5 důvodů proč aktivně pracovat s partnery

O affiliate programech panuje mylná představa, že po prvotním nastavení, spuštění a akvizici partnerů bude tento program neustále růst bez jakéhokoli dalšího zásahu.

       

O affiliate programech panuje mylná představa, že po prvotním nastavení, spuštění a akvizici partnerů bude tento program neustále růst bez jakéhokoli dalšího zásahu. Jako v jakémkoli jiném vztahu, i zde, mezi partnerem a inzerentem je neustále na čem pracovat a komunikace je základní stavební kámen úspěšné spolupráce.

V tomto krátkém seznamu najdete všechny důležité kroky, které nesmíte opomenout při spolupráci s partnery.

Aktualizujte popis programu i produktů

  • Jsou všechny informace aktuální? Ať už podmínky programu, popis program a další.
  • Máte nové produkty, nebo naopak některé stahujete z prodeje? Máte produktový feed?
  • Spustili jste v nedávné době mobilní aplikaci? Používáte cross-device tracking?

Všechny tyto změny a novinky musíte komunikovat na partnery. Buďte v kontaktu a dejte svým partnerům vědět, když se chystají razantní změny. Jedině tak si můžete být jisti, že partneři vědí jak vás správně propagovat a chápou vaše cíle. S čímž blízce souvisí i další bod:

Změny ve vaší společnosti

  • Udělali jste (nebo plánujete) rebranding, změnu firemní strategie nebo designu e-shopu?
  • Zapojila se vaše společnost do charitativní činnosti nebo zajímavých projektů?

Partneři (především obsahové weby) rádi propagují společnosti s ucelenou a zajímavou vizí. Pokud se tedy angažujete v něčem, co určitě pomůže v propagaci vašich produktů, nenechávejte si to sami pro sebe.

Nové nabídky

  • Při propagaci jakékoli nové nabídky nebo akce můžete pomoci partnerům i tak, že jim poskytnete včas důležité informace o dané kampani (grafický materiál, časovou osu akce, atd..).
  • Můžete také s předstihem ukázat partnerům “ochutnávku” nadcházejících kampaní.

Mnoho partnerů vyžaduje dobu 1-5 pracovních dnů pro přípravu, aby mohli kvalitně propagovat vaši nabídku na svých stránkách. Je proto dobré s tímto počítat, aby propagace na webech affiliate partnerů začínala ve stejný čas jako samotná akce.

Sezónnost

Nabízíte sortiment, který hodně reaguje na sezóny roku? Sdílejte tyto informace a podpořte tak prodeje přes affiliate. Pomůžete partnerům v plánování propagace a oni vám mohou pomoci v obdobích poklesu tržeb. Nebo se případně můžete domluvit na propagaci šité na míru oběma stranám. 

Nábor nových partnerů

Při hledaní a následné akvizici nových partnerů vždy stručně ale výstižně popište svou společnost, vizi a proč je daný web pro vás ten pravý. Nezapomeňte na technické detaily, co ve svém affiliate programu povolujete, jaká je provize a délka cookie a další velmi podstatné informace.

S tímto vším vám můžeme samozřejmě pomoci. Po spuštění programu je akvizice partnerů a propagace vašeho programu samozřejmostí. Z dlouhodobého hlediska je ovšem nejlepší využívat placenou správu jednoho z našich affiliate manažerů, který se postará, aby program rostl a vyvíjel se dle vašich potřeb. Což zahrnuje mimo jiné i hlubší spolupráci s partnery a reporting.

V affiliate marketingu jsou vztahy a komunikace s partnery klíčové aspekty úspěšného programu.

       

Affiliate blog VIVnetworks.com

Špičky online marketingu a e-commerce ovládly 13. Affiliate konferenci a představily poslední trendy

Účinkující 13. ročníku Affiliate konference se shodli, že východ Evropy ukrývá obrovský potenciál pro rozvoj online obchodu a právě teď jsme na prahu ideální příležitosti. Specialisté na SEO představili do hloubky trendy ve vyhledávání, novinky od Googlu i filtrace. Nechyběl praktický vhled do UX a testování a užitečné rady, jak vylepšit svůj e-shop pomocí affiliate programů. Vyhlášení Affiliate projekt roku přineslo překvapující výsledky a návštěvníci ocenili praktičnost a detailní analýzy přednášejících. Jaké konkrétní know-how tedy konference přinesla?

Celý článek
„Právě teď je ideální možnost vstoupit na rumunský trh,“ říká Alexandr Jeleascov ze společnosti Coletaria.ro

Má na svém svědomí expanzi Zásilkovny do Rumunska (Coletaria.ro). Z Bukurešti nyní koordinuje expanzi e-shopů ze střední a západní Evropy do východní a naopak. Coletaria.ro jako člen skupiny Paketa Group se svojí logistickou e-commerce platformou rozšířili své služby například i na Slovensko, do Polska a Maďarska a v blízké budoucnosti plánují expandovat do všech 28 států EU. Alexandr tvrdí, že právě teď je ideální možnost vstoupit na rumunský trh a dostat se do povědomí rumunských zákazníků. Pár tipů, jak toho dosáhnout, nám prozradil v našem rozhovoru. Detailněji o tom přednese na 13. Affiliate konferenci.

Celý článek
Všechny články z blogu