOT v tomto obtížném období podpořit a budeme rádi, pokud nám s tím jako partneři pomůžete.

Jak už se k vám nejspíš doneslo z médií, společnost ZOOT podala dne 29.1.2019 v 17:41 hodin u insolvenčního soudu návrh na moratorium a ustanovení insolvenčního správce. Návrh byl podán ve smyslu ustanovení paragrafu 125 zákona č. 182/2006 Sb., o úpadku a způsobech jeho řešení. Společnost ZOOT dle zákona nesmí proplácet provize za vzniklé konverze z minulého roku do vyřešení situace, do které se dostala. Bohužel to ale znamená, že provize generované na konci roku 2018 (do 31.12.2018) nesmí být vyplaceny, jinak by byl porušen zákon, který chrání všechny věřitele před upřednostněním jednoho před druhým. V systému CJ jsou proto tyto provize blokovány. Veškerá data k 31.12.2018 jsou zálohována a budeme dále jednat se ZOOT o jejich vyplaceníPo ukončení insolvence dostanou partneři část plnění dlužných provizí na základě rozhodnutí soudu. Vyplacená suma bude záležet na výsledcích insolvenčního řízení.

Affiliate program v roce 2019 je plně aktivní a nový investor podporuje jeho fungování. Od poloviny března 2019 se budou partnerům, kteří zůstali i v této situaci věrni společnosti ZOOT, zvyšovat provize následujícím způsobem:

Cashbackové portály a portály poskytující kupóny - zvýšení na 3 %
Katalogy - zvýšení na 10 %
Blogeři/ky a obsahové portály - zvýšení na 12 %

Partneři, kteří ve spolupráci se ZOOTem budou pokračovat i nadále, dostanou na začátku dubna jako poděkovaní kredity na nákupy v e-shopu.

Nový tým ZOOT má podporu věřitelů a pracuje na znovuzprovoznění businessu. My jsme s týmem nového ZOOTu ve spojení, intenzivně situaci řešíme a vysvětlujeme, jak důležitá a výhodná je jejich spolupráce s vámi, našimi affiliate partnery.

Věříme, že jsme všichni profesionálové a v této složité situaci dokážeme společně hledat konstruktivní řešení, aniž bychom situaci komentovali na sociálních sítích. Pojďme se proto klidně osobně potkat, zavolat nebo si napsat a situaci řešit napřímo.

Vážení partneři, mějme nyní na paměti posledních 7 let, kdy ZOOT úspěšně spolupracoval s většinou z vás a vzájemně jsme se podporovali v našem businessu. Tato situace je obtížná pro nás pro všechny, ale věříme, že spolupráce se společností ZOOT může znovu být navázána a vaše loajalita bude odměněna. Buďme proto nyní trpěliví a společně usilujme o konstruktivní řešení situace.

Děkujeme za pochopení,

 

Tým VIVnetworks.com

       

Affiliate blog VIVnetworks.com

„E-shopy nejčastěji řeší atribuci přes 'last click', to ale není ideální řešení,“ říká Martin Faith z Roivenue

"Last click" není pro hodnocení affiliate partnerů podle něj spravedlivý, posun k data driven atribuci ale není nutností pro každý e-shop. Kolik e-shopů ji dnes používá a kdy má její implementace smysl? Rozhovor nám poskytl Martin Faith, který jako konzultant s nástrojem Roivenue pomáhá zlepšovat online podnikání a orientaci v interních a marketingových datech výkonnostním i mediálním agenturám a e-commerce firmám. Těšit se můžete už teď na jeho přednášku na 5. Affiliate konferenci v Bratislavě.

Celý článek
Cashbacky - paraziti nebo konverzní hvězdy? Záleží na strategii a affiliate technologii

V posledních letech se affiliate marketing stal standardním výkonnostním online nástrojem e-shopů a odborná veřejnost začala spekulovat o významu cashback portálů. Jsou přínosné nebo jen na e-shopech parazitují? Cashbacky mohou být rychlým a jednoduchým zdrojem návštěvnosti a konverzí pro e-shop a také dobrým pomocníkem při expanzi do zahraničí. Spolupráce s nimi je však výhodná pouze za předpokladu, že e-shop ke spolupráci přistupuje aktivně, dokáže si nastavit individuálně výhodné podmínky a reaguje flexibilně na nové situace na trhu. To však lze dlouhodobě a efektivně zvládat jen v případě, že s portály pracuje přes robustní affiliate řešení. Zde je 5 důvodů, proč.

Celý článek
Všechny články z blogu