Affiliate projekt roku 2017

Soutěž, kterou jsme spustili na dubnové affiliate konferenci, už má první

       

Soutěž, kterou jsme spustili na dubnové affiliate konferenci, už má první přihlášené affiliate projekty.

V posledním týdnu se mě několik affiliate partnerů ptalo, jak je zabezpečeno, aby se k přihlášeným projektům nedostal žádný partner, alespoň do doby vyhlášení výsledků na podzim 2017, který by přihlášené projekty mohl okopírovat. S touto obavou jsme počítali, a proto jsme záměrně do poroty neobsadili žádného partnera, který by mohl být tímto zvýhodněn. Naše společnost spolu s porotou, která je tvořena pouze zástupci TOP inzerentů z ČR a Slovenska jsou zárukou kredibility a diskrétnosti této soutěže. Naše společnost nikdy  nevyzradila nebo nepublikovala projekty zapojené v affiliate síti a ani nevlastní žádné projekty, které by konkurovaly partnerům (vnímáme to jako zásadní střet zájmů) a bude tomu tak i nadále. Jsme rádi, že partneři realizují affiliate projekty s přidanou hodnotou pro koncové  živatele a zároveň budují i brand. Pro tyto partnery je přímo určena tato soutěž, která by je měla v jejich práci podpořit a ukázat dlouhodobou udržitelnou cestu v affiliate marketingu pro kvalitní affiliate projekty, se kterými se chtějí e-shopy a jejich značky ztotožnit.

Jsme rádi, že naši affiliate partneři představují své projekty na affiliate konferencích. Někteří z partnerů se však obávají, že jejich projekt bude zkopírován konkurencí. Jiní však tuto obavu nesdílí a naopak konkurenční projekty vítají. Dokonce nás jeden partner před dvěma roky požádal, aby mohl vystoupit na affiliate konferenci, představit svůj úspěšný affiliate projekt a tím si vybudovat konkurenci, aby mohl sdílet zkušenosti se svými konkurenty. Realita je v tomto případě po dvou letech taková, že vzniklo asi deset portálů, některé již skončili a zbytek zkomírá. Na základě této zkušenosti mohu affiliate partnery uklidnit a rozptýlit jejich obavy o kopírování jejich projektů. Konkurence může okopírovat vizuál, ale nezkopíruje vizi, myšlenku a know-how jak projekt dále vylepšovat.

Jak jsme za dobu 8 let v affiliate marketingu vysledovali, tak určitá skupina affiliate partnerů se zaměřuje na realizaci většího množství jednoduchých affiliate projektů místo, aby se soustředili pouze na jeden až dva projekty, do kterých budou dávat svůj čas a energii. Zatím to u nás v síti vypadá s výkonem revenue těchto dvou přístupů 50/50 a jen budoucnost ukáže, který přístup bude úspěšnější, jestli ten, kde partneři tříští svoji energii mezi více projektů, ale zase diverzifikují riziko neúspěchu. Nebo ten, kde partneři investují svůj čas a energii do jednoho či dvou projektů s přidanou hodnotou a budování brandu projektu.

Více informací a přihlašování do soutěže zde.

 

Robert Studený, Founder & COO VIVnetworks.com

       

Affiliate blog VIVnetworks.com

3 tipy, jak účinně využívat CJ ke zvyšování výkonu affiliate programu

Umíte analyzovat své affiliate programy v CJ? Víte, kolik času vám ušetří plánování kampaní přes nový nástroj CJ Placements nebo proč je důležité mít promyšlenou provizní strategii? Tyto otázky probíráme s našimi inzerenty v rámci Affiliate workshopu Jak naplno využívat potenciál CJ, na kterém představujeme nové nástroje technologie CJ a možnosti, jak s jejich pomocí výrazně zlepšit výkon affiliate programů. Workshop v současnosti pravidelně opakujeme, ale pokud se ho nemůžete zúčastnit osobně, přinášíme vám v článku alespoň 3 základní tipy pro úspěšnou práci se CJ nástroji pro inzerenty.

Celý článek
Proč se vyplatilo být na Reshoperu 2019?

Ať už vlastníte e-shop a chcete, aby rostl, nebo podnikáte v e-commerce a zajímají vás možnosti spolupráce, tahle akce vás pohltí. My vystavovatelé pro to každoročně děláme maximum a letos jsme se navíc opět předvědčili, že osobní setkání i v online businessu nadále přináší obrovské výhody, zejména pak příležitost zabývat se důležitými oborovými tématy do hloubky. Za námi je Reshoper 2019, den plný inspirace, kvalitního networkingu a zajímavých (nejen) marketingových projektů. Jaké to bylo být jedním z vystavovatelů? A proč se vyplatilo zastavit se tu za týmem VIVnetworks.com?

Celý článek
Všechny články z blogu