5 důvodů proč aktivně pracovat s partnery

O affiliate programech panuje mylná představa, že po prvotním nastavení, spuštění a akvizici partnerů bude tento program neustále růst bez jakéhokoli dalšího zásahu.

       

O affiliate programech panuje mylná představa, že po prvotním nastavení, spuštění a akvizici partnerů bude tento program neustále růst bez jakéhokoli dalšího zásahu. Jako v jakémkoli jiném vztahu, i zde, mezi partnerem a inzerentem je neustále na čem pracovat a komunikace je základní stavební kámen úspěšné spolupráce.

V tomto krátkém seznamu najdete všechny důležité kroky, které nesmíte opomenout při spolupráci s partnery.

Aktualizujte popis programu i produktů

  • Jsou všechny informace aktuální? Ať už podmínky programu, popis program a další.
  • Máte nové produkty, nebo naopak některé stahujete z prodeje? Máte produktový feed?
  • Spustili jste v nedávné době mobilní aplikaci? Používáte cross-device tracking?

Všechny tyto změny a novinky musíte komunikovat na partnery. Buďte v kontaktu a dejte svým partnerům vědět, když se chystají razantní změny. Jedině tak si můžete být jisti, že partneři vědí jak vás správně propagovat a chápou vaše cíle. S čímž blízce souvisí i další bod:

Změny ve vaší společnosti

  • Udělali jste (nebo plánujete) rebranding, změnu firemní strategie nebo designu e-shopu?
  • Zapojila se vaše společnost do charitativní činnosti nebo zajímavých projektů?

Partneři (především obsahové weby) rádi propagují společnosti s ucelenou a zajímavou vizí. Pokud se tedy angažujete v něčem, co určitě pomůže v propagaci vašich produktů, nenechávejte si to sami pro sebe.

Nové nabídky

  • Při propagaci jakékoli nové nabídky nebo akce můžete pomoci partnerům i tak, že jim poskytnete včas důležité informace o dané kampani (grafický materiál, časovou osu akce, atd..).
  • Můžete také s předstihem ukázat partnerům “ochutnávku” nadcházejících kampaní.

Mnoho partnerů vyžaduje dobu 1-5 pracovních dnů pro přípravu, aby mohli kvalitně propagovat vaši nabídku na svých stránkách. Je proto dobré s tímto počítat, aby propagace na webech affiliate partnerů začínala ve stejný čas jako samotná akce.

Sezónnost

Nabízíte sortiment, který hodně reaguje na sezóny roku? Sdílejte tyto informace a podpořte tak prodeje přes affiliate. Pomůžete partnerům v plánování propagace a oni vám mohou pomoci v obdobích poklesu tržeb. Nebo se případně můžete domluvit na propagaci šité na míru oběma stranám. 

Nábor nových partnerů

Při hledaní a následné akvizici nových partnerů vždy stručně ale výstižně popište svou společnost, vizi a proč je daný web pro vás ten pravý. Nezapomeňte na technické detaily, co ve svém affiliate programu povolujete, jaká je provize a délka cookie a další velmi podstatné informace.

S tímto vším vám můžeme samozřejmě pomoci. Po spuštění programu je akvizice partnerů a propagace vašeho programu samozřejmostí. Z dlouhodobého hlediska je ovšem nejlepší využívat placenou správu jednoho z našich affiliate manažerů, který se postará, aby program rostl a vyvíjel se dle vašich potřeb. Což zahrnuje mimo jiné i hlubší spolupráci s partnery a reporting.

V affiliate marketingu jsou vztahy a komunikace s partnery klíčové aspekty úspěšného programu.

       

Affiliate blog VIVnetworks.com

„Na globální trendy nejsme připraveni, v Česku a na Slovensku ještě stále chybí základní osvěta,” říká zakladatelka UX agentury

Zakladatelka UX agentury Consella Daniela Holá nastartovala svoji kariéru v Petit Press a v Ringier Axel Springer. UX se věnuje už 8 let a dnes má na kontě desítky uživatelských testování a stovky hodin analýz výzkumů. Na Affiliate konferenci v Bratislavě promluví o tom, proč je UX testování pro firmy vůbec důležité. V rozhovoru nám prozradila, v čem majitelé webů nejčastěji chybují a jaká je podle ní nejbližší budoucnost UX u nás a na Slovensku.

Celý článek
„Obstát v online marketingu je rok od roku těžší, nová opatření Plné Peněženky vrhají na cashbacky špatné světlo,“ říká CEO Tipli Michal Hardyn

Tipli je nejnavštěvovanější cashback portál u nás - po třech letech existence dosahuje miliónu návštěv měsíčně a meziročně roste o 100%. Jak hodnotí vývoj v online marketingu za uplynulou dekádu spolumajitel portálu Michal Hardyn, jakou pozici v růstu jejich online podnikání zaujímá affiliate marketing a co si myslí o nových opatřeních portálu Plná Peněženka, kterou před lety sám zakládal? To vše nám prozradil v novém rozhovoru.

Celý článek
Všechny články z blogu