Jak se v poslední době změnil trh s levnými letenkami? Nejen na to odpoví Jiří Spolek

Přinášíme vám krátký rozhovor s Jiřím Spolkem o jeho začátcích v affiliate.

       

Přinášíme vám krátký rozhovor s Jiřím Spolkem o jeho začátcích v affiliate. Jiří založil úspěšný web Zaletsi.cz. Pokud chce slyšet více o trhu s levnými letenkami a zkušenostech s affiliate ze segmentu travel, určitě doražte na 10. Affiliate konferenci.

 

Jak jste se dostal k affiliate?

K affiliate jsem se dostal čirou náhodou, na střední škole jsem posílal odkazy kamarádům, kde si mají rezervovat ty nejlevnější letenky a pak jsem objevil na internetu, že u jedné nízkonákladovky dostanu za doporučení nějakou tu kačku. Nedalo mi to, začal jsem gůglit, přeci jen víc kaček by se studentovi hodilo a začal jsem se registrovat postupně do dalších a dalších affiliate programů. A pak jsem za první vydělané koruny odletěl za 112 Kč do Londýna.

Jak vidíte osobně vývoj affiliate marketingu v ČR, SK?

Je jedině dobře, že se objevují na českém trhu další a další affiliate programy. Ten náš československý rybníček je pro nás trochu omezený svou velikostí, protože se specializujeme hlavně na oblast travelu. I tak si ale dokážu představit jednu českou aerolinku a několik českých agentur, kterým by se to mohlo vyplatit. A když odmyslím travel, stále tu je hromada internetových obchodů, které touto cestou zatím nešly.

S kolika lidmi spolupracujete na svých projektech, nebo pracujete sám?

Aktuálně jsme tři lovci letenek. K tomu nám pomáhají 2 vývojáři s webem a mobilní aplikací.

Jak se v poslední době změnil trh s levnými letenkami?

Do Česka se vrátil nízkonákladový Ryanair a od října 2017 začne létat do osmi nových destinací, navíc téměř na všech trasách existuje už konkurenční dopravce. Jak jsme u Ryanairu zvyklí, tahle aerolinka bojuje hlavně cenou a můžeme čekat velmi zajímavé ceny do Barcelony, Budapešti a třeba španělské Malagy.

A u dálkovek? V poslední době začínáme cítit pokusy létat nízkonákladově i na delších trasách. Přes Atlantik se o to pokouší z Norska a Velké Británie Norwegian, Flydubai z Emirátů létá do hromady destinací úzkotrupým Boeingem 737-800, (kterým spíše poletíte krátký přískok po Evropě, ale když ho naplníte kerosinem až po špunty, doletíte s ním z Dubaje do Prahy :-) A také se chce vrátit AirAsia, která už kdysi low-cost dálkové trasy létala, ale nakonec od nich opustila. Doba, kdy letenky budou stát do New Yorku 2000 Kč (a nebude to chyba :-), určitě přijde.

       

Affiliate blog VIVnetworks.com

3 tipy, jak účinně využívat CJ ke zvyšování výkonu affiliate programu

Umíte analyzovat své affiliate programy v CJ? Víte, kolik času vám ušetří plánování kampaní přes nový nástroj CJ Placements nebo proč je důležité mít promyšlenou provizní strategii? Tyto otázky probíráme s našimi inzerenty v rámci Affiliate workshopu Jak naplno využívat potenciál CJ, na kterém představujeme nové nástroje technologie CJ a možnosti, jak s jejich pomocí výrazně zlepšit výkon affiliate programů. Workshop v současnosti pravidelně opakujeme, ale pokud se ho nemůžete zúčastnit osobně, přinášíme vám v článku alespoň 3 základní tipy pro úspěšnou práci se CJ nástroji pro inzerenty.

Celý článek
Proč se vyplatilo být na Reshoperu 2019?

Ať už vlastníte e-shop a chcete, aby rostl, nebo podnikáte v e-commerce a zajímají vás možnosti spolupráce, tahle akce vás pohltí. My vystavovatelé pro to každoročně děláme maximum a letos jsme se navíc opět předvědčili, že osobní setkání i v online businessu nadále přináší obrovské výhody, zejména pak příležitost zabývat se důležitými oborovými tématy do hloubky. Za námi je Reshoper 2019, den plný inspirace, kvalitního networkingu a zajímavých (nejen) marketingových projektů. Jaké to bylo být jedním z vystavovatelů? A proč se vyplatilo zastavit se tu za týmem VIVnetworks.com?

Celý článek
Všechny články z blogu