Jak se mění svět SEO a proč nepodceňovat filtrace nám prozradil Richard Klačko

Je zkušeným SEO specialistou a má za sebou několik let v roli online konzultanta pro úspěšné firmy. Richard Klačko z Taste Medio nám v rozhovoru prozradil, co je hlavní výzvou pro současný svět SEO a kdo by si určitě neměl nechat ujít jeho přednášku na 13. Affiliate konferenci, kde nám prozradí, jak účinně využívat filtrace na webu ve svůj prospěch.

       

 

Jak se svět SEO změnil za dobu, co se v něm pohybuješ? Pozoruješ za poslední 4 roky výrazné změny?

Určitě stojí za zmínku to, že Google začal jinak vnímat mobilní verze webu, tím pádem je i jinak hodnotit. Google také nyní klade větší důraz na strukturovaná data - ta ještě před lety byla věcí „nice-to-have“ a teď už by to spíš mělo být „must-have“, protože s tím jeho algoritmy pracují stále více. Dále se mění způsob, kterým se hodnotí kvalita obsahu (E-A-T), kde pro vyhledávač sehrávají důležitou roli i jiné faktory než-li „počet použitých klíčových slov“. Nepochybně se také zlepšila práce vyhledávačů, a to například s JavaScriptem.
Nezlepšují se však jenom vyhledávače, ale pochopitelně také práce nás, SEO specialistů. Neustále něco vylepšujeme a automatizujeme, což nám v konečném důsledku přináší efektivnější práci a kvalitnější výsledky.

Co podle Tebe pro SEO bude největší výzvou v roce 2019 a jak se na to lze připravit?

Největší „game changer” v nejbližší době bude podle mě stále se zvyšující zaměření Google na hodnocení kvality obsahu na základě E-A-T (expertise, authoritativeness, trustworthiness). Poslední významná změna v této oblasti hodně ovlivnila organický traffic u webů zaměřených na zdraví, kde v podstatě Google úplně vyřadil „nekvalitní weby“ z pohledu E-A-T z vyhledávání. Očekávám, že tento svůj algoritmus bude do budoucna více orientovat do různých tematických oblastí, aby dosáhl ještě kvalitnějších výsledků.

Na 13. Affiliate konferenci budeš hovořit o filtracích na webu. Pro koho je především určena Tvoje přednáška?

Přednáška je rozhodně přínosná pro weby, které mají takový sortiment, služby nebo cokoliv jiného, co lze na základě filtrů nějakým způsobem roztřídit. Může se klidně jednat i o nějaký rozsáhlý online magazín, ale tam se většinou články zařazují do hlavních kategorií a pro specifičtější dotazy se využívají štítky. Hlavně tedy filtraci využijí e-shopy s širším sortimentem.

O filtraci z pohledu SEO tedy budu mluvit jako o příležitosti na rozšíření struktury webu pro lepší zacílení na různé vyhledávací dotazy. Jednoduše řečeno, správným nastavením se automatizovaně vytvoří stránky s obsahem, který se uživatelům snadno zobrazí ve výsledcích vyhledávání. Výhodu lepšího „zacílení” lze z marketingového hlediska využít i v jiných kanálech (PPC, Display atd). Špatně nastavená filtrace naopak zbytečně ničí potenciál webu být ve vyhledávání vidět při zadání specifičtějších dotazů a mohou se nám díky ní zaindexovat stovky tisíc nesmyslných stránek, které jsou duplicitní a „kradou“ hodnotu důležitým stránkám. Chci proto na své přednášce vysvětlit, jak na to, aby filtrace fungovaly ve váš prospěch.☺

 

Konkrétní tipy, jak na filtrace na webu a SEO, se od Richarda Klačka dozvíte už 15.11. v Café Louvre na 13. Affiliate konferenci.

Pro více informací navštivte web konference.

Chci se registrovat

 

 

       

Affiliate blog VIVnetworks.com

„Na globální trendy nejsme připraveni, v Česku a na Slovensku ještě stále chybí základní osvěta,” říká zakladatelka UX agentury

Zakladatelka UX agentury Consella Daniela Holá nastartovala svoji kariéru v Petit Press a v Ringier Axel Springer. UX se věnuje už 8 let a dnes má na kontě desítky uživatelských testování a stovky hodin analýz výzkumů. Na Affiliate konferenci v Bratislavě promluví o tom, proč je UX testování pro firmy vůbec důležité. V rozhovoru nám prozradila, v čem majitelé webů nejčastěji chybují a jaká je podle ní nejbližší budoucnost UX u nás a na Slovensku.

Celý článek
„Obstát v online marketingu je rok od roku těžší, nová opatření Plné Peněženky vrhají na cashbacky špatné světlo,“ říká CEO Tipli Michal Hardyn

Tipli je nejnavštěvovanější cashback portál u nás - po třech letech existence dosahuje miliónu návštěv měsíčně a meziročně roste o 100%. Jak hodnotí vývoj v online marketingu za uplynulou dekádu spolumajitel portálu Michal Hardyn, jakou pozici v růstu jejich online podnikání zaujímá affiliate marketing a co si myslí o nových opatřeních portálu Plná Peněženka, kterou před lety sám zakládal? To vše nám prozradil v novém rozhovoru.

Celý článek
Všechny články z blogu