Marketing v oboru léčiv osvětlí Jiří Navrátil z Dr.Max na 10. Affiliate konferenci

O novém affiliate programu Dr.Max a mnohem více o segmentu léčiv.

       

Jiří Navrátil z Dr.Max na 10. Affiliate konferenci vysvětlí všechny výhody i úskalí marketingu v oboru léčiv a zároveň představí affiliate program Dr.Max, spuštěný v únoru.

 

Jak velký očekáváte podíl na celkovém obratu vašeho eshopu od affiliate marketingu?

Letos očekávám obrat na úrovni 5-7% obratu, potenciál je podle mého názoru kolem 10-12%

Čím se obecně liší online marketing v oboru léčiv a doplňků stravy od marketingu na elektro?

Hlavním rozdílem je legislativa, která reklamu na léčiva, doplňky stravy, ale třeba i kosmetiku upravuje.  Velmi málo lidí v online světě o těchto parametrech a omezeních přemýšlí. Hodně online reklam v eFarmacii je vlastně nelegálních.

Jaky obrat měl DrMax v r. 2016?

DrMAX jako firma kolem 16 mld. korun a v onlinu několik stomiliónů. Tyto čísla jsou ovšem pouze za ČR. DrMAX je značka, kterou najdete také v Polsku, Slovensku a v budoucnu určitě i v dalších zemích. Našim cílem je 2.000 lékáren v regionu s významným multichannel efektem.

Máte letos před sebou hodně úkolů, jak budete řešit komunikaci s affiliate partnery, která je asi nejnáročnější na začátku? Počítáte s tím? Jak to máte naplánované?

Mno, nejsložitější určitě bude vysvětlit legislativu. Žádný přesný plán ale nemáme připravený. Affilate zatím vidíme jako doplněk našich standardních marketingových kanálů, který letos testujeme a „hrajeme si“. Přesný plán a pravidla bych raději nastavoval až na příští rok.

Co se stane, když partner bude propagovat produkt, který má legislativní omezení jak ho propagovat. Muže se to stát i nevědomky. Jak to budete řešit?

Vzdělávat, ukazovat, omezovat … a to přesně v tomto pořadí …  Co se může stát? Kromě poškození našeho jména jako odborníka na Farmacii můžeme dostat od příslušných kontrolních orgánů nemalou finanční pokutu.

Dr.Max je s Pentou už velká společnost. Jakou má eShop interní podporu od managementu a jak se vám pracuje v tak velké firmě?

Musím napsat, že úplně SUPER. Jak říkám – a to v dobrém -  DrMAX je takový přerostlý start-up. Nadšení je prorostlé od managementu až po posledního brigádníka na eShopu. Lidé tady dělají to o co je požádáte a nečekají na příkaz. Přiznám se, že jsem něco takového od tak velké firmy původně nečekal.

 

Více na http://www.affiliatekonference.cz/

       

Affiliate blog VIVnetworks.com

3 tipy, jak účinně využívat CJ ke zvyšování výkonu affiliate programu

Umíte analyzovat své affiliate programy v CJ? Víte, kolik času vám ušetří plánování kampaní přes nový nástroj CJ Placements nebo proč je důležité mít promyšlenou provizní strategii? Tyto otázky probíráme s našimi inzerenty v rámci Affiliate workshopu Jak naplno využívat potenciál CJ, na kterém představujeme nové nástroje technologie CJ a možnosti, jak s jejich pomocí výrazně zlepšit výkon affiliate programů. Workshop v současnosti pravidelně opakujeme, ale pokud se ho nemůžete zúčastnit osobně, přinášíme vám v článku alespoň 3 základní tipy pro úspěšnou práci se CJ nástroji pro inzerenty.

Celý článek
Proč se vyplatilo být na Reshoperu 2019?

Ať už vlastníte e-shop a chcete, aby rostl, nebo podnikáte v e-commerce a zajímají vás možnosti spolupráce, tahle akce vás pohltí. My vystavovatelé pro to každoročně děláme maximum a letos jsme se navíc opět předvědčili, že osobní setkání i v online businessu nadále přináší obrovské výhody, zejména pak příležitost zabývat se důležitými oborovými tématy do hloubky. Za námi je Reshoper 2019, den plný inspirace, kvalitního networkingu a zajímavých (nejen) marketingových projektů. Jaké to bylo být jedním z vystavovatelů? A proč se vyplatilo zastavit se tu za týmem VIVnetworks.com?

Celý článek
Všechny články z blogu